Podizanje novog malinjaka - sadnja

Pozdrav svima iz ravnog Banata. Zasadio bih ove jeseni 500 sadnica Polke ili Polane. Dvoumim se. Parcela je 20x40 metara. Zanimaju me sadnice.



Niko ne daje komentar na broj sadnica.Ovde može i mnogo više od 500.
 
Na-slikama-od-skoneta-se-vidi-da-je-stavljao-foliju.E-sad-ranije-se-pisalo-po-forumu-da-nevalja-folija-da-se-stavlja-da-se-ne-upali-koren.Kakva-su-tvoja-iskustva-sa-folijok-posto-sa-folijom-nema-okopavanja-ja-imam-wilamet.Pozdrav
 
Skone gde je ovo u Kraljevu?

Ovo je u Miločaju.

- - - - - - - - - -

Na-slikama-od-skoneta-se-vidi-da-je-stavljao-foliju.E-sad-ranije-se-pisalo-po-forumu-da-nevalja-folija-da-se-stavlja-da-se-ne-upali-koren.Kakva-su-tvoja-iskustva-sa-folijok-posto-sa-folijom-nema-okopavanja-ja-imam-wilamet.Pozdrav

Iskustva su pozitivna sa folijom, naročito dok su biljke mlade-male, s tim što se mora voditi računa koja se folija stavlja.
 
U septembru mu dugmence radilo u oktobru se pokvarilo....
Ja mislim da proširujem moj malinjak.
 
Ovo je u Miločaju.

- - - - - - - - - -



Iskustva su pozitivna sa folijom, naročito dok su biljke mlade-male, s tim što se mora voditi računa koja se folija stavlja.
Pojasni meni nepismenom, sta je to pozitivno kod folije? Kako se dodaje organska materija bez koje nema zivota malinama? Skoro nisam video da je neko ovoliko para skrao u malinjak.
 
Poslednja izmena:
Pojasni meni nepismenom, sta je to pozitivno kod folije? Kako se dodaje organska materija bez koje nema zivota malinama? Skoro nisam video da je neko ovoliko para skrao u malinjak.

Folija je biorazgradiva. Ako se uzme da je prinos 35t/ha, onda možda i nije mnogo para.

- - - - - - - - - -

skone14

Lepo za videti...samo napred....:ppozdrav:

Hvala na podršci. Svako mišljenje i savet su dobrodošli.
 
Mnogo jaka cifra 35 tona po jednom hektaru, realnost je dosta surovija definitivno. Ok folija je razgradiva, ali kakva god da je plastika je. Kako izvesti djubrenje i zaoravanje a da bude dostupno korenu biljke??
 
Da li je pametnije sadnice pre sadnje skratiti na konacnu duzinu za zimski san..pa ih onda cele potapati u rastvor ridomila..ili potapati samo koren? Neko potapa samo koren pa na kraju pokosi i ostavi "ranu" nezasticenu?
 
Primila k' znanju za bakar...jel potapao neko celu skracenu sadnicu u ridomil pre sadnje? Negde sam procitala da se i tako radi pa me zanimaju iskustva.
 
Evo ovako,nema potrebe potapati celu sadnicu,nego samo koren... Tri godine sam imao mlade zasade,sirio postojece sa dve sorte i ove god idem i trecu sortu, Uvek samo koren i nikada ridomilom,nego potapanjem u slavol VVL.... Odlican prijem,Polka i Polana....
 
Ridomil je fungicid a Slavol VVL mikrobiolosko djubrivo... dakle dve skroz razlicite stvari
U ridomil se potapa radi preventive-ako ne potopis, a imaš sreće nećeš imati posledica jer biljku neće napasti neka gljiva... isto kao što neko prska protiv mnogih bolesti a neko ne... pa na kraju prodju isto, ali samo zato sto onaj koji nije prskao je imao sreće pa ga bolest nije napala...
Slavol je druga prica, on moze samo pomoći biljci da se bolje primi,tj.da je već u startu na neki način nađubrena...i neće sprečiti pojavu gljivicnih oboljenja...
Ja nisam ni u jedno potapao, a nisam imao problema... Ali to ne znači da ove godine neću, nego naprotiv, sigurno ću u rodomil, a prošle god nisam jer se nisam informisao dobro... manje ce glava da boli :D tj. savest ce mi biti cista :D
 
Svako radi kako misli da je najbolje.Neko 10 ari,neko 1 ha......U svakom slucaju pri pomenu ridomila u malinama ja se najezim i ovim zavrsavam svaku dalju diskusiju..
 
U svakom slucaju pri pomenu ridomila u malinama ja se najezim i ovim zavrsavam svaku dalju diskusiju..
Neces tako lako zavrsiti diskusiju :D
Zasto se jezis od pomene ridomila? Zasadi se sire, sadnice se uzimaju iz proizvodnih zasada, prodaje se sve i svasta, malinjaci puni fitoftore... Mislim da je, obzirom na ovo, pametno odraditi ridomil



Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh