Polana

Hvala Vam na odgovorima, veoma je tesko sad u cvetanju nesto da uradim to znam, bilo kog zastitara da pitam za savet svako mi predlozi neki insekticid ali pitanje je koliko je to zapravo dobro Calypso, Fastac, Confidor, Decis, Karate Zeon bilo sta drugo u specifikaciji proizvodjaca ne pise karenca za malinu, ne ide mi se tretmanom sa njima jer uskoro ocekujem da bude roda koji cemo da jedemo a druga stvar su pcele. Nisam isao tretmanom ranije jer sam se nadao da ce proci bez stetnih insekata a sada je vec kasno.
 
Ako si u mogucnosti sa vremenom uvek mozes koristiti rastvor koprive s vremena na vreme, nije insekticid vec se ponasa kao repelent, nije svemoguca ali pomaze.
 
Malina u Backom Dobrom Polju! Pogledajte..


- - - - - - - - - -

photo.php
Ovim putem pozivamo sve zainteresovane da dodju u navedena tri dana i svojim prisustvom ulepsaju nasu manifestaciju "DANI MALINE".
S' postovanjem

Bojan Pejic
Udruzenje proizvodjaca maline "BACKOPOLJSKI MALINARI"

- - - - - - - - - -

13718560_1052295944863916_1890696812034694740_n.jpg
 
Pozdrav ljudi,čini mi se da imam neki problem sa malinom. Evo slika, pa ćete zaključiti bolje... Naime, stabljike na kojima još uvek nema zrelih su listovi lepe zelene boje,zdravi... a na onima koji daju plod listovi su ovakvi...a plodovi su pre nedelju dana bili super,veliki...sad su nekako manji i neujednaceni... u čemu je stvar?
Stavio sam još neke slike, da vidite kako sve izgleda,pa možda neki savet date...
Da li sečete bočne grane?
Što se tiče prihrane, bilo je par prskanja slavolom, aminokiselinama, djubrivom sa mikroelementima... i samo jednom kroz sistem pre 15dana sa kristal berry... danas sam slavolom posle branja prešao...
hvala unapred

Sent from my K013 using Tapatalk
6370940c457e78401b22ef09805f7adb.jpg

9559d848475fd4df1e9733e9c6ebc0fd.jpg
ecab7e4c5c50f374d13ef0c1771cc634.jpg
f5c455baaf987b7c5cc2a66ce62b9f1a.jpg
32dc179bce52d536dec2793398da1755.jpg
42c3e80d2f09dde6586b32738445543a.jpg
30f6253b10773f812482bc1107f458ae.jpg
 
@shonepa , i kod mene slicno i pored svih "steroida" kojim sam napumpao polanu ali Sunce jw ubica po meni i tu jedino pomaze zasena , zato sam poceo postupak montaze muceci se slalomom kroz biljke dok sam montirao produzetke i tako stigao do osnovne konstrukcijei trt mrt sada nema kod dobavljaca zasene pa cekam a za petak "jovo nanovo" opet najavljeno 35 stepeni
240d46fb6d8ec889134a6a847545c87b.jpg
128dbb2723358273f1b83276c6465298.jpg
0a4ca676ec4e7dd26224957855b944de.jpg


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgvoru. Još nemam sredstava za zasenu, a pre maline sam posadio šljive pa kad porastu, biće prirodna hladovina :)
 
@shonepa, nista mi ne govori o sredstvima svi mi manje vise krparimo i probamo da malina sama sebe finansira

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Čime si spajao ove sajle između stubova sa ovim sajlama koje idu od vrha stubova? Spojnica-žabica? Stega za sajlu?
Steel_Rope_Clamp_-_Celicna_staga_za_sajlu.jpeg
 
Zabice, s tim da jos na vrhove stubova idu plasticne navlake (koje cu verovatno napraviti od nekih malo crvscih pvc boca fi 45 mm ) kao poklopci sa usecenim mestima za sajle na bocnim stranama kako bi bolje legle , zbog zastite da se ne bi zasena pocepala posto ona ide kao pokrov preko ove konstrukcije

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
I ja mislim da je od temperature i kuvanja. Primetio sam da posle kise list se bas osvezi i jedro deluje, a pre toga kada ga kuva sparina par dana, bez obzira na zasenu od 40%, plodovi usitne i biljka bude sva iznurena. Imam kap po kap, redovno zalivam, a uvece kada se smiri temperatura krecem zalivanje topom, vestacka kisa. Mislim da ce joj prijati samo tako.
 
sad mi je lakše,jer nisam ja "kriv" :) hvala vam
inače,spasiće nas donekle ovo dvodnevno naoblačenje...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Postovanje svim clanovima. Zanima me okviran prinos polane po ha u prvoj odnosno godini i dalje za one iskusnije hvala pozdrav i odnos sa polkom koja je jaca sa prinosom
 
Posto te vec zanima samo okvir prinosa i mislis samo o tome onda da ti plasticno i odgovorim, po knigama polana je na nekih 10-12 t/ha razvuceno do mrazeva a naravno moze da baci i vise dok je npr vilamet po knjigama 13-15 t/ha u nekih mesec +- dana mada tuce i preko 20 t/ha posto tvoje pitanje se svodi po jedinici povrsine trebalo bi da znas da nije isto 1 ha maline sa medjurednim razmakom od 2,6+ i 2,20 i manje. Bolje se racunaj u duzne metre i bice ti lakse.
 
Rajko 75, krenuo si od prinosa,sto nije dobro. Ali kako god, racunaj na 3-3,5 kg po duznom metru i to je najrealnije kod Polane, kod Polke je to nesto vise ali iziskuje vise rada i ulaganja ...
 
Rajko 75, krenuo si od prinosa,sto nije dobro. Ali kako god, racunaj na 3-3,5 kg po duznom metru i to je najrealnije kod Polane, kod Polke je to nesto vise ali iziskuje vise rada i ulaganja ...


A nego od cega da krene, casti ti??
Nije niko uzeo da sadi malinu iz hobije, nego sevet prinosa I para....
 
Nemojte se ljutiti ali sam ovo pitao cisto informativno za sada samo ratarstvo jer ne bih mogao da se posvetim kvalitetno a znam da nista nije jednostavno tako da me je zanimao bukvakno realan prinos po jutru a knjige su knjige i manje vise pratim ovu temu jer su svi navalili na malinu i pitam se u kom pravcu ce to da ide i sto se mene tice ako bude i dalje tako unosno pre bih zemlju izdao nekom ko to dobro i kvalitetno ume da radi nego da saram na sve strane hvala jos jednom
 
Ne ljutim se Rajko, nego si mozda trebao poceti prvo od zemljiista,zatim izbora sorte,sadnje i ostalog a uz nas bi dosao i do prinosa. Da nema ekonomske racunice niko od nas se ne bi bavio malinom. Svi smo mi pocinjali, pitali i uz pomoc vecine ljudi sa foruma ucili....




A tebi profesore sa pravopisnim greskama se nisam ,niti cu se obracati.. Zato cuti ,, casti ti" ?!

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh