Podizanje novog malinjaka - sadnja

Hvala svima na iscrpnim odgovorima.Mislim da cu poslusati savet i staviti oko 40kg na 400m trake.10ari jeste cela povrsina njive ali i ja mislim da je 200kg previse jer djubrim samo traku.Imam stajnjak koji cu takodje staviti..pregoreo je..ali ga nemam dovoljno i dugo stoji na otvorenoj njivi pa nisam sigurna koliko je kvalitetan.Odatle potreba i za peletiranim.
 
Zorice i da bacite samo 25 KG Jara Complexa i to zaorete i na prolece toliko nekog NPK ne mozete pogresiti. Kada ona krene,onda gledajte da je lepo odnegujete i da narednih godina imate zdrave biljke....

I jos nesto,ova nasa zemlja je drugacija,u pogledu ph,humusa, voda nam je na maloj dubini i samim tim je drugaciji pristup djubrenju,prihrani i zalivanju.
 
Poslednja izmena:
Da li je pucanje kore lastara iznad zemlje leptosferija ili malina odrvenjava, ako jeste leptosferija postoji li neki preparat ii je sad kasno.
 
Da li je pucanje kore lastara iznad zemlje leptosferija ili malina odrvenjava, ako jeste leptosferija postoji li neki preparat ii je sad kasno.
Ja licno mislim da odrvenjava, na osnovu onih slika malinjak ti deluje zdrav i negovan... To je moje misljenje,ali da bi bio siguran odseci i odnesi bas zastitaru,ne onim u apotekama.

I javi obavezno bas me zanima....
 
Poslednja izmena:
Moj wilamet danas, prolecni zasad, ima po malo trave koju planiram da eliminisem za koji dan, samo da se malo izlepsa vreme.
Pozdrav svima
8037fd9f8e1e6de83da99e6ea1ae34e0.jpg
1a41e8bd51910a8064306bc997c8bb44.jpg


Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
To sam i ja danas primetio, pregledao je jesam ali nisam primetio ama bas nikakve anomalje. Zapravo nije bordo boja vec mnogo tamnija zelena, a zasto su uvijeni jednostavno ne znam

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Svuda je tako koliko vidim sa novim zasadima maline, neki lastari izbijaju brže neki ne. Ima situacija da mladar nije pustio list ali klica radi i izbija iz zemlje, što sam se lično zeznuo par puta pa sam izvadio iz zemlje sadnicu a klica samo da izbije.
Ja do sad nisam skraćivao uglavnom zbog matorih koji nisu počnu da panici bez veze. Sad planiram skraćivanje pa sta joj bog da, lakše za obradu jer neće da zakazuje freza ili motika, zavisi kako ko radi.

Što se tice kopanja sebi sam napravio jednostavnu alatku koja je odlična za mlade maline. Travu čuvam iz korena i puno je bolje od motike koja samo seče zemlju i travu ➕ ne može da sačuva latar koji tek treba da izbije iz zemlje...


Vujke, budi laf pa snimi video klip kako to izgleda i kako radi, i postavi ovde, ili bar u par slika, nesto ne uspevam da ukapiram, vazi? Hvalaaaa

- - - - - - - - - -

Pa kad skines usev sa nje. Pa pusti da izadju korovi pa ih isprskaj totalom dobrom dozom pa onda ponovo ako treba. Pa onda napravis analizu zemljista, pa onda stajnjak i vestak prema analizi, pa oranje, pa freza gde ce biti redovi, pa jednobrazdni plug da napravis kanal, pa posadis i zatrpas zemljom. Obavezno zatrpati zemljom kad se sadi. :ideja::osmeh:




A ako hocu organsku proizvodnju? Onda nema totala, zar ne? Koja je alternativa? Negde sam citala da postoji potpuno prirodno resenje, bez pucanja grbace, a to je da se stavi crna folija preko parcele i onda se posle nekoliko dana jakog sunca skine a korov ostane ispecen, cak i seme. Znate li nesto o tome? Da izbegnemo otrove i ostavimo deci sto zdravije! :cool:
 
Sto se korova tice, samo vadjenje, motika, kramp, čupanje, šta ko voli, jeste mukotrpno ali je bolje nego trovati

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Nije to velika danguba, sadnja jos i najmanji posao, cetvoro obavi to za 2-3 sata

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Pozdrav za sve, zanima me za malinjak posađen u martu , čime bi najbolje bilo zaštititi malinu sada na jesen?
 
Ako su nekom potrebni direci za malinu neka se javi na privatnu poruku!
Imam bagremove cepane i bjelove(hrastove) strugane...svi su duzine 2,5m
Cena po dogovoru!
 
Pozdrav svima iz ravnog Banata. Zasadio bih ove jeseni 500 sadnica Polke ili Polane. Dvoumim se. Parcela je 20x40 metara. Zanimaju me sadnice.
 
Pozdrav svima iz ravnog Banata. Zasadio bih ove jeseni 500 sadnica Polke ili Polane. Dvoumim se. Parcela je 20x40 metara. Zanimaju me sadnice.

Ovako, za pocetak nisam trgovac sadnica niti imam nameru da ti prodam bilo sta, recicu ti samo i to jako prosto, ako nemate gde plasirati proizvod u vasem kraju bezite od ove proizvodnje sto dalje.
 
Remontantne sorte se u jeku berbe beru svaki dan. Zato je zgodno imati otkupno mesto blizu. Ili da posadiš 10.000 sadnica pa ti se isplati voziti i dalje svaki dan.


.........................................................................................

Ko ima na prodaju sadnice vilameta za 800 dužnih metara, neka mi se javi u privatnoj poruci. Hvala.
 
Nazad
Vrh