Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Na koji nacin vracaju sat. Kod mene na kejsu je VDO i cinimi se da nema sanse da se vrati tako lako.
 
Elektronce vraća jedan dečko iz ZR za 10-20 eura dok je kod mehaničkih potrebno da se skinu i onda odrade.Pa kažem Vam da sam sam odradio za 10 minuta na svom traktoru gde je mehanički obrt brojeva koji je uslovljen strujom ,a ne sajlom.
 
E doslo vreme da se menja traktor. U obzir dolazi samo nov. Poreban mi je traktor do nekih odprilike 50ks, za lake radove. Do sada je te poslove obavljao 542, ali dosao mu je kraj i ne mogu vise bez servo volana ::namigivanje::. Sad je pitanje sta uzeti. Razmisljali smo o 549 ili nesto drugo? Ne znam ni koji strani traktor ima te velicine a da ima zastupnistvo kod nas?
Pozdrav iz srema :cao:
 
Jeftiniji tije nas nov nego stranac polovan . E sad i stranac ima puno mogucnosti i mnogo opcija dok nasi traktori su zadrzali iste funkcice koje su imali i kada su se fabrike osnovale u Srbiji. E sad ti znas sta ti treba , ja sam tu ako ti treba neka pomoc uvezi uvoza. :ppozdrav:
 
Interesuje me iskljucivo nov traktor. Nesto sam gledao po netu ove kineze YTO i gledao sam kubotu. Za sad samo gledanje preko neta, a kad se zavrse jesenji radovi krecem u obilazak firmi i gledanje uzivo.
 
Zanima me koji je traktor u kategoriji polovnjaka (10-12 god) ~ 160 konja , najjeftiniji za održavanje u našim uslovima , ako izuzmemo ursuse i zetore ? :sta:
 
pa izuzeo si ono sto ti naj vise pruza za najmanju cenu odrzavanja, a koliko para si spreman da das?
 
Zar ta rakovica nije od ~ 120 konja ?
Kako su se pokazali sa odrzavanjem MF traktori te konjaze?
 
Rakovica je fabrički sa motorom TS-46 koji ima oko 135 ks, a mercedes se stavlja OM-352A koji ide na kombajn Zmaj 162, a on ima 140-150 ks, različiti su podaci o snazi.
 
Moj brat hoće da kupi novog rusa. Izbor je sveo na dva modela: 892 ili 1021. O 892 uglavnom sve već zna i ima gde da ga vidi, ali o 1021 ne zna ništa i nema ga niko ovde kod nas. Da li neko može da kaže šta je bolji izbor i da malo pojasni šta je to monoblok hidraulika odnosno koje su prednosti u odnosu na klasičnu, kao i nešto malo o menjaču kod 1021. Posebno me interesuje da li se kod tog menjača u transportu mogu koristiti samo brzine u okviru jedne grupe brzina ili se mora menjati i grupa (kao npr kod 1025). Eventualno ako neko ima dijagram putnih brzina u pojedinim stepenima prenosa pa da to okači ovde na forum. To me zanima jer znam da je kod 892 velik izbor brzina za rad u njivi ali ne znam kakvo je stanje kod ovog sinhro menjača u 1021. :ppozdrav:
 
Ja imam 1021.3 i mogu reci da sam zadovoljan sa njim.Menjac je sinhronizovan 14/4 kao na 920 i 952.Za hidrauliku ti mogu reci da je dobra,moze da se ore bez tocka bez ikakvih problema.
Evo i diagrama.
506c0.jpg
 
Farmer II je napisao(la):
Zar ta rakovica nije od ~ 120 konja ?
Kako su se pokazali sa odrzavanjem MF traktori te konjaze?
odrzavanje je skupo ali ljudi koji ih imaju su zadovoljnji nima i ne menjaju marku nego samo kupuju vece
 
Nazad
Vrh