Podizanje novog malinjaka - sadnja

I ja sam za ridomil. Vece pre sadnje, provucem sadnice kroz ridomil, oko 70l vode i ostavim da prenoce. Ujutro sadnja. Naravno potapanje samo koren u rastvor. Isto i za bakar, cim se posece polka obavezno dezinfekcija
 
Meni da nije bilo ridomila, sve bi mi fitoftora potamanila, prosto receno, spasio sam zasad zahvaljujuci njemu.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima..koren u ridomil..bakar nakon sadnje..odluka pala.Javljam na prolece kako se primilo ??????

- - - - - - - - - -

Hvala na odgovorima..koren u ridomil..bakar nakon sadnje..odluka pala.Javljam na prolece kako se primilo
 
Voleo bih da se ovo obrazloži s obzirom da ljudi od struke preporučuju potapanje petnaestak minuta u Ridomil gold radi dezinfekcije korena.

Potapa se koren, cela biljka ne. Jednostavno nema razloga. Stiti se koren i klice na njemu, taj stap koji ostave van zemlje se sece cim izbiju prvi mladari.
 
pozdrav drugari.
zainteresovan sam i ja da posadim nesto maline pa me interesuje da li se zasad moze podici u blizini parcele na kojoj su posadjene visnje. zapravo na nekih 5m od reda sa visnjama.
 
Pozdrav, uradio sam analizu zemljišta za predstojeću sadnju maline,
ph U KCI 7.31
ph U H20 7.93
CaCO3 6,3
Humus 2,8
P205 113,5
K20 61,09.
Da li po Vama ovde može da se sadi malina, parcela od 20ari, bašta...
 
Zamisli da imas ogradu umesto susedne parcele pa proceni. Pitanje je i sta se ugaja na susednoj jer moze doci do zanosenja herbicida usled prskanja pa racunaj i na to
 
Kako si došao do tog decimalnog broja, molim te? :) Ja sam razmišljao, pošto je razmak između redova 2,5 metra da od susedne parcele ostavim 2,5/2 znači odpr 1,3m ali nisam siguran da li će biti mesta da se bere.
Ma zezao sam se :) toliko puta je pisano na tu temu da jednostavno moram malo da pišem bezveze :D
Eto, sam si napisao koliko treba otprilike...
Kao što je napisao Shadowlurker za herbicide, ali tu ni par metara ne pomaže ako imaš neodgovornog komšiju :)

Sent from my K013 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: nem
Zavisi od obrade,ako radis traktorskom frezom,onda ostavi 2,2 m a ako ides kultivatorom ili kosis taj zadnji red idi 1,5 m ne manje od toga,zbog beraca,komsije prskanja itd.
 
  • Like
Reagovanja: nem
Nazad
Vrh