Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
rođak kupio od 155ks sa đon dirovim motorom 75000e model xxx630 ali je u ovu cenu dobio i široke gume sve 4 prednje tegove i neki predfilter ca gorivo znači gume tegove i taj pred filter je doplatio al je traktor boli glava :D :D :D
 
nikola94 je napisao(la):
ja imam 2 johana pa sam mislio da uzmem jos jednog oko 120 ks.....dali neko zna koji model je oko 120ks i koliko je para ::novac:: ::novac::
Bogami,ti za svoje godine već svašta imaš!
 
moj drugar je imao clasa kupio ga novog 280 ks 4godine odrzavane skupo,tesko dostupni majstori,i onda mu se upalio i ode 100000 e,kvar na kompijuteru dokazali iz osiguravajuceg drustva ,potrosili su 3 velika aparata ya gasenje s-9 i dzabe ,a pogledajte i u oglasima koliko izgorelih classova ima, :sreca:
 
Svaki traktor ima prednosti i nedostatke.Torpedo npr.75ks sa duolpm vucom ima kvarova na getribi dosta a kad metnes ZF-ovu getribu to je nepoderljivo moj poznanik ima 16 000 radnih sati s njim napravljenih,vise dimi na odusak nego na auspuh ali nestaje i pali na prvu bilo +40 ili-30 samo takni kljuc.Za rx nemam pojma.Ima njih vise verzija zavisno odaklen su dijelovi nabavljani.Znam da su do 90-te godine sklopovi motoranpr.karike i klipovi dolazili iz Novog Sada i nitko se nije zalio na njih e sad dal su u NS radjeni ili isto od neklen dolazili pa opet prepakivani to nezna nitko osim nekog tko je radio tu u to vrijeme.Poslje sve na ovamo su do kraja su dolazili dijelovi "kao Njemacki"od Deutza ali su bili losiji od ovih iz NS.Ovo mi je sve pricao covijek koji je radio kao inzinjer u Rijeci u Torpedu.Odlivi blokova su jedno vrijeme radjeni u Sloveniji a nekad direkt iz Deutza su dolazili.Evo moje price jednog torpeda 45ks sam imao i nikad nije valjao stalno je nesto skripilo u njemu sasipali se lezajevi,cahure na spojnickoj,korpe se krivile i svake dvije godine po pola tako da sam ga doktorirao sta se tice getribe jos kao dijete sa stricem.Zatim smo upoznali toga inzinjera i popricali snjim i covijek se je samo smijeskao i na kraju je rekao"udavaj ga posto poto"tako je i bilo.Kupi 85-u godinu prodavaj 87-88.Od tad samo gas i nikad nista nezvoni nit lupa.Mijenjao sam ih svakakvih i prodavao ali sve se poklapa sa njegovom pricom.Ovaj sad sto ga imam tanjiracu od 24 diska nosenu rastura trecom a 3 covijeka od 100kg stoje na njoj on vristi i trazi cetvrtu ali nemozes na njemu sijediti ispade van iz njega.Imao sam i 75dv 48 adriatik ma zlo crno on jedva putem ide a skoro nov-nepoderan sijetim se svojeg 87-godiste.Mislim da ce bar netko nesto poucno izvuci iz mojeg teksta.
 
U pravu si za Torpedo 48, imaju problema sa diferencijalom i menjačem, kao da kućište nije u osi. Jedan čovek iz sela ga je imao, svake godine je radio menjač ili diferencijal, svi majstori su ga radili i sa delovima raznih proizvodjača, a nikad nije valjao. Jedino što kućište nije menjao, skoro sve ostalo je menjao, a nije mogao da izdrži dve godine.
 
1rx169.jpg
oaprlx.jpg
o0o3ls.jpg

Kakva su vasa misljenja o ovom traktoru, kako se Stajer kod nas pokazao. Ja sam skoro pred kupovinu ovog traktora On je 1994to god. i ima 5900r.h. :ppozdrav:
 
Imam 4806, imao sam problem u garantnom roku pošto nije imao ležaj na poluosovini nego samo košuljicu.Od kad je to uradjeno menjač i diferencijal nisu ni pipnuti a proizvodnja je 1985.Zorancile da li je torpedo Tutin?
 
Jeste Tutin, a i moj deda je imao dve godine Adriatika 48, (mislim da je bio 1989. godište) i dva puta menjao konusno-tanjirasti.
 
Ja sam ih mijenjao neznam ni sam im broja ne samo Torpeda nego svakakvih traktora.Kod mene se zadrzao Ursus 335,Torpedo 4506k i Ursus 360 Imao sam i Zetora ali nisam zadovoljan bio sa njima ili nisam naisao da valjaju obicno su bili jako veliki potrosaci na osnovu uradjenog posla.Evo jedan kod mene ima Torpeda 4806 85-o godiste i nema ama nikakvih problema sa njim a goni ga kao vrag svoju mater.Naravno uvijek nesto ode s vremenom kao hidrulicna pumpa se reparirala ja sam mu je radio,mijenjao lamele obadvije itd.Ja sam pokusao jednom covijeku sve lezajeve promijenuti u getribi ali sve i covijek je imao mir godinu dana zatim je pocelo zujkanje,skogrljanje,zveckanje pa na kraju "tamburanje"u getribi opet sam ga svega razvalio i skoro svaki lezaj je dobio lufta a striktno sam vodio racuna da svaki lezaj bude SKF-ov.Na kraju sam dosao do zakljucka da su osovine slabo izbalansirane i razbijaju lezajeve,naravno potrpali smo druge lezajeve sto kakve polovne i nove žnj klase i snjim na pijacu.Zatim je kupio drugog Torpeda od mene i s njim nema nikakvih problema.Sad imam u planu opet jednog sa duplom vucom nabaviti 4806 dv je naknadno ugradjena kako covijek kaze kad sam ga zvao na oglas ali adriatik 91-god,kako kaze.Pitam ga za traktor kad ga coko poce faliti :sta: ma vidjecu ja jel on rastavljan a i ako jest nema veze ako valja ostavicu ga za sebe ako ne udati ga pa nek ljudi serafaju.
 
Nazad
Vrh