Podrivanje zemljišta

Da, gornji sloj od 20-30cm je beton, nema šanse da se ore, ispod je ok.
Ne gazi se teškom mehanizacijom, ali 300 dana godišnje se navodnjava pa se zemlja zbije.
 
Dizali smo teren ispod plastenika za pola metra, i dovežena je mekana zemlja, zato je tako. Ali taj tip zemlje imam i u poljima i tamo se sabije 5 puta jače nego pod krovom.
 
Svaka tebi čast kad si ti skinuo pola metra zemlje i dovezao drugu, to je dodatni trošak, vjerovatno si to radio zbog bolesti u zemljištu.
 
Nismo skidali nego smo samo navozili i nivelirali prije gradnje plastenika zbog toga da nemamo problema s viškom vode. Svaki plastenik je dignut, a između njih je teren niži.
 
Sad mi je jasno, ja moram prebaciti velike plastenike, nemože više paprika u njima, i ja sam svake godine radio podrivačem bez oranja.
 
Mi rotiramo kulture u plastenicima, i ne ostavljamo nikad nikakve ostatke, sve se kupi i iznosi van, ore se tamo u 1. mjesecu prije nego krene proizvodnja rasada u kontejnerima.
Ali zadnje dvije godine je paprika lošija, teško je reči dal je do sjemena, zemlje, ili ovih vrućina.
 
Nisam spominjao plužni đon, on je uvijek tu, ali nije najbitniji u cijeloj priči.
Moj podrivač ide preko 70cm u zemlju, ima i većih, tako da oruđa ima.
Većina biljaka razvija korijen preko 2m u dubinu, ako može, tako da zbijanje svakako smeta.
Kolika je dimenzija od rama do vha radnog organa ?
 
Meni nije dovoljno 10 i nešto centimetara slobodnog prostora do rama da bih mogao da radim. Toliko se podigne zemljište i treba mi bar još 20-30cm prostora za žetvene ostatke da ne bi gušilo.
Očigledno da ti znaš nešto što ja ne znam. Podeli sa nama to znanje.
 
Što god da ja kažem tebi neće biti dovoljno dobro.😂
Možeš odmah otvoreno reči da sam lažov pa da završimo s tim.
Ti tvrdiš da ne postoji podrivač koji ide tako duboko, ja sam samo rekao da ih ima, pa i da je moj tu negdje.
Čudno mi je da čovjek koji sve zna nikad nije vidio podrivač koji ide dublje od plužnog džona. 😂
Zemljište se diže, istina, ali što sad. Ponekad grudve izvale i osigurače na klinovima jbg.
Ne ide se ni uvijek tako duboko jer sam limitiran snagom traktora.
Rekao sam da sam čak morao i obustaviti podrivanje jer nisam mogao kvalitetno odraditi. Drljanje na dubinu od tridesetak cm je uzaludan posao.
Žetvene ostatke rješava tarup, jedino kukuruzovina može praviti probleme čak i kad se istarupira, ali u kukuruzovini se rijetko radi jer je rijetko kad dovoljno suho ujesen za podrivanje.
Najviše radim i na goloj zemlji prije sadnje povrtarskih kultura.
 
Задруга Сава Ковачевић има неког Дондера 7 радних тела тај иде 80цм у земљу. Вукао га је Клас 330кс,а сада Штајер 330кс иде максимално 5км/х и одради у једној смени око 5ха.
 
Naravno da ,,lažeš" da ja sve znam, to je CINIZAM.
Ali znam nešto oko podrivanja i posedujem malo zdrave logike.
A ti nastavi da zamajavaš sebe i druge da podrivaš na 70cm sa radnim organima od 80cm.
😂😂😂😂
Nauka o podrivanju mora da uči od tebe, šta znaju ,,glupaci" iz instituta širom sveta 😊
 
Nazad
Vrh