Polka

Moja polka lepo krenla sadjena krajem decembra 2015
soo5f4.jpg
bacaio sam 6x12x24 pre dvadesetak dana kad bi trebalo kan da bacim i koju kolicinu na 15 ari 4 reda po 160metra
 
Da li ima neko sredstvo protiv korova, pojavila se misekinja, djavo je odneo. A ne bih okopavao, krenula malina iz zemlje, pa da je ne ostetim??

PS. Sklopio sam ugovor sa hladnjacarom za ovu godinu pre par dana. Tretiranje i otkup...
 
koja je potrebna visina stubova za polku i na koji razmak se postavljaju...unapred zahvalan..
 
Da li ima neko sredstvo protiv korova, pojavila se misekinja, djavo je odneo. A ne bih okopavao, krenula malina iz zemlje, pa da je ne ostetim??

Meni je misijakinja super korov, raste samo u prolece i jesen, cim krene toplije vreme susi se sama, a u zemlji ostaju hraniva koja je skupila iz dubina. Najbolja stvar kod nje je ta sto je niska, a tlo prekriva kao tepih tako da seme drugih korova ne klija, Malina ce probiti, a misijakinja ce prirodno malcirati tlo, taman dok malina ne pocne da pupi. Da se ja pitam ne bih je dirao.
Ja imam problem sa onom travom koja se daje konjima, kao pitoma kopriva izgleda, samo je velika, raste brze od maline i gusi je, a koren debeo dva tri prsta, ne da se unistiti.
 
@ns10

Ta trava sto tebe muci se zove "mrtva kopriva" ili negde jos "lazna kopriva" itd... Pcelari postavljaju svoje kosnice na poljima sa tom travom jer kazu da je pcele vole i bude dobar 'livadski med' od tih trava (ima ih raznih varijacija, od boje cveta, lista, visine, itd...)...

I kod mene je ima koliko hoces, ali ja moju pocupam kako je ne bih rasejavao kultiviranjem... Motikom je opet samo privremeno resenje jer ce izbiti opet, a verovatno moze da se tretira nekim totalnim herbicidom, samo naravno pre izbijanja malina :) Ne znam kolega kolika ti je povrsina, ali to oko malina najbolje pocupati, a ovo izmedju reda motika/kultivator jbga, ne znam sta da ti kazem... U istom smo problemu, sve te razumem ;)
 
Nije mrtva kopriva, mrtva kopriva ne naraste metar, ova raste, ima krupniji list i krupniji cvet od mrtve koprive i bas jak, vretensast koren sa rupom u sredini.. Ako nadjem sliku okacicu, ali do sada nisam naisao...
 
Nije mrtva kopriva, mrtva kopriva ne naraste metar, ova raste, ima krupniji list i krupniji cvet od mrtve koprive i bas jak, vretensast koren sa rupom u sredini.. Ako nadjem sliku okacicu, ali do sada nisam naisao...

Ajde okaci, bas me zanima sta je... Mrtva koprvia bude 20ak cm plafon... Mozda je neko njesra iz porodice čičaka, oni rastu koliko 'oćeš...
 
Mozel li mi neko reci da li postoji srestvo protiv korova kom se moze prskati u redu a da ne steti malini ?


Sent from my SM-J510GN using Tapatalk
 
Moja polka lepo krenla sadjena krajem decembra 2015
soo5f4.jpg
bacaio sam 6x12x24 pre dvadesetak dana kad bi trebalo kan da bacim i koju kolicinu na 15 ari 4 reda po 160metra

Pozdrav kolega, ja imam malinu 50 ari, posadjena je u novembru 2016, u pitanju su dvogodisnje sadnice. Tek sada je tek ponegde krenula da izlazi na povrsinu, sada sam orezao sve stapove do zemlje. Znaci nije ni 5% izbilo na povrsinu. Vadio sam nekoliko da proverim i zive su dole, krenule su i zile i po neki pupoljak iz korena, ali jos slabo izlazi na povrsinu. Da li treba da se zabrinem, da li je kasno vec, ili jos ima vremena da ona napreduje, i da li treba da bacim neko djubre pa je pokrene malo. U pitanju je malina polka. Hala.
 
Nije to da se zabrines, znaju da izbijaju i do kraja aprila, nema potrebe da vadite i proveravate, malo rukom odgrnite oko stabla i zagrebite noktom koru u zemlji ako je ispod zeleno i belo, to je ok.
 
Ako nisi odradio osnovno djudrenje odradi obavezno, baci u trake odmaknuto od reda 20-30 cm. i ubaci ga plitko frezom u zemlju.
 
Kako frezom preko malina koje su nikle i one koje jos nisu nikle nego su na par cm ispod povrsine?
 
A sta je osnovno djubrenje, koje je to djubrivo, jel stajnjak ili neko vestacko???

Vestacko, ali uzmi neko sto se brze rastapa....

- - - - - - - - - -

Kako frezom preko malina koje su nikle i one koje jos nisu nikle nego su na par cm ispod povrsine?

Zasto sada po redu malina sa frezom, po meni nema potrebe......Ja sam to uradio prosle god. kada sam hteo zadnji red do zice da sklonim zbog prostora, cak dva puta sam je izfrezovao, misleci da cu je tako spreciti. Nisam, opet je taj red poterao i dao kasniji rod.
 
Nazad
Vrh