Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
dobar tratorcic :haha: :haha: :haha:
sala mala
neka je sa srecom i da dobro sluzi
 
20h0t5c.jpg
hvala svima... :ppozdrav:
 
Pozdrav komsija :cao:. A koliko otprilike trose u oranju? pretpostavljam da za njih ima i dosta delova, sa obzirom da su ih zadruge dosta koristile sigurno i majstora koji znaju oko njih.

Post je spojen: [time]1286903194[/time]
_________________________________________________
kiraj je napisao(la):
Izdržljive mašine ali veliki potrošači.
[/quotjel trose vise od rusa 130 konjae]
 
radovans je napisao(la):
Pozdrav komsija :cao:. A koliko otprilike trose u oranju? pretpostavljam da za njih ima i dosta delova, sa obzirom da su ih zadruge dosta koristile sigurno i majstora koji znaju oko njih.

Post je spojen: [time]1286852794[/time]
_________________________________________________
kiraj je napisao(la):
Izdržljive mašine ali veliki potrošači.
[/quotjel trose vise od rusa 130 konjae]
U našoj zemlji troše toliko da nesmem da napišem,niko neće verovati.Nisam ja radio sa njim ali kažu vozači tog traktora.
 
Kada sam sluzio vojsku zil je trosio 76l na 100km benzina, to mi je tada bilo neverovatno. Jel trosi puno vise od 20l po jutru u oranju.
 
Ove godine da ,a prošle godine je bio manji potrošač u oranju.Ore sa vogelom 3x40 rešetkasta daska ,dubina preko 30 cm.
 
Mozda ovo pomogne nekom oko izbora traktora:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WnEiw_pZm-M[/youtube]
 
Moje misljenje je da uvek pobedjuje tezi traktor. Uslov je da nema izlizane gume. Ja mislim da tu ne pomaze nikakva tehnologija i savrsenstvo traktora ako traktor nije dovoljno tezak da ima dobro prijanjanje na tlo. :ppozdrav:
 
dragan82 je napisao(la):
Moje misljenje je da uvek pobedjuje tezi traktor. Uslov je da nema izlizane gume. Ja mislim da tu ne pomaze nikakva tehnologija i savrsenstvo traktora ako traktor nije dovoljno tezak da ima dobro prijanjanje na tlo. :ppozdrav:
u pravu si potpuno,težina same mašine i što je još važnije raspored težine i transmisije.i naravno DŽEJ-pismen vozač :ppozdrav:
 
sta mislite o fordu 130 ks, koliko vredi, da li se mogu nabaviti rez. delovi i nesto vise o njima posto ja nisam imao kontakt sa tim traktorima, a hteo bi da kupim jedan
 
Znam samo da u mom kraju ima jedan od 130ks bez prednje vuče i da ga gazda hvali.Ja ga nisam vozio ali sam sedeo u njemu i mogu reći da se u kabini čuje manje nego neki auto.Znam da je leti skidao motor sa tog traktora i stavljao u kombajn i posle sezone ga vraćao.Tako radi godinama bez problema.
 
78 god. na prvi pogled :haha::haha:? bez prednje vuce, ovo je jedina marka traktora kojem nikada nisam ni prisao, cak nisam ni video da ga neko u nasoj opstini koristi, a ne znam cak gde bih mogao naci rez delove i da li neko uopste ima u " backoj ili u banatu " pa svaka sitnica tj. informacija mi jako dobro dodje pa cak me zanima i kolika bi bila realna cena da je u odlicnom stanju
Post je spojen: [time]1287509764[/time]
_________________________________________________
da i ovi smajlici nisu trebali biti tu vec nekoliko upitnika
 
Nazad
Vrh