Polana

Nema nist bez zasene, ja cu sl godine bar cetvrtinu pokriti. Pa polako deo po deo. Koliko bi berete ? Jel ovo kod mene ok ili je malo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
MaxMan-e, kakvo je stanje kod tebe? Kako se bore sa ovim vrucinama i suncem?
Citam i pratim forum sta reci imam zasenu i ne pece ali topli vazduh je skuva i opet tu si gde si kada je jara ne pomazu tu nikakve radnje , polana je uzgajana da bude u kontinentalnim uslovima mi jeamo neka umereno kont. ali kako stvari stoje skoro pa tropska postadosmo.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
@Zoran: Kao što rekoh, ti si Zemo bolje upućen u cifre :)

@Fantastiko: Ja sam planirao i stavljam pola pod zasenu u narednih 10ak, 15 dana... Taman ću moći da vidim da li i u kojoj meri će biti razlike... A za količine predstave nemam :) To neko drugi nek' odgovori ;) Nadam se da će kod mene biti toliko dogodine ;)

@MaxMan: Nije kolega ovo tropsko vreme nego pakleno :)))
 
Mene jedan kolega agronom ubedjuje da bar jedan,dva reda opremim sa mikro rasprskivacima o da pokusam da ih po vrelom danu rashladjujem? sta mislite dali to pije vodu?
 
I ja sam razmisljao o rasprskivacima... ali ne znam koliko je to pametno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam do sada sa 20 ari dvogodisnjeg zasada ubrao 1.364kg.Beremo svaki dan po pola jer drugacije ne moze da se stigne i u proseku naberemo oko 40 gajbica(danas 96.5kg).
Mladi zasad 25 ari berem svaki drugi dan i juce ubrano 33kg.
 
Ko nema mrezu moze da uzme aparat i da se slika za uspomenu. Nema prinosa. Za koji dan opet krece 37 stepeni i preko.
 
Kod mene ista situacija... Samo sada su krupne ali fali im slasti...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Kod mene ista situacija... Samo sada su krupne ali fali im slasti...

E srecom sa tim bar nemam problema... Slatke su za sve pare :) I svi se oduseve kad probaju... Zemljiste mi je (po analizi) dobro snabdeveno kalijumom, a ja na svakih 10ak dana jos dodam kroz sistem malo kalijuma tako da su sa te strane ok... A imaju i dobru cvrstoću. Samo da nam je vreme bilo malo vise naklonjeno... Ne znas kakav mi je smor sto me ljudi zovu da kupe, a ja ne mogu da ih ispostujem :/ Ali sacekaju par dana tako da budemo svi srecni i zadovoljni...
 
Ja mojim malinjacima dajem sansu jos sl. godine, ako stigne kombajn da vidim ima li to smisla , ako ne , krcim, ostavljam samo 20 ari Polke... Nemam zivaca a i bojim se sebe. Lepse mi brate u pcelarstvu, kada otvorim kosnicu, samo pcele, nema politicara i bitangi, lose cene itd.. Ostavim 20 ari Polke i 10 ari Loh Nesa, moze porodica bez radnika da odradi.... Inace cisto sumljam da cu vratiti 200 000 din. ulozenih..
 
postovanje svim poznavaocima ove divne biljke
imam u dvoristu dvadesetak zbunova i par godina nisam nista radio od svega sto sad ovde citam
nisam kosio u zimu,samo sam sisao sve sto pocne da se susi i bilo je sve ok
sada imam problem dali je neka bolest ili sta vec
pocinju da mi se suse cvetovi,poneki plod i onda cela biljka na dole
sta ciniti
unapred hvala na odgovoru
p.s.pokusacu da ubacim sliku

- - - - - - - - - -

nece slika:sta:
[/url]
[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_51764891_DSC_0144.jpg]

- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena:
Ja sam nabrao u prosloj berbi 130 kg sa 35 ari (4 hiljade sadnica). Berem je svaki drugi dan. Mrezu nemam, ali imam sistem kpk. Prva godina.
 
Dobro vam veče kolege polanari :ppozdrav:

Kako su maline danas posle ovog kišnog vikenda?

Znam da ovo čitaju i kolege koji imaju Polke i interesuje me da li onih zelenih smarača (smrdibuba) ima i na Polci k'o i na Polani? Ja sam mislio da će se razbežati posle kiše i zahladjenja ali ima ih još uvek dosta :/

A malinice su krupne i čvrste, ovih dana će biti baš dosta da se bere :osmeh:

 
Pozdrav svim malinarima, nije me dugo bilo, prođe celo leto u borbi sa sušom i konstantno navodnjavanje.

Ko sprema sadnice za rasad, ako ima pokoja suva- suv lastar, odsecite je do zemlje da se takva sadnica ne bi našla u onima koje se prodaju novim malinarima. Neke su se osušile zbog suše, ali nije zgore iskopati takvu suvu i videti da nije neki problem sa korenom.
A za pripremu rasada odsecajte na nekih 30 cm od zemlje da bi se lako manipulisalo sa sadnicama i da bi se mogle lako lepiti trakom.
Možda se čini prerano za priču o rasadu, ali kada prođe ova kiša sledeće nedelje, ja već krećem sa iskopavanjem ako gde ima suva.
 
Ja juče bio slobodan pa rekoh da prodjem kroz malinjak da vidim je l' opalo lišće... Ne da nije lišće opalo nego sam mogao da naberem i par kila još bez problema... Nabrao sam koliko sam mogao dok nije pao mrak samo par kutijica i odneo prijateljima koji su bili skeptični da može biti malina u novembru :)

Inače, maline posadjene pre tačno godinu dana! Prošle godine nas ubila košava i 'ladno vreme... Bile male grančice, a sad veliki žbunovi sa malinama :D

Jako sam ponosan na sebe jer sam sve to uspeo da izvedem, ali jedan veeeliki deo posla ne bih uspeo bez vas drage kolege i zato jedno veliko HVALA za svu nesebičnu pomoć i savete! Živi bili i dogodine svima rodilo i prodali po što većoj ceni! :ppozdrav:



 
Nazad
Vrh