Podrivanje zemljišta

Ljudi oci mi pobelele od citanja ove dve strane od sinoc i zaboravio sam u kojoj sam temi!Neka radi kako ko hoce i kako moze,ovde neka se iznose utisci i iskustva pa cemo uporedjivati sta na kom tipu zemljista bolje radi i ima veceg uspeha i uticaja na zemljiste i na prinos.
 
Lepo izgleda, cini se da je lepo odradjen, e sad kako bi ga traktor od 100 ks vukao, to ipak treba probati, ali ako ne s 4 islo bi s 3 radna organa. Jel znate mozda kolika mu je cena?
 
Meni se sviđa,ali po rečima stručnjaka,Nikole Škrbića(Diplomirani inženjer poljoprivrede za mehanizaciju poljoprivrede),to su razrivački organi
 
I doboljno su dugacki da dohvate pluzni djon, Slazem se da je to daleko od pravog podrivaca. ali posto nema dovoljno konja pod haubom, i nema para u dzepu, ovo sluzi svrsi...
 
Apsolutno se slažem,i ja sam zimus skroz bio zagrejan da pravim sličan vašem sa istim organima,ali mi je onda iskrsla varijanta sa ovim podrivačima,sad koje je bolje,koje nije,u svakom slučaju meni je moj i manje koštao i para i rada nego da sam pravio
 
Ja sam napravio ram samo mi fale radni organi.
U dilemi sam da li da uzmem 3 ili 5 za 130 ks.
Ne bih da bacam pare ako ne moram nisu jeftini.
 
Ja sam napravio ram samo mi fale radni organi.
U dilemi sam da li da uzmem 3 ili 5 za 130 ks.
Ne bih da bacam pare ako ne moram nisu jeftini.

Pa kupite prvo 3, pa ako traktor lepu vuce, dodate jos jedan, pa ako idalje moze da vuce, vi i taj 5-ti kupite, jeste da ce trajati, ali niste bacili novce.



@mindjusar ali i kod tebe je bilo u planu da menjas traktor, tako da si pravio morao bi ga nadogradjivati, ovako si ubo sve kako treba bez puno prepravki.
 
Meni se sviđa,ali po rečima stručnjaka,Nikole Škrbića(Diplomirani inženjer poljoprivrede za mehanizaciju poljoprivrede),to su razrivački organi
Не верујем да је то рекао уважени господин Никола Шкрбић. Ово је, по мени, подривач са максималном радном дубином око 60 цм (према слици и од прилике).
 
Ovo su dimenzije ,tadnih tela koje imamamo član mucobieno i ja
kljun.jpg


image00004mi.jpg
 
Nazad
Vrh