Podizanje zasada višnje

Prosle godine u Leskovcu ja sam placao po 45 dinara komad i to sam mogao da biram, to jest imao sam brojeve telefona od pet, sest proizvodjaca. :riba:
jel mi mozes dati adresu nekog rasadnika u Leskovcu.

- - - - - - - - - -

I jos jedno pitanje za sve,dali je bolje izbusiti rupe za sadnice dva tri meseca pre sadnje kako kaze moj cale da prime vodu ili treba saditi odma pose busenja.
 
- - - - - - - - - -

I jos jedno pitanje za sve,dali je bolje izbusiti rupe za sadnice dva tri meseca pre sadnje kako kaze moj cale da prime vodu ili treba saditi odma pose busenja.


Mislim da nemaš potrebe toliko ranije bušiti rupe,moguća je i suva jesen pa dobiješ kontra efekat.Ja sam za to bušiš i sadiš i ovako će koren biti na dubini na koju lako prodire vlaga.
 
zokijaca Ma da nema tu razloga za nekom "pauzom" između bušenja i sadnje.Po meni je bitnije da se ne buši u jako vlažnoj zemlji da nebi burgija uglačala zid rupe što kasnije može da napravi problem korenu. Dali si našao sadnice i po kojoj ceni?
 
Danas slikano. I pored preterano puno vode i vetra cini mi se da nije lose.
dscf9996.jpg
dscf0003.jpg
dscf9998.jpg
 
zokijaca Ma da nema tu razloga za nekom "pauzom" između bušenja i sadnje.Po meni je bitnije da se ne buši u jako vlažnoj zemlji da nebi burgija uglačala zid rupe što kasnije može da napravi problem korenu. Dali si našao sadnice i po kojoj ceni?
Ok ima logike u tome da se nebusi dok je zemlja previse mokra.Napravio sam burgiju za traktor busi 65cm sirine rekao bih i vise nego dovoljno.Sadnice jos nisam obezbedio dosao sam do nekih brojeva telefona ali nisam zvao,nemam vremena presejavam kukuruz.

- - - - - - - - - -

Rodja70 jako lep zasad,koliko stabala imas ovde i ako nije tajna i ako si svodio racun koliko je bilo troskova dosada.
 
Ima 180 stabala.A sto se tice racuna koliko je troskova bilo dosada nije tajna ali stvarno ne racunam. A sobzirom da vidim da si iz Vl.Hana, samo da kazem da sam sadnice visnje kupio u s.Prekodolce i cini mi se da nisam pogresio!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Lepo bogami Svaka cast a za travu ma nesmetaju I moje su tako u Travi jos drze vlagu nego ako dobro vidim na slici si ti prekratio sadnice kako si napravio taj vrcak u sredini
 
Prve godine kad prekratis dobijas ovaj donji sprat i jednu kroz sredinu (najvislju, najbujniju) . U drugoj godini na pocetku vegetacije prekratis tu kroz sredinu i dobijes drugi sprat (vrsak u sredini) i opet ostavis jednu kroz sredinu (najvislju, najbujniju) za treci sprat.Taj "vrsak" tek ima da raste do kraja vegetacije.:osmeh: Imace ovde jos da se reze ali za sad je ovako, samo sam sklonio visak sto smeta a uvek treba racunati na ostcenja od srna i slicno pa od viska glava ne boli, zato konacan rez ostavljam za rezidbu na zrelo.
Trava je vec pokosena u redu (posle slikanja) sad ostaje samo tarup medjuredno. Pocinjem da zatravljijem vocnjak kroz sredinu a u redu ce ici herbicidni pojas narednih godina ili cak mozda i freza kasnije.
 
Uff kod mene je skoro meterska trava. Ali Nije mi svugde jednako Ali za par Dana ide roto kosacica u sredinu a u redovima. Ide trimer a. Ovo ekstra stvar cekaj. Kad si prekratio sadnicu na 80cm ili kolko vec ostavio si prvi pupoljak pa iz njega je izbila ta srednja grana vrevotno ce biti I kod mene ta srednja posto ja ih ne cackam puno a sto ti kazes od viska glava ne boli :cool:
 
Upravo tako. Prvi najvislji pupoljak ostavljas za tu srednju. Ona bi trebalo da bude najbujnija. Ako ipak neka od nizih preraste nju onda je treba poviti pod veci ugao (tu koja je prerasla najvislju, srednju) da bi se usporio njen rast i da nebi pravila konkurenciju ovoj srednjoj (produznici) jer navuce "kompleks" cim je neka sa strane preraste:osmeh: (dominacija vrha) Kad sve to lepo razvrstas gde koja ide onda ostaje samo forsiranje da raste, sve je u kondiciji sadnice. Koja se razmislja odmah je vadi i menjaj. Ja imam sadnica koje je unakazila srna p sam je prekratio i sada je bolja od nekih kojima nije ni prisla. Nema pravila, ima i onih kojima sipas med i mleko a slabo napreduju, to vadi odmah nema cekanja.
 
Nazad
Vrh