Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Potrebna mi je pomoc. Sta vi mislite sta je bolje kupiti?
2wrdv1e.jpg
2r7a9zq.jpg

Stayer je 1994to god, a Internacional je 1984god imaju oba po 6000r.h. prvi je prepun elektronike dok je drugi cista mehanika. Prvi je duplo skuplji od prvog koji kosta 7200e na licu mesta. Iste su jacine , asmo sto na Internacionalu su sve mere u colovima. Unapred vam hvala na pomoci. :ppozdrav:
 
@dragan82
Pratim forum i vidim da zadnjih nekoliko meseci intenzivno razmisljas o kupovini traktora. Nije mi jasna jedna stvar. Zasto insistiras na polovnom traktoru? Bila je u toku subvencija za traktore od 40%. Moj kum je kupio novog NH T5060 107ks za 24000 evra kad se sve podvuce crta. Belaruse 820 su kupovali za 10000 evra nove. Bice jos takvih akcija sigurno, mozda da sacekas? Znam da si u Svajcarskoj ali sigurno imas nekog u Srbiji ko bi mogao da ti konkurise za traktor. :cao:
 
Ma ja trazim za mog rodjenog brata. I ja sam se racunao i doso sam do zakljucka da je nov najjeftiniji. Ali brat kaze da nema toliko para. :sta:
 
:sta: :sta: :sta:pa ja bratu bi poklonio traktor a ne pomogao mu sa pola para da kupi.Brat je brat a ne komsija.
 
@dragan82
Taj stajer bi kostao u Srbiji oko 17-18000 evra za te pare ili ajde da kazemo 500-1000 evra vece, moze na subvenciju da se kupi nov zapadni traktor priblizne snage kao i doticni stajer. Ako ostane subvencija i dogodine potpuno je suludo kupovati traktor iz uvoza.

Da mi treba traktor a da je u toku subvencija bez razmisljanja bih kupio neki od 85ks iz CHN (recimo NH T5040) ili Deutz Fahr Agrofarm 85, dok bi naravno najbolje/najoptimalnije resenje za ulozeno/dobijeno bio Belarus 820.
 
Brat mi objasnio da prvo kupis traktor , a onda trazis tu subvenciju ili je posle cekas da glasaju da li oce ili nece da ti vrate deo para sto si ti vec upltio. Ja neznam kako to ide? :sta:
 
Ne moras da kupis traktor, nego samo odneses predracun. Ako ti odobre subvenciju, tek onda ides u realizaciju kupovine. Tacno je da moras da platis ceo iznos + PDV. Na kraju godine ti se PDV vrati ako si u sistemu dok subvencija ce biti isplacena do kraja godine a neki su vec dobili povracaj. Jedino je problem tih nekoliko meseci dok ne dobijes povracaj, kako pribaviti dovoljno para za punu cenu traktora.
 
Odluka je pala. Idem sutra na internacionala. Ipak je velika razlika u novcu i na starijeg je jeftinijia carina. Hvala nasem drugaru bojcetic na saradnji i svim ostalim. :ppozdrav:
 
Hvala najvise. Idem sutra ujutru da ga probam jos jednom i da ga kupim.Ma da ja sem dao kaparu za Stayera, ali se nadam da mi nece praviti problema oko toga sto sam ja resio da kupim od njega drugi traktor? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Je ste kupio sam ipak Stayera jer Internacionala je kupio neki francuz. Ja sam trazio od gazde garaze da ga pozove mozda oce odustati od kupovine , ali ipak nije hteo da odustane od kupovine.
 
@dragan18
Nek vas dugo sluzi. Meni ovako sa slike deluje odlicno. Kad ga doteras u Srbiju i napravi prvi veci posao, mali izvestaj za sve nas je doborodosao.
Meni je cena paprena, ali kad se pogleda da je nov Steyr te snage oko 40-45000 evra onda ovaj sigurno vredi te pare.
Lepo je videti da se i kod nas polako ali sigurno poravlja na bolje trakotrski vozni park.
Jos jednom cestitke na kupovini!
:ppozdrav:
 
Nadam se da ce da nas sluzi. Ima MWM motor , ali ima bolje ladjenje motora nego Fent. Tako mi bar gazda garaze objasnio , jer je on prodavac i serviser Fenta. Elektronika bi trebala da bude Bosova , ali nisam siguran i o menjacu n znam nista. Znam samo da ima 2x16 brzine.
Snike u radu i sa prikljuccima ce uraditi moj brat i nadam se da ce redovno da ih kaci na nasem forumu. A ja se moram malo bolje informisati koje ulje gde ide u njega , jer neznam. Ali to cu pisati u temi Stayer. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ dragan82 nek te dugo i dobro sluzi, da budes sa njim zadovoljan i da ga promenis kada tebi padne na pamet :ppozdrav:
 
ovi iz agropanonke 5 meseci prave stranicu s cenovnikom na netu?!
pošto je sad novi rus 820?
 
2evu2wj.jpg
pozdrav svima ... stigao mi je traktor iz sviss koji mi je poslao brat dragan 82 :ppozdrav: i sada polako ucim novitetee te, jer do skora sam vozio rakovicu 60.... ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh