Pneumatske sejalice za kukuruz

Neces valjda grunt da se sav iskrivis kako bi glavu drzao u pravcu markera😂
Posle jednog kruga okolo vec mozes proceniti razmak izmedju vrha haube i traga markera a ne posle toliko godina sejanja i to rastojanje drzis, a i traktorsi tocak mozes gledati kud gazi iz sedeceg polozaja a da se ne iskrivis.
 
Neces valjda grunt da se sav iskrivis kako bi glavu drzao u pravcu markera😂
Posle jednog kruga okolo vec mozes proceniti razmak izmedju vrha haube i traga markera a ne posle toliko godina sejanja i to rastojanje drzis, a i traktorsi tocak mozes gledati kud gazi iz sedeceg polozaja a da se ne iskrivis.
Волим да попијем па се замислим...
 
jel zna neko mozda sta moze da bude sa becker sejalicom,baca mi retko narocito krupnije seme.
Hoce da zaglavi se zrno u plocama. Ako farbas sam seme moras ga dobro osusiti ,ploce svake sezone skinem i ocistim nalepi se otrova ,za bekera najbolje je kupiti gotovo zasticeno seme onda po par godina ne moras skidati ploce ,takodje i hoce onaj noz za skidanje semena da se potrosi pa treba ga zameniti
 
D2 u jednoj tabeli pokazuje 22.5 cm, a u drugoj 21cm.
Tacno cu morati probati u dvoristu.

o tome sam pričao, za staro uputstvo i novo iz 2005.....

ja sijem po novom...... iako je najbolje probati

mislim da razlika leži u točkovima, novi tipovi imaju gume na pumpanje, a stari imaju od pune gume, treba izmjeriti opseg jedne i druge, pa vidjeti jel ima razlike.....

npr za 27 rupa, u jednom je 21, xx razmak u drugom 23,xx a to je velika razlika

a sa 27x5,5 sijem kukuruz, a 27x3,5 suncokret.....
 
Hoce da zaglavi se zrno u plocama. Ako farbas sam seme moras ga dobro osusiti ,ploce svake sezone skinem i ocistim nalepi se otrova ,za bekera najbolje je kupiti gotovo zasticeno seme onda po par godina ne moras skidati ploce ,takodje i hoce onaj noz za skidanje semena da se potrosi pa treba ga zameniti
kod mene nece da se zaglavi svako zrno pa rupa bude prazna nema sta da ispadne
 
Kad preskače beker prvo se proverava zaprljanost duvaljki pa onda zadihtovanost kutija i td...
 
Ja sam bio vlasnik 20 godina pa da ti objasnim kako sam ja radio. Sejalica se vozi prazna na njivu ,ukljucis kardan sipas seme i polako okrenes tocak da krene seme da ispada ,ne smes da osetis da zapinje onda slomi seme ,gas do 1600 obrtaja motora,kad je sve ok cujes turbina lepo pišti svira ,kod kuce pre setve ukljucis kardan tirbinu i sve dizne otvoris i ocistis hoce da bude prasine i mrtvi buba ,te dizne skidaju visak semena i nabijaju seme u plocu mozda one su prljave i ne rade kako treba ,pre svake sezone skinem raonik odvrnem ona tri sarafa i rastavim kuciste setvenog aparata i ocistim prasinu i lom od semena a tako se i skida ploca . Prve dve godine sam se navikavao na nju posle je sve islo bez problema . Trazi mekanu i lepo spremnu njivu ,cisto suvo seme ne sme biti mokro i lepljivo ,ne mozes iskljuciti bateriju da seje posebno moras seme isprazniti i podici je da ne para bez veze . Kad je sve u rede seje jako prezno i nez nekog preteranog jakog gasa ,na kraju njive kad okreces mozes i da smanjis gas na ler da ti ne lupa kardan bez veze ne moze seme da spadne .
 
Imam jednu nedoumicu. Govorim o plocama sa 22 otvora. U tabeli od Nodet pise da je kombinacija 3C=21cm.

U istoj kombinaciji u tabeli od Olt pise isto da je 3C=21cm.

E sad u tabeli od Olt gdje pise i posijan broj biljaka, kombinacija 3C= 19.6cm.

E sad zna li neko koliko je tacan razmak 21 ili 19.6?
Kad pogledam razlika posejanih biljaka bude oko 5000, sto nije malo..
Evo ti ove tabele
2ac66e6aee9f0ed9dbb9d20b5434cedc.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Не искривим се ја до патоса јбг...ајд да видим тог стручњака који се бар мало не искриви док сеје.На крају крајева треба олакшати себи.
 
Nazad
Vrh