Podrivanje zemljišta

Ne znam da li se neki prave slepi ili to zaista i jesu pa ne vide sustinsku razliku izmedju ovog gore sto vuce taj traktor od 300 KS i ovo sto pravi agromerkur, uz svo duzno postovanje prema proizvodjacu.
 
mogao ga je rigistovati i kao mercedes ali nebi bio mercedes i ok mozemo i mastati o ovom gore ali mozemo i podrivati sa pravim podrivacem ako hocemo i nemam nnista prtiv da svako radi sa cime god hoce na svojooj njivi ali vredja moju inteligenciju kada me ubedjuje da je podrivac masina kojoj je radna dubina oko 35 cm pa toliko smo duboko orali za repu ako ne i dublje ta masina sto agromerkur pikazuje mesa zemlju sto je suprotno radu podrivacima .
glavni problem je sto mi hocemo da vucemo 5 i vise radnih tela a vecina nas ima srednje traktore od oko 90 ks i jes kada zakacimo agromerkurovu masinukoja ima neki radni zahvat divote ali prodavanje magle itd.... za nese traktore od oko 90 ks jedno radno telo podrivaca za pocetak sasvim dovoljno na radnoij dubini 60 cm +.
inace posedujem podrivac sa 3 radna tela koja imaju mogu na dubini do 95 cm i nemogu da ga vucem sa traktorom od 150 ks nego sam skinuo jednu glavu a za mannji traktor tj za torpeda 90 ks kacim jedno radno telo i ide .podrivam oko 65 - 70 cm
 
paorpaor Niko nije slep,s ovom snagom mogli bi da pišemo i o mlaznim avionima,a taj podrivač koji mnogi krste gruber ispostavilo se da ima više članova,dok ovaj sa snimka niko,to je poenta svega.Al ako nisam u pravu otvorićemo posebnu temu za ovaj tip podrivača i nema više jel ovo ili ono.A vi što tvrdite da je podrivač samo onaj sa snimka i njemu slični možete samo da postavljate sa Youtube'a snimke al da iskustva neka nećete promenuti u to sam siguran.Neki ovde me potsećaju na komšiju koji večito pričao,sanjao,maštao o Mercedesu i John Deeru a vozio Apn 4 i IMT 533.:ppozdrav:
 
Kris80, svaka cast na komentaru. Kada sam uzeo taj AGOMRKUROV ( neka ga zove kako ko hoce) jedan u selu je rekao da je to batalcina a ne podrivac. Ta "batalcina" je uradila prosle jeseni oko 110 kj. A taj isti, sto ga je komentarisao, jos uvek vozi ocev traktor star 40 god, i nikada u zivotu nije kupio novu masinu. Nije mi jasno sta bih ja trazio na dubini od 95 cm. koju pojedinci spominju. Mene su savetovalo da je dovoljno 25-50mm ici ispod pluznog djona i to je to. Problem mi je samo kako precizno da odredim gde se on nalazi jer nemam penetrometar.
 
nije poenta o onoj gore snazi i mlaznim avonima, ta agromerkurova masina radna dubina joj je 40 cm po njihovom katalogu sto je za podrivanje i vise nego malo ne nego je ovde u pitanju obrnuta psihologija i neko ko masta da ima podrivac sa 3 do 7 rednihn tela bude zadovoljan sa tipa masine agromerkur i kaze vuce podrivac sa 5 radnih tela sa traktorom 100 tinak ks jeste ali vuce grubercic koji ne podriva nego mesa zemlju .
ja netvrdim da je podrivac samo onaj gore sa snimka nego saki koji ide dublje od 60 cm i nemesa zemlju i glupo je vise da ponvljati a da ima nekoga ko uredjuje ovu temu premstio bi tu agromerkurovu masinu u drugu temu
ja sa mojim, podrivacem na dubini od 65 cm trazim zlato :osmeh: ovaj htedoh reci podrivam
 
Kao prvo, za gore pomenuti grubercic, malo je i 150 ks (govorim iz iskustva), kao drugo, dubina rada istog je i 50cm( proveravano ) a kao trece, ne mesa zemlju vec samo razbija dole sabijeni sloj. Ja nisam uspeo sabiti zemlju vise od dubine rada pominjane masine tako da ona zadovoljava moje potrebe, a vidim i drugih paora koji je kupuju. Nemam nista protiv kvalitetnijih masina ali se pokrivam koliko sam dug.
 
