Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
bokib je napisao(la):
sta mislite o fordu 130 ks, koliko vredi, da li se mogu nabaviti rez. delovi i nesto vise o njima posto ja nisam imao kontakt sa tim traktorima, a hteo bi da kupim jedan
evo jedan kod mene u makedonija doneli ga iz CH i traze za njega 13000e servisiran ple4eni porezi carina .......................mislim da je 150 ks
pt26.jpg
 
Cena je realna za ovaj traktor. Nemogu se uporediti dve rakovice sa FORDOM. Mi svi znamo sta je Rakovica i koliko vredi. Ford spada u bolje traktore. :ppozdrav:
 
dragan82 je napisao(la):
Cena je realna za ovaj traktor. Nemogu se uporediti dve rakovice sa FORDOM. Mi svi znamo sta je Rakovica i koliko vredi. Ford spada u bolje traktore. :ppozdrav:

A rezervni delolvi?? Pasuje li od neceg??
 
Pojma nemam, ja ga nisam kupio zbog toga sto ne znam gde u srbiju mogu da kupujem delove , ako nesto zatreba , i samo da znate da su svi fordovi u engleskim merama (colovi). :ppozdrav:
 
ne mogu da tvrdim za forda jer ga ne poznam, ali recimo kad znam da je u necemu ugradjeno ZF tu skidam kapu, perkins motori su jedni od boljih motora mozda ne po maloj potrosnji i preteranoj snazi ali su zahvalni. gledao sam perkinsa u zetvi koji radi po citav dan na pola bara 0,5 ( pod punim gasom ) a mercedesov motor?
 
toshiba je napisao(la):
dragan82 je napisao(la):
Cena je realna za ovaj traktor. Nemogu se uporediti dve rakovice sa FORDOM. Mi svi znamo sta je Rakovica i koliko vredi. Ford spada u bolje traktore. :ppozdrav:

A rezervni delolvi?? Pasuje li od neceg??

najgora stvar za mene je kad 4ovjek radi "
kombinacija"
daj masini ono sta treba.rezervni delovi uvjek ima samo nekad su skuplji
onda kupujemo "zamena" i nevalja nam masina
 
pa dejanco kod nas to tako uvek bude, moze brazda vise, moze brzina vise posle bude kao sto kazes. voleo bih ja da mogu da priustim tog od 13000 e ali mene zanima stvarno kakvi su i da li imaju stvarno neku manu ( tu ne racunam potrosne delove )
Post je spojen: [time]1287517939[/time]
_________________________________________________
meni je potreban za oranje i pripremu za silazni kombajn....
 
bokib je napisao(la):
pa dejanco kod nas to tako uvek bude, moze brazda vise, moze brzina vise posle bude kao sto kazes. voleo bih ja da mogu da priustim tog od 13000 e ali mene zanima stvarno kakvi su i da li imaju stvarno neku manu ( tu ne racunam potrosne delove )
Post je spojen: [time]1287492739[/time]
_________________________________________________
meni je potreban za oranje i pripremu za silazni kombajn....
ovu seriju 7910 nema kod mene u selo(osim ovaj koi ga prodaju jer je zato doteran iz CH)ima od ovih manji 3000;4000;i td. pokazali se kao dobri(mali potrosaci)i nisu nakiteni sa puno kindjurije po motoru.Za mene su ok
 
Ima ovde u CH 2 komada i nisu previse skupi. samo ih ja nisam stavio u oglase jer sam video da narod se puno ne zainteresuje za Forda. Ako zelite ja cu vam poslati slike. :ppozdrav:
 
pa i ja sam slucajno saznao, znao sam da postoje, ali dok nesto " nemas u komsiluku " i ne padne ti na pamet da potrazis. naravno da bi voleli da vidimo slike a i cene i sto vise detalja
 
Pa to što piše na satu nema veze sa realnošću i još manje sa stvarnošću.Ja sam pre neki dan na mom Renou za par minuta vratio sat na sve nule tek toliko da vidim koliko će kod mene raditi.Inače mogao sam ga naštelovati kako se kaže " po želji kupca".
 
Ovde ne rade takve stvari. Na ovako star traktor ako se vrati brojcanik sa 8 na 4... Koliko moze gazda da zaradi ili garaza. Bas nista , jer njima uopste nije problem da stave jako visoku cenu i na traktor koji ima preko 10 000r.h. Kad dodje svajcarac da kupi traktor on veruje svom garazisti. Ja sam gledao jedan Masey i video sam da pise 3... r.h. kad sam zavrsio sa gledanjem i probom. Sef garaze mi reko da je zamenio sat jer je stari stao na 8... i umesto njega je stavio drugi sa 3... . A mogao je da mi precuti tu informaciju. A i radni sat mehanicara je jako skup 1h=100e Pa vi sami racunajte koliko mu vremena treba da skine sat i da brcka po njemu. Uglavnom ovde su sve garaze teze od 1 000 000 e , A ima i tezih npr u jednu gde ja stalno kupujem masine i gde sam kupio trektor sa prikolicom oni imaju u svakom trenutku po 5-6 novih traktora na prodaju kao sto su fendt 936 i Maseji po 200cv. Mi stranci sa ovakvim krsevima mi smo sitni za njih :udri: :udri:. Ali i mi zivimo u nadi da cemo jednog dana biti kao oni , pa cak i bolji.
 
Da vrati brojčanik treba mu otprilike 0.5h što po tebi izađe 50 eura.Za vraćanje jedno 2000 sati što se ne da lako primetiti na traktoru on diže cenu za minimum 1000-2000eura u zavisnosti od traktora.
Recimo prethodni ford na čijem satu piše 3911.6 ima dakako daleko više sati.To možeš zaključiti recimo po ručici menjača koja je toliko izlizana da se ni brzine ne vide i ručici štelovanja dubine oranja koja je skinula plavu farbu sa lima.I da dodam da ručka štelovanja dubine oranja nije original,a to se ni kod IMT ne menja za nepunih 4000sati.
Odoh u :off_topic:
 
Nazad
Vrh