Pneumatske sejalice za kukuruz

Imam pneummacku sadiljku za kukuruz hvata vakum desava se da nekoliko zrna ne hvata vakum
Bez obzira da li je IMT ili Nodetka, Olt, moguce i da su ti rupe na plocama za kukuruz malog precnika. Trebaju biti 5-5.5 mm. Ako ti je sejalica IMT siguran sam da su ploce sa manjim rupama. Ako jesu, busi ih, rasiri! Pre nego sto daolazis do te faze prosirenja rupa proveri vakum detaljno.
 
Kod mene su rupe 5.5mm, stavljeni novi prstenovi na vratancima, i opet se desi da neka rupa bude prazna. I na staroj masini sa sirokim crevima i na ovoj sa uskim crevima.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Imam jednu nedoumicu. Govorim o plocama sa 22 otvora. U tabeli od Nodet pise da je kombinacija 3C=21cm.

U istoj kombinaciji u tabeli od Olt pise isto da je 3C=21cm.

E sad u tabeli od Olt gdje pise i posijan broj biljaka, kombinacija 3C= 19.6cm.

E sad zna li neko koliko je tacan razmak 21 ili 19.6?
Kad pogledam razlika posejanih biljaka bude oko 5000, sto nije malo..
 
Неко је баш недавно спопињао да су старије табеле ишле на заокружене размаке, док су новије прецизније оне приказују и децимале ,вероватно је то у питању
 
Pustiš sejalicu po dvorištu jedno 5-6 metara, izmeriš razmak izmedju prvog i poslednjeg zrna, prebrojiš koliko polja imaš, podeliš ta dva broja i dobiješ tačan razmak. Koliko se ja sećam moja Nodet seje za 1cm češće nego što je po njenoj tabeli.
 
D2 u jednoj tabeli pokazuje 22.5 cm, a u drugoj 21cm.
Tacno cu morati probati u dvoristu.
 
Kod mene su rupe 5.5mm, stavljeni novi prstenovi na vratancima, i opet se desi da neka rupa bude prazna. I na staroj masini sa sirokim crevima i na ovoj sa uskim crevima.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Ne sme to da se desi ako je sve kako treba. Nedovoljan broj obrtaja kardana ili mora da negde gubi vazduh.
Ili 5.5 mm suvise siroka rupa za neko jako sitno seme. To je moguce da se desi onda kad u sejalici se dosipa neko drugo sitnije seme dok prethodno je bilo dosta krupnje i skidaci su bili stelovani prema onom krupnijem semenu.
 
Kod mene su rupe 5.5mm, stavljeni novi prstenovi na vratancima, i opet se desi da neka rupa bude prazna. I na staroj masini sa sirokim crevima i na ovoj sa uskim crevima.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Koliko otvora na ploči ima, u početku sam radio sa 18 sada sa 27 i razlika je primetna u sklopu u korist 27.
 
Kako na forumu kazu: namestio se...
34a09febbc7c64167db8e185bf78a66e.jpg


1e5fd9785cac3fea30b1d5bddaa63041.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Дали је неко преправљао маркире да иду по средини трактора на четворедној сејалици?
Mi smo to radili. Kupis materijal kao postojeci marker, njega stavis na mesto markera, a onda na njega navaris marker koji imas i tako produzis do sredine.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh