Polana

Jel zna neko da li ima otkup polane u okolini Beograa ili koje mesto je najblize Beogradu?
 
Pitanje za iskusne :)
Imam parcelu 12x300m da li na njoj mogu staviti 4 reda polane ( odbijem od komsija po 2m i medju njima 2.5m )
ili nije preporucljivo ici na 2.5m medjuredni razmak, ili da gledam neku siru parcelu ?
Hvala
 
Pitanje za iskusne :)
Imam parcelu 12x300m da li na njoj mogu staviti 4 reda polane ( odbijem od komsija po 2m i medju njima 2.5m )
ili nije preporucljivo ici na 2.5m medjuredni razmak, ili da gledam neku siru parcelu ?
Hvala
Zavisi cime je obradjujes,ako su to motokultivator ili Tomo Vinkovic moze i 2.3m za vece masine 3 m.
 
Nemoj da sadite sa manjim razmakom od tri metra, od druge godine pod rodom se saviju i spojice se u medjurednom prostoru da neces moci da prodjes i da ih oberes.
 
IMT 542 ne znam ni ja sam sta da radim uzana je parcela a mislim da je steta ici 3 reda :sta:
 
polana, ni u prvoj ni u narednim godinama nije poreban nikakav kanap niti vezivanja, dok kod polke je obavezno, jer je dosta krta, lomi se na pola, poleze do zemlje teza za branje.
razmak izmedju redova mora da bude 3m i sadi se 3kom u jednom metru
 
Kizo,imas u Ratkovu,Paragama kod Zeljka, u Kisacu, imas je dosta po Vojvodini obidji i pogledaj.Imas jos vremena do sadnje,ja sam platio danak neiskustvu i nagovoru idiota koji mi je prodao sadnice i otisao sa manjim razmakom u Polku, sreca pa mi je to mali deo parcele nekih 30 ari.Imam i polanu koja se sasvim dobro ponasa na tom razmaku, obidji koji malinjak i sagledaj prednosti i mane,sve su to ok ljudi i hoce da pomognu savetima....
 
malinari davas pitam,poklapalise glavni rod tj.jek berbe polane sa jek berbe vilameta,raspitujem se nešto po hladnjače pijace,malo je škakljiva za prodaju.
 
Зна ли неко да ли се полана откупљује у некој хладњачи у околини Чачка?
 
Krupna malina, trazi samo malo paznje za raliku od ostalih sorti
12002316_747881675339894_1718238107093505507_n.jpg

11947925_748680275260034_4227830780799229365_o.jpg
 
Jel ovo malinina musica ili muva galica i cime je sad tretirati u jeku berbe?Ove pukotine kad otvorim prepune su narandzastih crvica.

img765.jpg

img764.jpg

img750.jpg

img766.jpg
 
Jedini nacin je uklanjanje obolelih izdanaka i prskanje insekticidom pre cvetanja radi unistenja odraslih zenki. Ja sam muku mucio dok nisam shvatio da je problem ne u mojim malinama nego u divljoj kupini u okolini malinjaka u kojoj su se razmozavale. Kada sam nju unistio nestao je i moj problem. Nadam se da sam bio od pomoci ☺
 
Zna li neko gde bi moglo da se nabavu sadnice polane ako moze neko da mi posalje na pp broj nekog proverenog rasdnicara
 
Nazad
Vrh