Podrivanje zemljišta

Treba mi pomoc da li neko zna ko bi mogao da mi uradi podrivanje 5 jutara zemlje kod Rume i po kojoj ceni.
Vec dva dana trazim ali ne mogu naci nikoga ko poseduje podrivac.
 
Slike sa podrivanja od pre dva dana

fotografija0538.jpg

fotografija0536.jpg
 
n2nwwi.jpg


16hol0g.jpg


2h71mi9.jpg


n4bgo6.jpg


ja zadovoljan, direktno bez tanjiranja ,potrosnja cca 10L/jutru, brzina 3 sporohodna zec na ravnom a redukovana(kornjaca)uzbrdo za 3h i 20 min sam uradio 7 jutara ,dubina po fabrickoj dubini na 7 rupi je gornja polugica
 
Odlično . Koja bi to dubina mogla biti ? Šta namjeravaš tu sijati ?
sacometrija cca 35 cm a na uvratinama drugi prohod spustim za jednu rupu nize, cilj je bio namestiti da se RUS ne greje da odradi normalno bez problema i da mu nije preterano tesko, prosle godine sam radio probu kukuruziste odradjeno i posejan suncokret ove godine bio najbolji na toj njivi tako da sam sve uradio dosada ovako ostalo mi jos 10-tak Ha a uglavnom ce ici kukuruz i nesto malo suncokreta
 
Zar nije vlažno za podrivanje,ako je pravo podrivanje?Ja juče i danas orao rit,masti se kao glina šta tu radi podrivač:sta:
 
podriva se kada je zemlja suva jer u suprotnom je efekat puuuno slabiji ili gotovo nikakav
 
Ja bih podelio sa vama moje licno uverenje da podrivanje ima ite kako dobar efekat naime prosle godine strniste od 9kj nisam orao na jesen nego podrivao na nekih 35-40 cm na prolece posejao kukuruz,e rekoh sad ce Rus da porodi na toj parceli u oranju kad ono ide jedno 25%lakse od ostalih parcela,tako da nije lose podrivati svake 3-5 godine
 
Mozda nije podrivanje, ali ja ove godine gruberom idem na vise od 30 cm i tacno se oseti gde je u zemlji pluzni djon. Verujem da je debljine barem 10 cm i krece od nekih 26-27 cm. Klasicno podrivanje u mom slucaju mozda ne bi toliko znacilo jer kod nas nije nikad orano dublje od te dubine, mada sigurno ne bi skodilo.
 
Nazad
Vrh