Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
Planirao sam ja nekog Vladimirac ali nisam siguran pa reku da se raspitam... Pratucu ja i oglase pa cu jos da vidim, jer moram da cekam do sledece godine jer imam jos 17 godina...
 
ja sam nov na ovaj forum i hteo sam nesto da napisem oko kupovini traktora
i ja sam puno vreme mislio sta da uzmem
kod mene u Makedoniji imt 539 90 to godiste krecu se oko 5000 eura ,znaci za mene je to bilo veoma skupo za staro ,to je moje mislenje
po netu sam sreo da neko iz 90 ti prodaje i 6 000 eura ,
e sada ja sam resio da uzmem nov tafe 42 di koji kosta 7000 eura
licenca fergusona ,full injection pali na -25 stepeni ,gume good year malo veci od 539,perkins motor,uvezen iz indije malo veca konjaza kao imt 542 a na izgled je 539

ta cena do juce je bila 7000 eura a od danas poveca se pdv u makedoniji za svu poljoprivrednu mehanizaciju od 5 % na 18 % i kosta ce 8 000 eura
 
buro je napisao(la):
ja sam nov na ovaj forum i hteo sam nesto da napisem oko kupovini traktora
i ja sam puno vreme mislio sta da uzmem
kod mene u Makedoniji imt 539 90 to godiste krecu se oko 5000 eura ,znaci za mene je to bilo veoma skupo za staro ,to je moje mislenje
po netu sam sreo da neko iz 90 ti prodaje i 6 000 eura ,
e sada ja sam resio da uzmem nov tafe 42 di koji kosta 7000 eura
licenca fergusona ,full injection pali na -25 stepeni ,gume good year malo veci od 539,perkins motor,uvezen iz indije malo veca konjaza kao imt 542 a na izgled je 539

ta cena do juce je bila 7000 eura a od danas poveca se pdv u makedoniji za svu poljoprivrednu mehanizaciju od 5 % na 18 % i kosta ce 8 000 eura

Nov tafe 42 konja za 8000 e:haha:!!!!

Cekaj jel potpuno nov?Pa jeftiniji od IMT 539 a a bolji??!!!
 
Za brdsko planinski teren je odlican. Jako okretan :D. Drugari iz okoline Loznice ga imaju od 1990 i jako su zadovoljni. Inace za ravnicu meni je nekako drazi imt 560.

@marko d
Bolji je imt 539 ali do rata devedesetih koji je napravljen. Ovi novi su zesci krs. Tako da je verovatno bolje kupiti novi TAFE 42, jedino sta jos treba proveriti je dostupnost rezervnih delova kao i cena, jer NE PASUJE nista od IMT-a
 
Jednostavno nije isto. Na oko deluje da su identicni ali nisu :nono: Razlikuju se samo tako. Ne znam ko uvozi Tafe ali se raspitaj.
 
zdravo
ima 4 brzina kao imt 542 isti menjac,motor je malo izmenjen ali to se odnosi na sam nacin rada t.e. da je injekction bolje pali na - 25 ne treba grejac manje trosi snazan je ,ja znam da su delovi isti mozda ne svi ali to je ferguson napravjen od poznat indiski celik
sve je to lepo napravjeno masivno ,fina izrada ,detalji takoge,opremjen i ima svu opremu koji mu treba na edan traktor da radi
ovi dileri kod mene kazu da su se otkazali od imt prvo zbog cene onda zbog kvalitet a i ljudi nece da ga kupe -kazu necu da vozim 101 (stokec) :nono: sta mu znaci to ,vise trosi nece da pali i teze pali kad je zima
ko je zainteresovan slobodno neka pogleda traktor pa nek kaze neki komentar
neee ima 43 konja :D
pozdrav
 
u vezi tafe 42 di , ima ga covek u obliznjem selu, traktor je jos ona prva verzija sa oblim krilima i kontra otvaranjem vrata ima ga sigurno 7-8 god, nista na njemu nije pipao, kako kaze

cuo sam od ljudi - kod mene je dosta prodavan u okolini, da ih ima sa 3 i 5 karika, inace je Agrogas uvoznik za srbiju
 
Koji traktor bi preporučili mom kolegi, radi oko 50kj zemlje (možda će i povećati), ima Mtz 52 i Imt 533, a zaposlen je, tako da mu treba neki veći traktor (oko 120ks) najviše zbog oranja?
Šta ima najbolji odnos cena-kvalitet? Razmišlja o Rakovici 120, Imt 5106, Massey Ferguson 120ks. :sta:
 
Relativna stvar je koliko zeli novca da potrosi na traktor!

Massey je najskuplji ali i najkvalitetniji. Malo teze se nalazi da nema preterano puno radnih sati. Mislim da nije rentabiljno kupiti neki neispravan pa sredjivati.
Rakovica 120/135 moze da se nadje u dobrom stanju a moze i krs pa da se sredjuje. Cena spram stanja. Koliko sam upucen veoma zahvalan traktor, transmisija izdrzava vise od jedne generalne opravke motora.
IMT 5106 je najjeftiniji od ova 3. Traktor koji za malo para moze dosta posla da uradi ako se pravilno sklopi sa kvalitetnim delovima!

Ako nece da puno plati traktor, neka kupi IMT-a u losijem stanji i neka ga sredi kompletnog. Imace extra remontovan traktor za manje od 10000 evra... :D
 
On bi da potroši što manje može...
Čuo je da ima 5106 za 4000 evra u radnom stanju, nismo ga videli.
Massey mu se svidja zbog dobre kabine (preglednost, mala buka) ali su cene za tu snagu preko 10000 evra...
 
zetor ili ursus od 120 ks je bolje rešenje, da li je razmišljao o ovim traktorima?
 
Nazad
Vrh