Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
@ zombie_666 ....ih...ti bi odma John Deere. On je malo skup za odrzavanje.
a ovaj model 2040 je presmesan

jd2040a.jpg


Ima li sta od massey-a za ove pare (oko 10.000e)?
 
milos88 je napisao(la):
@ zombie_666 ....ih...ti bi odma John Deere. On je malo skup za odrzavanje.
a ovaj model 2040 je presmesan

jd2040a.jpg


Ima li sta od massey-a za ove pare (oko 10.000e)?

Mislio sam na ovaj, danas sam probao jedan 100% isti kao ovaj na slici, imam i sliku tog ali je jako mala. Taj koji sam gledao je u identičnom stanju kao oovaj, ali nije farban pa boja nije 100% savršena. 1985. godište, 9500E, sve 4 gume na 90%.

John-Deere-2040-960033.jpg
 
Miloše nazovi Dereka iz Borče,on je serviser MF traktora pa se raspitaj o dostupnosti rezervnih delova.
 
Gledao sam i jedan MF 690 Turbo, gume na 70-80%, limarija ofarbana, mehanika nije, 10.000E, ne znam godište. Gledao sam takodje dva Hurlimana H480, 1982. i 1985. godište, jedan je 8500E a drugi 10.000E (ali ne vrijede te pare) u Crnjalovu, imaš tu i tamo poneki International veći od po 75-90KS, njih cijene od 6500-7500E ( u Odžaku), imaš dobrih Zetor-a Tešnju (cijene oko 7500-9000E), jedan dobar case 1394 Turbo iz 1987. za 6500E, Ford 6610 iz 1984. za 8000E itd...
 
@zombie 666 ovaj na slici bogami deluje vrhunski

@matic 'fala sremac na savetu,videcu.
 
milos88 je napisao(la):
@zombie 666 ovaj na slici bogami deluje vrhunski

@matic 'fala sremac na savetu,videcu.

Isti takav sam danas probao, jbmga, da imam pare sad bi ga uzeo (mada bi vjerovatno nahebao sa dijelovima al sta cu kad je dobar!!!). Kabina mu je ekstra, vrlo komforna, nevjerovatno udobno sjedište, sve komande na desnoj strani, vrlo jednostavan mjenjač (sličan fazon mijenjanja brzina kao kdo MTZ-a, al ima tri ručice), prednj vuča se uključuje na dugme. Motor odrezuje, ne dimi, ima turbinu koja završiti ko luda na 2000 obrtaja (moćan zvuk jbte!), 4 klipa, vanjska hidraulika (2 klipa), prednja hidraulika, prednji kardan, ma ima traktor sve. Nazad su mu 15.6-38" gume a naprijed 12.4-24".

Ja sam se nalozio na Ford 6610 (eto ga na slici dole), al me brinu dijelovi, gdje to naći:haha:

35cr05g.jpg


Pisao sam o njemu na temi "Ford traktori". Tako masivan traktor kao ovaj Ford još nisam vidio - a do sad sam mislio da Rusi znaju predimenzionisati neke stvari :)
 
uhuuu..masala....lepa masina moze da se pazari za 8-9.000 . imam 2 539 koji muku muče u tanjiranju,površine se povećale pa bi neki duplak 80-tak konja bio pun pogodak
 
milos88 je napisao(la):
uhuuu..masala....lepa masina moze da se pazari za 8-9.000 . imam 2 539 koji muku muče u tanjiranju,površine se povećale pa bi neki duplak 80-tak konja bio pun pogodak

Ma ja radim samo 5ha (planiram uzeti u najam još 1 ili 2ha sl godine) pa ne moze da se radi sa 539. Em je zemlja brdovita, em je teska ko beton. Ove godine sam morao plaćati da mi oru 2ha i još su loše uradili, svake godine se patim u tanjiranju, sjetvi, transportu ako je mokro...Ovaj veliki Ford mi se svidja jer prodavac daje uz njeg još jedan par 16.9-34" guma na felgama, pa bi te išle u oranje, a ove široke u ostalo jer ne tabaju onako široke.
 
ja obradjujem 10ha . Kod nas je standardno zastipljen imt 539,558,577 i poneka rakovica. Fendt i John Deere su ovde retkost a o fordu da ne govorim.Nisam upoznat sa fordovim traktorima.Cudo si se zalepio za njega,kad je verovatno muka doci do delova.

Mislio sam uzeti 577,ali sam shvatio da moze da se uzme nesto, mozda malo starije ali kvalitetnije od imt.
 
milos88 je napisao(la):
ja obradjujem 10ha . Kod nas je standardno zastipljen imt 539,558,577 i poneka rakovica. Fendt i John Deere su ovde retkost a o fordu da ne govorim.Nisam upoznat sa fordovim traktorima.Cudo si se zalepio za njega,kad je verovatno muka doci do delova.

Mislio sam uzeti 577,ali sam shvatio da moze da se uzme nesto, mozda malo starije ali kvalitetnije od imt.
Za tvojih 10 ha nije ti potreban tako velik traktor do 90 ks al ako si reko da hoces nesto kvalitetnije od IMT-a i do 90 ks uzmi slobodno Ursus 904. :D
 
slusaj to je mamac kada prodajes traktor i oni dodju kod tebe, isve ide kako ide kada ti kazes cenu oni se nasmeju i kazu ti pogledaj oglase .i onda ti uzmes oglase koje si ti kupio i kada vidis da traktor 2005 vredi 1500 pa koliko tvoj 1986 vredi i tako uvrnes sam sebe,
 
Sta motori ili menjac :sta:
Generalna za fergusona motora 1000e sve da uzmes ispravan drugi motor i uradis generalku,menjac se moze uzeti polovan za do 500e. Ma to je navlakusa,ko bi normalan dao fergusona 2005god za 1500e.
Ja imam 533 pa ga ne bih dao za te novce.
 
Nisam ispričao priču do kraja.Taj 2005-o je baš juče prodat i onda te vode po selu i nailaziš na sve i svašta ,ja na kraju kupio u Kikindi 540 za 3000 maraka i isto toliko uložio da ga komplet sredim i to je to.
Nemaš ni malo bolji bicikli za 1500E :haha:
 
Nazad
Vrh