Pogon na zejtin

Znam da može motor da radi na "bio masu", ali sam mislio da kombajn prilikom kombajniranja koristi masu koju izbacuje za svoj pogon direktno na njivi :ideja:.
 
Eh, sve mi se cini da cemo rusima pomrsiti racune, kad na prolece punom parom koristimo zejtin, a cena suncokreta ide gore i gore i gore i gore i gore i gore :osmeh:, a rus dole i dole i dole i dole:osmeh:
 
Kazem vam da sam se ja preporodio sipanjem dvotaktola u dizel posto je dizel za poljoprivredu kod nas bio jako los... kod bosista sam bio redovna musterija sto zbog dizni sto zbog pumpi. Sjetim se da jednom covjeku ovdje nisu dali garanciju za NOV massey ferguson ako ne sipa dvotaktol u gorivo i rekli mu ako se ista desi s motorom da vade uzorak iz PVP i nose na analizu, ako ne bude dvotaktola u gorivu, ne vrijedi mu garancija na motor traktora. Poceo i ja sipati dvotaktol i od jednom dizne valjaju, pumpe se ne kvare...

novi ulosci dizni na 539 su "trajali" ak ose to trajanjem moze i nazvati od jeseni do proljeca, na proljece je traktor isao na generalnu i kad smo dizne stavili na stroj, one sve tri doslovce cure, zaglavljuju, katastrofa. Od kako sam poceo dodavati dvotaktol u gorivo stanje se jako jako popravilo.

Sad je dosao ED na sve pumpe i ne dodajem dvotaktol jer sad to nema smisla ali je prije pomagalo i te kako...

najvece tajne su ko je dječak sa Sutle,koje ubio Kenedija,slučaj Gajdobra i nas kolega Pavle :haha:

Hehehe, al se nasmijah fino... Kako se samo sjetio ovoga. Malo po malo, klupko se odmotava ;)
 
Nisao uopce povezao prva dva slucaja s ovom epizodom...

Nazad ne temu ;)

Samo daj zejtina u rezervoar i GAAAAAAAAAS ;)
 
[h=3]Mujo benzin i čarobne tablete[/h]
Dosli Mujo i Haso u Frankfurt i zaustave se na benzinskoj pumpi, radnik pita:"Super ?", Mujo odgovara:"Jok, vodu, do vrha!".
Fritz se cudi, ne vjeruje i toci vodu u rezervoar stojadina, i kad zavrsi, izadje Mujo, ubaci u rezervoar tabletu, stavi poklopac i odveze se. Drugi dan tako, treci takodjer, i onda Fritz o tome obavijesti svog direktora Dietricha. Dodje Mujo opet slijedeceg dana, isti postupak, ali direktor dodje i kaze:"Hocete li mi, gospodine, prodati te vase tablete za 1 milijun maraka?" "Necu, hocu najmanje 2 milijuna", odgovara Mujo. Direktor kaze da je ok, donese lovu i uzme tablete. Muji napune vodu, on ode, a Haso ga pita:"Bolan Mujo, a nasta cemo se od sada voziti kad ti proda one tablete?"
"Ih, Haso, pa na plin, kao i dosada, a na sta bi ?" :))))
 
ja nisam nikada imao problema sa pvp i diznama, a dizne su odrađene prije 1500 sati, i traktor još uvijek nedimi na opterečenju, i nema problema, iako se čuje lupkanje u pumpi, jer vjerojatno nije nikada dirana na imt 533, a vozio je na svašta......

jel ima kakvih novosti u vezi zejtina?
 
Перпетуум мобиле се НЕ коси законима ФИЗИКЕ (први њутнов закон), али се зато коси са законима ТЕРМОДИНАМИКЕ тј. његовим ПРВИМ и/ИЛИ ДРУГИМ законом....Нема ту никакве математике, само чиста физика.....

Свашта човек научи у животу:osmeh:
U srednjoj skoli sam imao samo 2 godine fiziku:osmeh: a i nisam je bas naj bolje znao, a matematika jos gore....
Uglavnom covek ne radi nikakve proracune, sve iz glave i nka njegova logika.................
 
Zašto dvotaktol? Postoji aditiv za ED koji se koristi u motorima euro1 i 2, "nisotec diesel lub" Koji je predviđen baš za to da eurodizelu poveća mazivost...

- - - - - - - - - -

NISOTEC DIESEL LUB je aditiv koji se dodaje gorivu evro dizel kada se koristi za pogon motora starijih vozila i konstruk
cija. Smanjen sadržaj sumpora u evro dizelu u odnosu na gorivo D2 zbog emisije štetnih izduvnih gasova menja karakteristiku ‘ma
zivosti’ evro dizela, koja obezbeđuje zaštitu od habanja. Dodavanjem NISOTEC DIESEL LUB obezbeđuje se dobra mazivost, a time
zaštitu od habanja i duži radni vek pokretnih delova pumpe visokog pritiska za gorivo. Preporučuje se dodavanje 0.5% NISOTEC
DIESEL LUB u rezervoar sa evro dizelom.


Preuzeto iz kataloga proizvoda NISOTEC
 
Postoji aditiv ali meni je po volji dvotaktol jer nemam poverenja u taj aditiv i sta vise sam ubedjen da je opravljen da u sadejstvu sa ovim novim gorivom unisti starije masine.Ne verujem uopste u bilo sta novo i pomodno sve dok se to isto ne pokaze i dokaze a za to treba vremena i vremena i ja se na te reklame ne pecam.Video sam kako su prosli oni koji su teli crep da zamene sa tegolom, i azbestnim plocama pa zatim mudrijasi koji su gradili kuce sa siporeks blokovima i od onih montaznih elemenata lepljenih od piljevine.Pavle je svoju novu kucu opravio na dve cigle pokrio je biber crepom prozori su od hrastovine na patosu parket a cevi za kanalizaciju su keramicke .Kuca od mog oca i dede su jos fala bogu citave jer su radjene od istog materijala a dvoriste mi je sa ciglom poplocano .Ja necu kupiti ni turskoga traktora ni kineskog ma kako ga oni falili i reklamirali.
Necu jesti ni aronije ni one godzi bobice za mene je dobar i nas domaci luk i paprika tucana za koju sam siguran da je zdravija od svih stranih budalastina.Necu gajiti ni nutrije puzeve japanske tresnje i lesnike sa tartufima na koje su se mnogi upecali pa sad oci vade od jeda i besa.
 
Mityoo, iskreno da ti kazem, ja sam sipao dvotaktor jer sam se sjetio one price da je covjek morao u MF dodavati bas dvotaktol, nikakve aditive. Nisam do sad ni znao da se to kod nas pravi, za bolju mazivost dizel goriva. Nisam u tom pravcu ni razmisljao.

Moguce da je i dvotaktol jeftiniji a radi isti posao

ivanz: nitko u selu nije imao problema s pumpama kao ja, moguce da sam ja uzeo gorivo iz neke losije ture... gorivo je bilo "rijetko" kao voda, nije se cak ni lijepilo za prste.

Inace, kad se u plavi dizel doda tako oko 0.5-1% dvotaktola on vise ne bude plav/zelen, nego dobije lijepu zuckastu boju kao eurodizel. Tako "ofarbano" gorivo "na oko" prolazi pod euro dizel, a ako netko jos vozi auto na plavi, eto vam ideja ;)
 
Nazad
Vrh