Polana

Pitanje za iskusne :)
Imam parcelu 12x300m da li na njoj mogu staviti 4 reda polane ( odbijem od komsija po 2m i medju njima 2.5m )
ili nije preporucljivo ici na 2.5m medjuredni razmak, ili da gledam neku siru parcelu ?
Hvala

Nemoj saditi na razmak ispod tri m ni slucajno. Meni se na 2,80 vec po negde redovi sastavljaju,od tezine roda kada padnu na zemlju dodiruju se sadnice dva reda a prva sam god. Nista ispod tri m. Olaksaj sebi obradu.
 
Narode znali neko sta je ovo?Nasao sam na par stabljika odmah iznad povrsine zemlje.
photo0390.jpg





photo0389.jpg
 
Pozdrav svima. Procitao sam u zadnji par dana sve vase komentare u vezi podizanje maline ,kao i teme tipa maline. Posto iz Vojvodine ima vise Vas koji se odlucio za Polanu ,tako cu i ja da radim.
Neki na forumu savetuju da je bolja sadnja na prolece a neki da u jesen. Planiram podizati za pocetak na prolece oko kuce 4 ari a na jesen 2016 god jos toliko. A mozda kasnije ceo hektar.
Nazalost radim u nekoj firmi pa bas malo imam vremena da se bavim sa vocarskim proizvodima i bas zbog toga mogu samo tek u prolece posaditi malinu. Dali cu pogresiti ako sad neposadim i dali ce imati neko od Vas da prodaje sadnicu na prolece?
Imam vec oko 50m duznih metara maline (neznam sortu) pravimo sok a komsije me gnjave da im prodam. I ovaj razlog je bila neka odluka da pocnem sa malinom al u mom kraju koliko znam niko nema. Jako tesko odustaju ljudi od kuruza i psenice ,tako i moj cale. A valjda kroz mojih 8 ari mogu ubediti da radimo na vecoj parceli i naravno sa vasim iskustvom
Puno pozdrav
 
Nadam se da nije rak korena maline ali izgleda da jeste na zalost....
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
ovako dali za sadnju maline mogu ovako da pripremim zemlju

uzorem dobro pa u brazdu bacim 8 16 24 ili stanjak vi cete mi reci sta je bolja varijanta pa bi to djubre zagrno tj zatvorio brazdu

pa bih onda kopo rupe za sadnice pa kad krene vegetacija bacio bih malo kana koliko ide po sadnici ?

uveo bih sistem kpk sad sam gledo posto sam video da neke kolege zalivaju sa obe strane sadnice dali je to potrebno


u napred hvala za svaki savet uzimam u obzir za bolju proizvodnju i ispravite me ako negde gresim :ppozdrav:
 
ovako dali za sadnju maline mogu ovako da pripremim zemlju

uzorem dobro pa u brazdu bacim 8 16 24 ili stanjak vi cete mi reci sta je bolja varijanta pa bi to djubre zagrno tj zatvorio brazdu

pa bih onda kopo rupe za sadnice pa kad krene vegetacija bacio bih malo kana koliko ide po sadnici ?

uveo bih sistem kpk sad sam gledo posto sam video da neke kolege zalivaju sa obe strane sadnice dali je to potrebno


u napred hvala za svaki savet uzimam u obzir za bolju proizvodnju i ispravite me ako negde gresim :ppozdrav:

https://www.youtube.com/watch?v=XzZjNDi8D0s
 
cunami hvala na videu znaci stanjkak u brazdi

ja bih jesenju sadnju vrsio nekako mi je sigurnije sta vi mislite ?
 
Evo jos jedne na kojoj sam nasao,slikao sam par puta pa sam posle presekao izraslinu i slikao.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
i ja juce obrao verovatno zadnju kolicinu za ovu godinu,prosle sam zadnje ubrao treceg decembra,sad posle jutrosnjeg mraza cu malo vaditi sadnica za prodaju
 
Pozdrav,treba mi neko iskusan :) Da li mogu posle mraza da zastitim sadnice ridomilom?hoce li imati nekog efekta? Hvala
 
jedno pitanje dali bi moglo sad 15 tog da se sadi malina
i jos nesto dali uspeva malina na ovom zemljistu
ph u 1m kci 6.60 mi je a ph u vodi 7.15 dali to odgovara polani
 
Poslednja izmena:
Znam da je neki ljudi zalivaju sa ridomilom posle berbe i u proljece. Da zastite korijen od ostecenja pri vadjenju sadnica. Kod mene je polka...
 
Nazad
Vrh