Polana

Sadni materjal se uveliko vadi, i prosiruju se zasadi, jer treba iskoristiti ovo vreme kako bi se u optimalnom roku posadilo
kvalitet sadnica je izvanredan

029.jpg
[/URL][/IMG]
 
Da vas pitam u vezi sadnica, imam na jednoj parceli posadjeno 300 sadnica i sad sa te parcele hocu to da ukonim da prebacim na drugu parcelu. Sad jel za sadnicu mogu da koristim sve sto izvadim tu iz zemlje jer cu vaditi sve redom ili ima odredjeno sta se vadi?
 
Alene, vadi redom,skracuj i tako ih presadjuj,koliko sam pratio to su mlade sadnice......Pa i kada ih kupujemo,nisam bas siguran da dobijamo samo mlad rasad...
 
Alene, vadi redom,skracuj i tako ih presadjuj,koliko sam pratio to su mlade sadnice......Pa i kada ih kupujemo,nisam bas siguran da dobijamo samo mlad rasad...

Pa i ja kada sam kupivao stiglo je nekih i po 2cm debelo stablo, sigurno da nije mlada. Znaci vadim samo redom a ovo ostalo moze za prodaju sve sto povadim?
 
Evo jedan savet pred samu sadnju.. Ja sam ovaj savet dobio od strucnog lica dole iz Srbije koji radi u malinarstvu dugo. 250ml Slavola S+1L Slavola VVL+ Ridomil Gold WG 65 (150g-200g)+40L vode,Potopiti koren sadnice u pomenuti rastvom i svaku sadnicu(koren) drzati barem pola sata u istom.
Radi boljeg ukorenjavanja i preventivno ridomilom protiv raka korena, koji je slozicete se najvece obolenje kod maline.
Ovaj savet sam primenio u mom malinjaku i iz licnog iskustva vas savetujem da probate i vi. Rezultati su ocigledni. Veliki Pozzz
 
Evo jedan savet pred samu sadnju.. Ja sam ovaj savet dobio od strucnog lica dole iz Srbije koji radi u malinarstvu dugo. 250ml Slavola S+1L Slavola VVL+ Ridomil Gold WG 65 (150g-200g)+40L vode,Potopiti koren sadnice u pomenuti rastvom i svaku sadnicu(koren) drzati barem pola sata u istom.
Radi boljeg ukorenjavanja i preventivno ridomilom protiv raka korena, koji je slozicete se najvece obolenje kod maline.
Ovaj savet sam primenio u mom malinjaku i iz licnog iskustva vas savetujem da probate i vi. Rezultati su ocigledni. Veliki Pozzz
Svaki savet nam dobro dodje. Znaci po ovom onda netreba drzati po celoj noci kore u vodi ili u gore spomenuti rastvor? Vec je dovoljno samo pola sata
 
Evo jedan savet pred samu sadnju.. Ja sam ovaj savet dobio od strucnog lica dole iz Srbije koji radi u malinarstvu dugo. 250ml Slavola S+1L Slavola VVL+ Ridomil Gold WG 65 (150g-200g)+40L vode,Potopiti koren sadnice u pomenuti rastvom i svaku sadnicu(koren) drzati barem pola sata u istom.
Radi boljeg ukorenjavanja i preventivno ridomilom protiv raka korena, koji je slozicete se najvece obolenje kod maline.
Ovaj savet sam primenio u mom malinjaku i iz licnog iskustva vas savetujem da probate i vi. Rezultati su ocigledni. Veliki Pozzz

Ridomil ima ulogu kod plamenjače korena i možda još nekih gljivičnih, no kako god bilo odličan savet.
U svakom slučaju treba sadnice ne samo malina već i drugog voća potapati u određene fungicide pre sadnje. Hoću reći to jeste praksa u voćarstvu.
 
Pozdrav
Interesuje me zastita i prihrana polane. Koji su bitne faze i sa cime prskati . Mogu li vas zamoliti da pisete i u ovoj temi malo. Mada je ovo jos daleko ali ipak pocetnike sve interesuje odjednom
 
Znam da će biti nešto,ali me interesuje da li je bolje vaditi druge godine u jesen ili se može krenuti i prve. Interesuje me sta je pravilno?
 
Nazad
Vrh