Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Farmer 2 je napisao(la):
ako mislis na 360 on je mnogo lak za te poslove
[/ quote] kao prvo za sumariju mu treba traktor sa velikom okretnoscu, da nije presirok, da nije nizak ( zbog panjeva, i neravnina da ne bi naseo ) inace vecina ljudi koja radi u sumariji koristi ursus 355 ili 360 zbog toga sto je jako stabilan i moze bez problema da se nagne i do 35 stepeni, a uzbrdice i nizbrdice mu nisu uopste problem. inace za oranje nije bas idealan ( nije za 16 coli ) zato 14 coli plug.
 
Momci jedno pitanje:
Sta mi preporucujete za kupovinu,za ovaj kraj ovamo? Planiram da se bavim obradom zemlje,pa mi treba traktorna koji ce kasnije moci sve prikljucne masine da se kace.Zemlja je srednje teska za obradu.A pare? Para nema,tako da mi treba nesto pristupacnije za pocetak(Rakovica,539,Univerzal...).Ovde su manje parcele,max do 3ha u komadu,pa veliki traktori nedolaze u obzir.
 
Nikola.KV je napisao(la):
Momci jedno pitanje:
Sta mi preporucujete za kupovinu,za ovaj kraj ovamo? Planiram da se bavim obradom zemlje,pa mi treba traktorna koji ce kasnije moci sve prikljucne masine da se kace.Zemlja je srednje teska za obradu.A pare? Para nema,tako da mi treba nesto pristupacnije za pocetak(Rakovica,539,Univerzal...).Ovde su manje parcele,max do 3ha u komadu,pa veliki traktori nedolaze u obzir.
Za povrsine do 5 ha 539 je sasvim dovoljan. Za malo vise moze R-65 jer moze da obavlja sve poslove. U razmatranje uzmi i neki Ursus 355 jer su jeftini a dobri radnici ali su uglavnom dosta stari i kod mene ih ljudi bas ne vole.
 
Nikola.KV je napisao(la):
Nudi mi jedan Univerzala za 1600e,i R-60 za 3000,na R je uradjena generalna.539 je 3300e.
Univerzali 445 su dosta dobri traktori ali za 1600e stavarno ne znam na sta to lici.
Ako ti nije hitno onda nemoj zuriti, pricaj svima da trazis traktor i cekaj da izleti nesto povoljno(staracko domacinstvo, prodaja zbog duga i sl.).
 
Nemam predstavu,tek treba da idem da ga vidim.
Najbitnije mi je da cujem misljenje vas koji dugo radite zemlju,koji traktor moze da objedini sve zahteve.Vec vidim da se nehvale sa Rakovicom za oranje :sta:
 
Nikola.KV je napisao(la):
Nemam predstavu,tek treba da idem da ga vidim.
Najbitnije mi je da cujem misljenje vas koji dugo radite zemlju,koji traktor moze da objedini sve zahteve.Vec vidim da se nehvale sa Rakovicom za oranje :sta:
Koliko zemlje nameravas da obradjujes?
 
Za to je 539,542 ili Univerzal 445 sasvim dovoljan.
Ja sam pre tri godine kupio polovnu Rakovicu 65 i nisam nesto preterano odusevljen. Cini mi se da ne ide tako dobro kao sto bi se ocekivalo od traktora koji ima 65 KS. Moze on sasvim lepo da ore ali kod mene hidraulika stalno nesto zeza.
 
Opet mi je nekako IMT sigurniji,mada slabo mi je znanje iz ove oblasti ::namigivanje:: Vidim da ih ovde masovno koriste,tek neki rus,i R naravno.A Univerzala nisam siguran ni da sam video :sta:
 
@Nikola.KV
Vozio sam LTZ T-40, i iskreno da ti kazem nije me nesto odusevio. Kabina je pregledna koliko i ruski tenk. ::lose::
IMT 539 je najuniverzalniji traktor. Tako da bi moj savet bio IMT 539.
 
I meni lici na oklopnjaka :haha:
Iskreno,nesvidja mi se.Imao ga je jedan kod mene u selu,sad sam ga prepoznao,jeste mrcina,al je i sklopocija.Bucan,veliki,puno trosi-bar on tako kaze.Mislim da on nije za mene.
 
@Nikola.KV
Ima jedan dobar u temi FENDT (str. 42), slika je sa nekog sajma. Jeste da ima gusenice ali niko nije savršen. :haha:
Kad ga kupiš dolazim na piće i donosim pečeno prase. :ppozdrav:
 
Moze mala pomoc...moj kolegu zanimaju cene Zetror traktora ( ma i mene zanima jer 2011 god i ja se nadam da cu uzeti nesto)
1.Zetror 7011
2. Zetor 7045
3. Zetor 8045
svi da su u ispravnom,ocuvanom stanju....inace lik samo forsira Zetore....i u pravu je.... :D
 
Dzogi_89 je napisao(la):
Moze mala pomoc...moj kolegu zanimaju cene Zetror traktora ( ma i mene zanima jer 2011 god i ja se nadam da cu uzeti nesto)
1.Zetror 7011
2. Zetor 7045
3. Zetor 8045
svi da su u ispravnom,ocuvanom stanju....inace lik samo forsira Zetore....i u pravu je.... :D
Ja imam Zetora 8045 slike vidi u mom profilu
 
Danas sam gledao nekog Univerzala.Bez papira 1550e.Ima raznih lomova,preprodavac, 533 od 2300-3200,539-3300 pa gore,R 60-3200,540 2200 crko motor,Store 2700 :sta:
 
Nazad
Vrh