Podrivanje zemljišta

Da nije malo kontra ? Bas sam pre par dana-nedelja pricao sa profesorima na faxu i kazu da je jedan od problema podrivanja sto seme korova ostaje na povrsini,a zaoravanjem na 15 i vise cm ne moze da nikne.
Nema sanse da ti je teorija dobra jer odakle semenu korova tolika energija ako si ga plugom zaorao na 15-30cm posle nekoliko godina da nikne ?
Nečitaš dobro-o tome i ja pričam-da se oranjem korovi mnogo manje aktiviraju nego podrivačima,razrivačima,gruberima zato što se prevrnu pod brazdu:ppozdrav:
 
Covece ti napisa da ti je ono da ne kazem drkalo-razrivac aktiviralo semena korova od pre nekoliko godina ? Ti verujes kad zaores seme korova na 20cm da posle nekoliko godina ono moze opet da nikne ?
 
Covece ti napisa da ti je ono da ne kazem drkalo-razrivac aktiviralo semena korova od pre nekoliko godina ? Ti verujes kad zaores seme korova na 20cm da posle nekoliko godina ono moze opet da nikne ?
Mnogo se puta pitam: jesi ti čoveče normalan?O čemu ti pričaš uopšte-pozdravi ti sve tvoje profesore ako oni tebe tako uče a uče vas pogrešno da ti čika Miroslav to kaže evo javno.
Seme korova može da nikne i posle nekoliko decenija,posle 50 i više godina i to semena kod kojih je izražena DORMANTNOST
Šta je dormantnost?Ajd na privatne časove kod čika MIroslava:ppozdrav:
I na pivo:haha:
 
@stari vujadin,ako ste sa njim radili i pripremu za psenicu mozete ga nazvati i setvospremac,svejedno je zar ne.....
mislim da je veoma jasna namena posebno grubera a posebno podrivaca za cega sluze,e sad kako cemo mi to zvati to je nesto drugo
 
Po ovoj logici nekih,da Agromerkurov podrivač nije ni podrivač nego gruber a da je Dondi i Dante itd. su samo podrivači,trebalo bi da sledi sledeća konstatacija da je traktor samo Fendt 936 Vario i John Deere 8345 R,a IMT 533 i 539 spadaju u kategoriju motokultivatora.:osmeh:
 
Mnogo se puta pitam: jesi ti čoveče normalan?O čemu ti pričaš uopšte-pozdravi ti sve tvoje profesore ako oni tebe tako uče a uče vas pogrešno da ti čika Miroslav to kaže evo javno.
Seme korova može da nikne i posle nekoliko decenija,posle 50 i više godina i to semena kod kojih je izražena DORMANTNOST
Šta je dormantnost?Ajd na privatne časove kod čika MIroslava:ppozdrav:
I na pivo:haha:
Ciko samo ti meni reci odakle semenu korova energija nicanja da nikne nekih 20cm ili jos prostije da te pitam odakle mu snaga da se probija 20cm dok ne vidi svetlost dana ?
Kol'ko je to tvoje seme k'o lubenica. :osmeh:
 
Upravo tako kolega danger. Kod mene je tri u jedan :), sluzio i kao spremac za psenicu i kao razrivac ( sa krilcima 25- 30 cm dubine) a i kao podrivac, radio je na dubini koliko je mogao traktor da ga vuce (strnjista potanjirana) na 45-50 cm. Pa neka se prijatelji vesele a dusmani neka pate:)
 
Ne znam da li cete se sloziti samnom, ali moje misljenje je sledece. Podrivac je orudje koje sluzi za prosecanje zemljista na dubine ispod pluznog djona bez da mesa slojeve zemljista.
Ovo drugo koje ja licno koristm je kultivator ili gruber koji mesa oranicni sloj po vertikalnom principu nasuprot plugu koji to radi horizontalno.
Dakle osnovna razlika je u tome da li se zemljiste mesa ili ne. Dubina rada je relativna i zavisi od niza faktora.
Licno smatram da za klasican podrivac po jednom radnom organu treba oko 25 kw snage a mozda i vise, dok za kultivator-gruber treba duplo manje.
Kod podrivaca upotreba paker valjka nije obavezna dok je kod kultivatora to nesto bez cega se ne moze.
Jos da napomenem da je gruber rec sa nemackog govornog podrucja.
 
Upotrebu grubera tipa Horsch terano 3fx pratim vec 7 godina.
Ako vas interesuje da i vi saznate kakve je to posledice ostavilo po zemljiste, prinos i gazdu slobodno me kontaktirajte, bicu rad da vam to pokazem (bar koliko znam).
Ovo sto ja imam pred ocima je cista praksa bez imalo teoretisanja.
Ova godina je pokazala svu razliku. Ne padami na pamet da bilo koga usta ubedjujem i objasnjavam. Onaj koga to interesuje pitace, a onaj ko nece ni nemora i "mirna Backa".

mene interesuje
 
mozda cemo i pre 40 stranice poceti pisati o podrivacima u ovoj temi a o gruberima u temi gruberi a o biciklovima u temi biciklovi (bicikle)


radna dubina 37 inc ili preko 90 cm
 
dalibor79 po ovom podrivanju što si postavio stvarno možemo samo da pišemo,i da gledamo,i da maštamo.Al da u praksi to ovde sa foruma niko ne radi to je sigurno.I zašto nekom smeta da u ovoj temi pričamo i menjamo iskustva o Agromerkurovim i njemu sličnim podrivačima,jel su podrivači jer je ih fabrika registrovala kao podrivač a ne gruber. www.agromerkur.com
 
Nazad
Vrh