Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja sam proletos za setvu suncokreta prvo stavio ploce od 3mm i nikako nisam mogao lepo da ustelujem,tek kad sam stavio ploce od 2,5 mm onda je bilo super.
 
Skineš crevo sa vrata, i izvadiš osovinicu (šarku) pa skineš cela vrata. Dalje će ti se sve reći samo...
Ja nešto zagledao juče i čini mi se da osovinica šarke nema kud da izađe, ali ću pogledati ponovo.
Ako se skine onaj krivi nosač nagaznih točkova, da li se onda mogu otvoriti vrata?
 
Probao sam proslog proleca da sejem na Nodetki na polozaju 5A. Medjutim nakon 5-6 metara spadne lanac sa donjeg zupcanika i nakon 3-4 puta sam odustao i vratio na polozaj 3C. Osim na 3C sejao sam jos na 4B, 2D, 5B bez ikakvih problema i spadanja ili pomeranja lanca. Ne znam koji bi mogao da bude razlog za spadanje ?
 
Probao sam proslog proleca da sejem na Nodetki na polozaju 5A. Medjutim nakon 5-6 metara spadne lanac sa donjeg zupcanika i nakon 3-4 puta sam odustao i vratio na polozaj 3C. Osim na 3C sejao sam jos na 4B, 2D, 5B bez ikakvih problema i spadanja ili pomeranja lanca. Ne znam koji bi mogao da bude razlog za spadanje ?
Što reče kolega Montoja i proveri da ti se lanac nije isteglio pa ne naseda dobro na lančanik a i lančanik hoće da se potroši ili ako se teže pokreće setvenik hoće da pokrivi zube na lančaniku ka (napred ili nazad).
 
Sta moze da bude problem da hoce ponekod da nena zrna na rupi? To nam se desilo na kukuruzu, rupe razbusene na 5.5mm, nove plastike na vratima, kais naspanovan ljudski, i opet isto se desava. Razmisljan da stavim turbinu(vetar) od 6r.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Mozda da proverim lanac jer nije diran od kad sam kupio sejalicu a ko zna kad je nesto oko njega radio prethodni vlasnik. A koje jer resenje ako nije u pravcu menjati lancanike ??

Raso jel na svim baterijama ili na jednoj ?
 
Isto sam imao problem sa lancem i lančanikom, potrošio se jednostavno, dotrajao... Rešio da promenim, preventivno... da mi nepukne, ne spadne u setvi... stavim nov lanac i lančanik i ladno nije isti korak, ne naleže lepo lanac na lančanik... vratim stari i dan danas sejem sa tim starim... mada mislim da cu ove godine probati da nadjem malo bolji, kvalitetniji ako je to moguće... A što se tiče semena da nece da hvata na svaki rupu, meni je bio problem zbog semena, nije isto kad sj ima 10-11kg i kad ima 5,5 kg... imam 2 kompleta ploča i menjam po potrebi, od tad bez problema...
 
Da li je neko ko seje sa imt539 pravio napred kutiju za vreće semena? Imam nodetku, i razmišljam da za ovu godinu napravim napred kutiju za seme, koja će mi ujedno služiti i kao teg, jer na brdu nodetka propinje fergusona samo tako.
 
Da li je neko ko seje sa imt539 pravio napred kutiju za vreće semena? Imam nodetku, i razmišljam da za ovu godinu napravim napred kutiju za seme, koja će mi ujedno služiti i kao teg, jer na brdu nodetka propinje fergusona samo tako.
Nadji na facebook kod mene sliku
Ide kutija za alat oko 30kg i ispred nje dva tega po 20_25 ona stara ruska
Sve se montira klinom na poteznicu!!
Nekad prebacim preko toga džak semena soje

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Jel ima neko komplet bateriju za olt psk ? Kako se krecu cene?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh