Podizanje zasada kajsija

Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Fora je što u zadnje vreme, neki rasadničari, varalice, kaleme kajsiju na vinogradarsku breskvu i posle 5-6 godina dolazi do masovnog sušenja! Eto, kad izostaje sistem kontrole. Uskoro će se na institutu moći kupiti sertifikovani sadni materijal! :D
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Ja imam sertifikat ali sta vredi kada ovi daju 80,oo din za nasu sertifikovanu sadnicu a za uvoznu 240,oo.Sta da ti pricam,po njima je sve strano bolje a madzarska najbolja se osusi za 6 godina!
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Yebo mađaricu! Neke francuske sorte su zakon. Imam jednog kolegu koji mi ih je baš nahvalio!
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Ta Francuska mora da je Berzeron.Ima je po celoj Francuskoj,citao sam da cveta kasno i da je rodna!
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Bergeron, Bergaruž, Luizet.... a tu je i Roxana!
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Neznam dali sam poslao sliku pa cu ponoviti sliku sadnice u prvoj godini sa 30 i vise plodova,da ne poverujes!
ir3z8p.jpg
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Zna li neko gde ima da se nabave sadnice kajsije cacansko zlato.Malo sam se raspitao i rekose mi da se do njih tesko dolazi.Ja imam jednu kod mene i ne masi ni jedne godine ,samo kad je grad omlati.
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Pa uzmi pa nakalemi sebi! :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Kada se spremate da prskate i orezujete,moglo bi se za 15-ak dana?
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Prvo orezujes pa prskas ili obrnuto posto sam cuo da bi bilo dobro poprskati i grane koje se orezuju jer ako stoje duze u vocnjaku moze sa njih da predje neka zaraza!?
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Bolje je da prvo orezes,pa da prskas,jer ono sto skines izbacujes iz vocnjaka u svakom slucaju,a i ustedeces na preparatima jer ces imati manje da oprskas.
Ako gresim,krivi su Fruitboy i Dragojlo jer od njih ucim :haha: :haha: :haha:
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Cim prodje ovaj sneg i malo se prisusi,makaze u ruke(a bogami i motiku)! ::svaka cast::
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

@pele
zato je zatravljen voćnjak zakon!
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Dobar dan svima,
evo i mene iz okoline Sombora.
Pred dve nedelje sam usadio 64 kajsije.
Roxana, NS 4, NS6 i NS rodna
 
Odg: KAKO POČETI SA VOĆNJAKOM KAJSIJA

Evo sutra pocinje prolece a ja cekam da stane kisa da prskam zimsko!Boze boze koje vreme
 
Nazad
Vrh