Podizanje zasada višnje

Ma prriroda radi sama Ali sto Jest treba malo da se pogura
imagegif
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas obidjoh ove moje mlade visnje, sad im je druga vegetacija sadjeni su izdanci pravo iz visnjara na stalno mesto prekraceni na 70cm. Koliko ih je stetocina do sad napadalo (srne,zecevi,gubar, nakrivile se od ovih kisa) jos dobro i izgledaju, trava vec stigla za kosenje. Od komsijskih parloga i rastinja branim se malo totalom malo secenjem i raskresivanjem::jako_besan::
slika1739.jpg

slika1740.jpg

slika1741.jpg
 
Ove su dobile stajnjak i 200g KAN po sadnici ima 245 sadnica, za ovu godinu to je to. Zbog stetocina jos uvek ne smem da krenem sa secenjem bespotrebnih grana da bi olaksao formiranje krosnje.
 
Zimus sam radio jedan test, dve sadnice sam stavio u zamrzivac i ostavio ih da prenoce. Sutradan kada sam ih izvadio bile su potpuno zaledjene cak su ostale iskrivljene kako su bile u zamrzivacu. Posadio sam ih u cosku dvorista, sada sam ih obisao i iznenadio se kada sam video da su sadnice zive. evo slike
 
Molim za pomoc.Danas sam bio do mladog visnjara i na nekoliko stabala primetio ovo:
dsc00272-1.jpg

dsc00273.jpg

dsc00274.jpg

Sta bi moglo biti i cime tretirati.Hvala u napred
 
Kod mene ništa ne pomaže, doduše na trešnjama.

Išao sam jesenas bakar, pred kraj zime plavo ulje, u belim balonima mankogal80 (+chorus naravno), čisto da probam i to ove godine, zatim u precvetavanju insekticid i merpan, evo berba gotova prvi simptomi kreću, u isto vreme kao i prošle godine, istim intenzitetom, prošle nisam prskao u belim balonima mankogal.

U njivi su mi mlade, nisu na rodu, prskao...pa nemam pojma ni ja više čime i koliko i evo 10ak komada krenulo baš ozbiljno da oboleva, cele su pegave. Otprilike su prskane bakar, plavo ulje, mankogal pri otvaranju pupoljaka, mankogal kad su olistale, merpan posle 2 nedelje, pa mankogal, i evo pre neki dan opet mankogal jer nisam našao agrodin, ima samo silit pakovanje za 600-700 litara oko 2000 dinara.

Đubrena zemlja, prehrana u svako prskanje...nema leba.
 
Jedna jeste pa sam i ja došao do tog zaključka, ali ostale nisu, a i javlja se svake godine, neretko na istim stablima bude jači napad, a pokupim i lišće kad opadne i sve po PSu ali džaba.
 
Zao mi je sto nisam slikao svoj mladi visnjar, odusevljen sam kako gura! Sadjene su dvogodisnje sadnice sa kojih su skinute sve grancice i koje su odmah po vadjenju kracene na 70-80, bukvalno sve su bile kao palac debele. Posadjene proslog proleca (2013), pre poslednjih snegova. Bio sam malo skeptican jer su jako kasno krenule sa vegetacijom (sto je deblja sadnica bila kasnije su krenule), plus sam imao stete od komsijskih koza i sl zveri, medjutim sad je izuzetno napredan! Ako sve bude pod kontrolom, 2016 ocekujem prvu "komercijalnu" berbu, ove godine su vec rodile po nekoliko zrna.
 
kod mene se isto pjoavila mrka pegavost,prskao sam mankogalom 80, slavolom i neki isekticid,dal treba da ponovim jos neki put prskanje i na koliko?
 
Danas prosetao do mladog visnjara i ima sta da vidim,list otpao skoro sve,ostala mozda 1/3 na granama .Pre 2 nedelje bilo sve kako treba.Sta sada raditi,dali tretirati bakrom radi zastite od bakterija,gljivica... ili nesto drugo raditi?Zasad je jesen 2013 i odlicno je gurao sve do sada
 
Dali može da se krene sa tretirnjem bakrom i koji prepsrat je najbolji
 
Nazad
Vrh