E da napišem i ja koju. Napravio sam ram kao za podrivač ili nazovite ga kako hoćete tela su planirana kao što je član Kiraj stavio.
Nisam nastavio dok ne vidim i čujem iskustva baš iz razloga što me plaši da će mešati zemlju iz dubljih slojeva sa oraničnim slojem.
Tako da će dobiti druge radne organe tj da radi do dubine oko 25 cm sa krilcima ili bez ali da ne ulazi preko 30 cm i ne vadi jalovo zemljište u površinski sloj.
TJ koristiće se kao gruber,kultivator,razrivač striktno do određene dubine.
Za podrivanje će ići 1 eventualno 2 organa i to ravnog ugla kao kod člana Dalibor i Minđušar da samo cepa zemlju dole bez vađenja iste.
 
Ček,ček i Cicimoricov Dondi ima sličan napadni ugao tela kao Agromerkurov,taj se već zove u mnogima podrivač,taj ide na veću dubinu od Agromerkurovog to je samo razlika a zove se podrivač.To sam dosad skontao da mnogi dele podrivače na ravna tela i sa kosim telima,skontao sam da ravna tela ne vade zemlju iz donjih slojeva,a kosa tela vade,al se zovu i jedni i drugi podrivač.I tu smo se nekoliko stranica svaki drugi post prepirali oko ovog.Znači podrivač je i jedan i drugi samo ima dve vrste po nameni jedan što meša zemlju i drugi koji ne meša zemlju ili šta?
 
Iz prve do jaja ,nama šta.Ajd da malo pametujem.Neznam kako bi se proveo u mojoj glinuši?
 
ma uopste mi nije bitno kako se zove.Meni licno je bitno da u bilo kojoj opciji ne vadi zemlju sa 50 cm u oranicni sloj.

Zato samo uska tijela bez krilaca . i onda kod takvih orudja , jako je bitna dubina za pravilan rad . Nedovoljna dubina može jako da zavara er kod takvih se podrivača čini da ima veći efekat zbog više izbacivanja zemlje na površinu ali upravo suprotno sa povećanjem dubine zemlja na površini se "smiruje" i izgleda da samo prosijeca kao kroz puter . E to i jest pravo podrivanje jer se tad zemlja ne miješa po visini a upravo više puca kompletno izmedju tijela po cijeloj dubini i širini . Na proljeće ću to praktično pokazati a može i neko drugi.
 
kolko vidim i ta nije nesto bolja los je snimak ali cini mi se da je kamilica pored.
penetrometar sam trazio i samo sam nailazio na ove za voce.
mogu da zamislim kako je prosao taj sa HORSCH-om jer i kod nas su bila dva i vise nijedan nije ovde niti se gazde usrecile bar su bile gazde,
inace kod nas je u dobra vremena radjeno ispitivanje sa svim cudima , ali najbola varijanta je bila podrivanje gusenicarem na 60 pa oranje na 30 rusevi u istoj godini, pa sledece godine veci traktori 35-40 i sledece godine opet podrivanje na 60 i rusevi i tko u krug prinosi su bili takvi da niko u selu sa mnogo boljih parcela nije mogao ni da pridje. e posle dosli mladji i pametniji pa oranje na 25 bez podrivanja pa 20 i ode zadruga u ........
 
Poslednja izmena:
Mali ispravak, nije 107 već 106 ks. :) Tu se fino vidi šta je podrivanje i kako teško ide na toj dubini od oko + - 60-ak cm. Traktor je težak ravno 5 tona.
 
Kris80, svaka cast na komentaru. Kada sam uzeo taj AGOMRKUROV ( neka ga zove kako ko hoce) jedan u selu je rekao da je to batalcina a ne podrivac. Ta "batalcina" je uradila prosle jeseni oko 110 kj. A taj isti, sto ga je komentarisao, jos uvek vozi ocev traktor star 40 god, i nikada u zivotu nije kupio novu masinu. Nije mi jasno sta bih ja trazio na dubini od 95 cm. koju pojedinci spominju. Mene su savetovalo da je dovoljno 25-50mm ici ispod pluznog djona i to je to. Problem mi je samo kako precizno da odredim gde se on nalazi jer nemam penetrometar.
Na toj dubini-vadio bi geometarske keramicke cevi,puske iz 2.sv.rata,mozda i poneki ćup... :haha:
 
Komšija je izvadio bombu iz 2 Sv.rata pa je hteo da je našteluje šestarom i osta bez šestara a i prstiju na rukama.
 
Nazad
Vrh