Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
zahvalni su traktori što se tiče održavanja i delova, za konkretne cene cene neznam, ima nekoliko u oglasima ali nisu napisali cene
 
IMT 5100-5136 u radnom stanju moze da se nadje 3000-5000 evra, sredjeni idu do 8000 evra. U svakom slucaju manji potrosaci od Zetora i Ursusa. Udobnost je na zavidnom nivou. Preglednost sa prednje strane je dobra, sa zadnje je malo nezgodno ko je nizi ali ni to nije neki problem.
 
Iskreno da ti kazem, Ursusa nikada nisam vozio a Zetora samo jednog pa ti ne mogu dati odgovor na to pitanje ali su svakom slucaju nije bucan kao manji IMT traktori iz razloga sto mu je kabina potpuno odvojena od menjaca. Kada kabina ima sve gume i tapacirunge onda traktor uopste nije bucan. Jedina potrebna prepravka tj. dodatak izolacije je na pozarnom zidu na mestu gde se zavrce orbitrol.
 
kod mene u okolin ko god ima imt 5106 i 5136 cupa kosu sa glave nema sezone a da nesto nevrisne na njemu te menjac te diferencijal pa pumpa hidraulike pa klipovi pa onda iz pocetka .a drugar ima ursusa od 120 ks ni ne ore vise sa njime potrosnja mu je katastrofa a ima jedno 250 kj zemlje sve ore sa dava rusa 820 i 952 a kad nemora ni 820 netera kaze da i on trosi vec uglavnom sa 952
 
Kod nas vlada mišljenje da su na Imt 5106 loši diferencijali i bočni reduktori, ali ne znam nikog ko može da mi kaže realno koliko su loši... dali se kvare svake godine...?
 
Pa nisu oni u principu losi vec je taj traktor ne srazmeran malo je pretezak za taj menjac .
Moj ujak ima 5106 i dok nije stavio nove gume na njega jos je i isao posto je proklizavao kaze cim je stavo gume nove u pola sezone je mu je otisao diferencijal bukvalno su planeteri svukli nazubljeni obruc sto ide oko njih .pa kada je to sredio posle tri dana ode tanjirasto konusni polomio je kuciste bas deo kucicta kuda prolazi osovina od konusnog zupcanika .onda problem mu je sinhron pete i suvise je slab u odnosu na prvu brzinu a u prvoj tesko ore nece da vuce .A recimo ja sam orao sa rusom 82 i dve glave leopard a drugar sa 5106 3 glave vogelnoot 950 cinimi se ja sam ga na tri kruga stizao sa rusom .Onda prednja vuca recimo kda motac u desno cinimi se hoce tocak da stigne u kardan i tako tri puta kada ga stignes jednostavno ga otkines .problem su spone na nima kidaju se tezak je napred pa kad motas spone trpe .
Motor ko motor im je dobar udoban nema sta ali mora da si nezan sa njime a i onda pravi kursluse. nasa zadruga je kupila dava komada devedesetih godina posle dve godine ih je odma prodala i kupila jednog MF i par belorusa ,jer kazu nosu mogli da ih vise popravljaju te imt
 
Clan Tesin ima 5136, sada je uradio prvu sezonu. On je sam remontovao ceo traktor i nije imao nikakvih navedenih problema.
Ti traktori imaju par problema koji i nisu problem ako traktor nema vise od oko 5000 rh a takav je retko naci a jos teze kupiti jeftino. Bocni reduktori nisu problematicni vec reduktor spore-brze.
U sustini je bitno uraditi par stvari-promenuti par ulaznih zupcanika da bi se traktor usporio zbog oranja sa adekvatnim plugom za njega u direktnim brzinama iz razloga cuvanja reduktora.
Druga stvar je prepravka spojnickog vratila da bi mogao da stane drugaciji citaj JACI lezaj zato sto se fabricki lezaj raspadne pa onda napravi karambol.
Treca stvar je staviti magnet da skuplja spen koji se talozi u menjacu i diferencijalu zbog ventila na pumpi glavnog hidraulika.
Cetvrta i glavna stvar je da su konusni i tanjirasti zupcanik dobrog kvaliteta i da je zazor izmedju njih pravilno nastelovan!
I jos jedno sto je bitno generalno za sve traktore-da uvek ima potrebnu kolicinu ulja u svim delovima! ! !

Sve ove modifikacije moze da uradi kvalitetan majstor za ne previse novca i vremena.
 
Rakovica 120 je 8000-10000 evra, a Imt 5106 4000-5000. Rakovica nema problema sa menjačem zato što je ZF, ali je mnogo skuplja od Imt, a mislim da je Imt udobniji (pregledniji i tiši). Da li vredi za Rakovicu dati duplo više novaca ako radiš 50kj zemlje?
 
