Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Rale 83 je napisao(la):
Kazu da zetor na 70-11 je jako osetljiv na temperaturu i oce da izgori 4 klip.
P.S. Nemogu da se nakajem sto kad sam kupovao rakovicu nisam uzeo 7011 koji mise nudio.
Ovo prvi put čujem! Da nisi ti to nešto pobrkao? Zeko ima tako dobar sistem hladjenja da ni u +40 pri najvećem opterećenju neće da se pregreje, ako ima dovoljno tečnosti u njemu!
 
kod mene u selu a selo nije malo svaka kuča ima bar po jednog a neki i po 2-3 zetora i to 6911.7011.7211.7245,7711,7745 8011,8045 i kristale od 120ks itd.... pa nije valda celo selo ludo da vozi ono što nevalja i ja imam 7011super traktor sve radim sa njim a moguče je da izgori klip ako šofer nije normalan pa nepazi na temperaturu izgoreo bi i on da nepije vodu :haha: :haha: :haha:
 
Dragan18 je napisao(la):
ajde da izbacimo to oranje, recimo da ne moram da orem sa njim tj. nemora da ima snage da ore sa 2 brazde.

recimo da mora da nosi 600 lit prskalicu i da tera 2 reda tarup? kakva je sad situacija?
dakle treba mi vise brzina nego sto ima IMT -539...

Uporedjivanje Imt-539>IMT 542>imt549>zetor 5211
:ppozdrav:
IMT 549 :ppozdrav:
 
MONTOYA je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
ajde da izbacimo to oranje, recimo da ne moram da orem sa njim tj. nemora da ima snage da ore sa 2 brazde.

recimo da mora da nosi 600 lit prskalicu i da tera 2 reda tarup? kakva je sad situacija?
dakle treba mi vise brzina nego sto ima IMT -539...

Uporedjivanje Imt-539>IMT 542>imt549>zetor 5211
:ppozdrav:
IMT 549 :ppozdrav:
Samo dok jednom ne isprobaš Zetora u lakšim poslovima!
 
alo ljudi ja se izvinjavam unapred ali vi što savetujete 539,542,549 jeste li vi bar prošli pored zetora,pa svi oni su 5 klasa ispod zetora
 
mityoo je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Kazu da zetor na 70-11 je jako osetljiv na temperaturu i oce da izgori 4 klip.
P.S. Nemogu da se nakajem sto kad sam kupovao rakovicu nisam uzeo 7011 koji mise nudio.
Ovo prvi put čujem! Da nisi ti to nešto pobrkao? Zeko ima tako dobar sistem hladjenja da ni u +40 pri najvećem opterećenju neće da se pregreje, ako ima dovoljno tečnosti u njemu!
tako su meni pricali kad sam kupovao i nazalost nisam ga uzeo (kabina farban komplet ,stakla komplet , menjac ceo remontovan detaljno , puna generalna gume nove ladnjak nov , antifriz u sistemu ekstra) meni se traktor svidjao i cena mi se svidjala
@ kombajner jel stoji ta masina kod tebe u selu
P.S. majstor koji ga je radio mi pricao radio i potrebno i ne potrebno :ppozdrav:
 
mityoo je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
MONTOYA izvinjavam se ali ako si ti imao loša iskustva to neznači da zetori generalno nevaljaju
Da ga je imao nebi tako pričao o njima!
Nisam hteo u ovoj temi da odgovaram ali sad moram,nisam imao zetora ali sam video kakvi su u radu kod ovih koji ih imaju (mislim na starije zetore jer ovih novih nema),zetor i ursus nema šta da traže u brazdi sa IMT-om a i za lakše poslove sejanje,prskanje 539 je kao stvoren.
Mićo da si probao IMT drugačije bi pričao :cao:
 
Probao sam i nisam baš nešto uspeo da se zaljubim u njih....(radio sam sa 560 i 539)
 
Ja imam 2 (533 i 539) i u iskusenjusam da kupim i treci u lakim poslovima su zakon , poznajeteli nekog da mu stradao menjac na njima . IMT 540,542,549,558 itd nisu u toj prici samo 533-539.
Ako budem kupio jos jedan 539 ugradicu na jednog prednju vucu :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1264541058[/time]
_________________________________________________
Rusom samo orem tanjiram i setvospremac ostalo sve mali rade
 
MONTOYA je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
alo ljudi ja se izvinjavam unapred ali vi što savetujete 539,542,549 jeste li vi bar prošli pored zetora,pa svi oni su 5 klasa ispod zetora
DA mi ga doteraš u dvorište(zetora,ursusa)tužio bih te :nono:
Terao sam 7-8 god IMT-a,srećom uspeo prodati,otad ih ni u ulicu ne puštam!!!!
 
Rale 83 je napisao(la):
Ja imam 2 (533 i 539) i u iskusenjusam da kupim i treci u lakim poslovima su zakon , poznajeteli nekog da mu stradao menjac na njima . IMT 540,542,549,558 itd nisu u toj prici samo 533-539.
Ako budem kupio jos jedan 539 ugradicu na jednog prednju vucu :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1264512258[/time]
_________________________________________________
Rusom samo orem tanjiram i setvospremac ostalo sve mali rade

Čuo sam od kolege mehaničara da su jednom radili mjenjač na IMT-533 jer se nešto polomilo, no to je rijedak slučaj da njima strada mjenjač. A na IMT-533 sam uspio pokidat diferencijal što je isto rijedak slučaj no dogodi se.
 
Nazad
Vrh