Podrivači

Na 40-50 cm može i 5 ,provjereno na presuvoj al srednje teškoj zemlji.Na 60 cm nisam radio neznam ,al mnogo zavisi i od oblika radnih tijela odn njihove širine.
 
Nisam uspeo da nadjem plug a ni podrivac u mom kraju - Obrenovac. Ako ima neko zainteresovan da odradi usluzno podrivanje na 60-70cm na povrsini od 10ha moze da mi se javi. Snasli bi se i oko prevoza.
 
imam kuci neki jednobrazni plug sumski visok je dosta,pa sam mislio da mu skinem dasku i raonike pa da bude ko podrivac dal je to neko uradio i dal bi to moglo ? :)
 
Na 40-50 cm može i 5 ,provjereno na presuvoj al srednje teškoj zemlji.Na 60 cm nisam radio neznam ,al mnogo zavisi i od oblika radnih tijela odn njihove širine.

Juce krenuli sa podrivanjem. Traktor 115ks, jedno radno telo od 1m i ne moze dublje od 60-70cm. Zemlja suva, tvrda - ritska crnica.
 
Evo danasnjeg podrivanja uopste mu nije lako
01112011621.jpg

01112011622.jpg

01112011628.jpg
 
Glavas na koju dubinu ides i kolika ti je potrosnja na tih 1500-1600 obrtaja na kojima radis? Da mu nije malo puno 7 radnih organa u ovako losim uslovima?

Od kraja septembra nisam podrivao a tada mi je bila potrosnja 16-17 litara/KJ u teskoj zemlji a 11 u laganoj zemlji. Dubina 45 -50 cm pri 1800 obrtaja/min.
 
Dubina je od 45-50cm a potrosnja od 20 do 35 l po satu rada,sve zavisi kakva je zemlja,negde trosi i 18 l na sat.Za sat vremena uradi oko 1,5ha.Nije mu tesko vuce samo je pitanje kolika je potrosnja,probao sam da orem ali pucaju sigurnosni srafovi,pa mi je ovo brze.
 
U nečemu je i bolje ali u nečemu i nije . Radi se još dublje i stvara se kvalitetniji površinski sloj zemlje pošto se zemlja ne okreće komplet. Ako se i ore poslije dosta je lakše. Ali ako se potpuno izbaci oranje problem je što zemlja ne bude jednako usitnjena po svoj širini odn izmedju radnih tijela . To se najbolje vidi na kraju kad se zemlja pripremi i ako skinemo površinski sloj vidi se da je negdje zemlja duboko rastresita a pored toga nije.
A za razbijanje plužnog djona i sabijenosti uopšte je majka.
 
Zbog velike suse i opste zbijenosti zemljista,i nemogucnosti oranja-ova masina je bila neophodna.
14dg9sp.jpg
 
Nazad
Vrh