Podizanje novog malinjaka - sadnja

Pa jel to tako normalno da se one prosire da covek jedva prolazi izmedju redova? Kod mene je nesto veca povrsina nego tvoja i imam i ja 506, ali mi nesto merak da sa Tomicom radim. Onda cu verovatno da idem na 2,2m.
 
Koliko se krece cena sadnica Vilmeta kada se privatno kupuje.
I dali neko ima da proda?
 
Mene isto interesuje samo za sadnice mikera. Ako neko ima ili zna nekoga ko prodaje sadnice mikera neka pošalje poruku. Hvala
 
Ove godine sadnice 15+ dinara,prosle bile oko 10,din da biras...nema mnogo sadnog materijala,susa uzela danak...
 
Pa jel to tako normalno da se one prosire da covek jedva prolazi izmedju redova? Kod mene je nesto veca povrsina nego tvoja i imam i ja 506, ali mi nesto merak da sa Tomicom radim. Onda cu verovatno da idem na 2,2m.

Naravno laksa je I brza obrada sa tomicom ,mozda treba da razmislis oko sadnje celokupne povrsine,tj,ove godine su sadnice nesto skuplje nego prethodnih I jos naravno obrati paznju sa povecanjem nagle sadnje pod malinom,pitanje sta ce biti sa trzisnom cenom ploda.

Malina sada ima dobru cenu I treba je saditi ,ali uporedno imati bar jos jedan zasad sa razlicitim vocem,to je moje misljenje!!!
 
Neverovatno je koliko de kod nas sadi ove godine i na prolece sledece, to ce biti sugurno rekordan broj. Ja dosta radim usluzno oripremu za sadnju (oranje, frezanje) i stvarno sadi ko god ima zemlje, a dosta njih ide na pola hektra do hektar.
 
@Beli vocar,isprazni poruke na pp.

Ostalim kolegama dobra i uspesna sadnja
 
Poslednja izmena:
Ja nesto razmisljam kad budem sadio maline da zakacim jednobrazdni plug i tako da pravim redove za sadnju. Jel valja tako ili bolje rucno da im ugadjam?
I ako moze neko da mi kaze koji je najbolji razmak izmedju sadnica u redu kad se sadi? Zanima me za Vilamet i Polanu.
 
Vilamet 5 u metar, polanu 3 u metar. Sa traktorom ces napraviti preduboke brazde ako imas za kultivator onaj brazdac on napravi najlepse ili ako nemas puno mozes i rucno.
 
Iz mog iskustva bolje je malo češće saditi,slobodno šest u metar. Ako se svaka primi (sto je malo verovatno) lako ćeš iseći višak i napraviti četiri u metar. Ako imaš sadnica slobodno dodaj malo više,
 
Pa ja sam mislio onim malim plugom za Tomo Vinkovic da pravim brazde, ali ako je to duboko videcu da uzmem od komsije brazdac za krompir. Nemam neku veliku povrsinu, ali nemam bas ni slobodnog vremena pa reko da olaksam sadnju i ubrzam. Polanu cu 3 u metar, a vilamet ipak 4 ili maksimalno 5. Nemam sadnice pa bas da se razbacujem nesto mi se i ne svidi, nisu jeftine ove godine.
 
Ma idi slobodno plugom,ja sam prošle god.išao jednobraznim ali nemoj duboko,ne dublje od 15 cm.10 je idealno.
 
Zato mu i kazem da sa onim brazdacem sa krompir pravi idealno dubinu. A kod nas cena sadnica minimalna 20din.
 
Svuda je toliko,samo ne znam sta sade ja danas bio do malina,sadnice jos zelene i list ne opada.Ja cu na prolece sadnju,sad mi ne pada na pamet

Послато са SM-T113 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam zavrsio sadnje maline ,ukupno 780 sadnica. Razmak izmedju redova je 3m ,u red sam sadio na 40cm. Pre sadnje kako majstorbojan preporucio sadnice sam potopio u vodi sa dodavanjem Slavola Vvl i slavos S + ridomil wg. Nas cetvroro smo lagano odradili za 3 sata. Posle sam izravnao zemlju.
Pre sadnje radio sam i drugi put freziranje i ujednom sa motokultivatorom brazde. Brazde sam poprskao sa Humus FW djubrivom koji ce mi pomoci da smanji PH .
Napravio sam i video. Ako vas interesuje mozete tu videti.
https://m.youtube.com/watch?v=aAOyGXqLLt8
 
Poslednja izmena:
Kakva ti je ta moticica na motokultivatoru? Jel ona klasicna ili je za prevljenje redova za krompir i slicno? I zanima me koliko su duboke te brazde? Inace mislim da tako dosta brzo ide kad ste vec sve zavrsili za 3 sata.
 
Kakva ti je ta moticica na motokultivatoru? Jel ona klasicna ili je za prevljenje redova za krompir i slicno? I zanima me koliko su duboke te brazde? Inace mislim da tako dosta brzo ide kad ste vec sve zavrsili za 3 sata.
Nista komlikovano. To je inprovizacija ,uzeo sam dva lima i zavario na nogu od kultivatora koji drzi dubinu nakon freziranja . Dubinu smo radili oko 15 cm a sadnice sam sadio na dubini 10 cm.
Cale mi raznosio sadnice a nas troje smo zatrpavali sadnice.
 
7d3ceee567647e29e3017eceea7fab98.jpg
 
Nazad
Vrh