Rakovica je preglednija nazad i ima poluge menjaca sa strane sto joj je prednost. To sto je 120 KS mozes i na 5106 napraviti-umesto klipova 98.4 mm se stavljaju klipovi 101 mm i prepravlja se punjenje u PVP!
Mislim da Rajka ne vredi bas duplo vise ako im je broj radnih sati i stanje priblizno.
Kod Rajke hoce da ode spojnicka kad se stavi Mercedes zato sto nije predvidjena za tu snagu...
 
Bubu je napisao(la):
Clan Tesin ima 5136, sada je uradio prvu sezonu. On je sam remontovao ceo traktor i nije imao nikakvih navedenih problema.
Ti traktori imaju par problema koji i nisu problem ako traktor nema vise od oko 5000 rh a takav je retko naci a jos teze kupiti jeftino. Bocni reduktori nisu problematicni vec reduktor spore-brze.
U sustini je bitno uraditi par stvari-promenuti par ulaznih zupcanika da bi se traktor usporio zbog oranja sa adekvatnim plugom za njega u direktnim brzinama iz razloga cuvanja reduktora.
Druga stvar je prepravka spojnickog vratila da bi mogao da stane drugaciji citaj JACI lezaj zato sto se fabricki lezaj raspadne pa onda napravi karambol.
Treca stvar je staviti magnet da skuplja spen koji se talozi u menjacu i diferencijalu zbog ventila na pumpi glavnog hidraulika.
Cetvrta i glavna stvar je da su konusni i tanjirasti zupcanik dobrog kvaliteta i da je zazor izmedju njih pravilno nastelovan!
I jos jedno sto je bitno generalno za sve traktore-da uvek ima potrebnu kolicinu ulja u svim delovima! ! !

Sve ove modifikacije moze da uradi kvalitetan majstor za ne previse novca i vremena.
OK to je neka varijanta ali koliko to jos kosta pored cene traktora i koliko uzimaju za ruke majistori zaq takav remont ,posto ja i znam da radim oko mehanike ali neznam de naci delove i stakonkretno treba da se uradi na nima
 
Ja sam delimicno objasnio sta treba da se radi sa delovima, ko rasklopi traktor pronaci ce sam zakljucak.
Delova ima na vise mesta i polovnih i novih tako da to nije problem.
Cena remonta menjaca i reduktora sa svim novim lezajevima i zamenom po kojeg zupcanika polovnim u dobrom stanju bez ruku izadje nagrubo 400-500 evra posto su 2 traktora remontovana sto ja znam po tim cenama u proteklih godinu dana.
Cena majstora za remont kompletnog menjaca i diferencijala za pomenuti IMT traktor je oko 400 evra bez putnih troskova.
Ako nekog zanima ko moze da uradi kvalitetan remont, informacije na pp!
 
Znači najjeftinije je uzeti Imt 5106 pa ga remontovati? Jel postoji još neki traktor od oko 120 ks da košta 4000-5000 evra?
 
Upravo tako! Torpedo TT120 je upola jeftiniji od 5106 a ume da odradi posao. Samo sto mu je kabina katastrofalno resena i bucan je traktor. Uz prepravke kabine moze fino sa njim da se radi samo sto su to dosta stari traktori i uglavnom ljudi beze od njih.
 
TT120 sam video samo na slici, a nisam ni čuo da ga ima neko u okolini. Kakav motor on ima, f6l912 ili neki još stariji (bf512) ? Čini mi se da sam negde pročitao da TT120 ima ZF menjač?
 
ima u nasem selu imt 5136,i taj traktor vise vremena provede kod majstora nego na polju!,najvise crkava prednja vuca spone,semerinzi diferencijali i menjac,motor je jedino dobar a ostal osve lose a i potrosac je veeliki.
zato nikome ne preporucujem taj traktor...
bolje je uzeti ursusa ili zetora od 120 ili 160 ks i voziti bez problema!
 
TT120 ima neki stari motor, nije kao na RX-u i na 90-ki ako si na njih mislio. Drugar ima 2 komada, jedan ispravan a jedan treba da se sredi. Nije problematican traktor i tacno je da ima ZF ceo zadnji i prednji most!

@Tiesto
Daj budali nakovanj pa ce i to pokvariti! Video sam na snimcima sta momci iz tvog sela rade sa tim traktorom tako da mi nista nije cudno! Dobar majstor i kvalitetni delovi rese dosta problema.
Kod mene u selu gazda ima JD6620 i IMT 5136 identican kao kod tebe u selu (2004 godiste) i vidim da neke poslove uradi IMT bolje i brze od Zelenka a sa manje nafte...
 
Nazad
Vrh