Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Nema finu hidrauliku, a kupio sam ga u Madjarskoj 1998 god. i kosta je neverovatnih 16000 DM
Post je spojen: [time]1291923556[/time]
_________________________________________________
to je cena preko jednog tipa iz Sente, ko zna koliko ga on platio :sta: :sta:
 
toshiba je napisao(la):
Nema finu hidrauliku, a kupio sam ga u Madjarskoj 1998 god. i kosta je neverovatnih 16000 DM
Post je spojen: [time]1291898356[/time]
_________________________________________________
to je cena preko jednog tipa iz Sente, ko zna koliko ga on platio :sta: :sta:
Pletikosić iz Sente.1999 ih je prodavao za 15-15,5 hiljada DM.Meni je 2000 uvezao tanjiraču.
 
15.500 je bio bez tegova
ne pise nista szeged izgleda da je bio direktno iz Belorusije
 
820 košta oko 8000USD u Minsku
Post je spojen: [time]1291925378[/time]
_________________________________________________
A nama agropanonka zvrće...
 
@toshiba
Isplati se, samo ne znam kako bi dobio subvenciju za njega...
Kamion racunaj 1e/km.
 
Bio je na televiziji neki deda koji je doterao traktor iz Rusije. Kaže svakako treba da se razradi.
 
Ako u minsku 820 kosta 8000 usd, nek ovaj od 130 kosta duplo! Opet izadje jeftinije nego da dobijem subvenciju koju mozda necu dobiti! Nek oni odmah odfikare 40% od cene pa da covek razmislja o kupovini!
 
Ja sam gledao u Italiji traktore raznorazne,manje-vise su izraubovani ali ih Talijan skocka i ofarba da mislis da je solidno a moglo bi se reci i jako dobro ocuvan a da primjetis da je farban nema sanse.Rodjak mi je radio u toj firmi 5 godina dok nije nasao bolje placen posao.Ma to su maheri malo zesci tako je i sa balirkama kad sam vidjeo sta se radi kako se od 5 jedna sastavlja i sam sam tako svoju sastavio jer je bila zivi krs samo je balirala ali nije vezala a gruvala je kao top.
 
Zdravo ljudi, hteo bih da se ukljucim u vasu jako zanimljivu diskusiju. Pa za tako malu povrsinu, sigurno noje potreban neci traktor. Osim ako mu ne treba prednja vuca. Ali mislim da za te pare, 539 ne moze da se nadje sa duplom vucom. Nadam se da ne gresim.
 
ne da zavrcu na cenama nego je i YTO od 90 ks u hrvatskoj jeftiniji skoro 4000 eura nego kod nas (malo li je) zato treba dobro razmosliti kada se kupuje novi traktor 300-400 kilometara u susednoj hrvatskoj, isplati se otici i kupiti e sada sto se tice rusa ja sam postavio link za njih pa uporedite koliko ovi nasi klepaju na njima.Treba njima opiciti porez na ekstra profit i to unazad 10 godina pa neka klepaju kada su pohlepni jle njima treba lova oni doruckuju i rucaju po 2 puta ami jednom ppa su im zato pare potrebne,zato opet kazem proveriti i cene u okruzenju :ppozdrav: ne mislim samo na bracu hrvate nego i na bosance i rumune i madjare
 
Znam da rumuni dobiju 50% od drzave pri kupovini novih masinerija, ali ne znam dali i njih uslovljavaju kojekavim glupostima kao nas pa gomila ljudi ne dobija povracaj!
 
Za to nisam znao. Drug je kupio 549 sa duplom vucom, ali na kredit... kako sam ja uspeo da proracunam, taj traktor ce mu se uhvatiti veoma skupo, negde oko 14.500E. mislim da je to velika suma novca. a i daleko je jeftiniji za kes.
 
Nazad
Vrh