Pneumatske sejalice za kukuruz

Нема ту луфта,луфта има на самим шрафовима који држе кућишта мада шрафови пролазе кроз чаурице које фабрички имају луфта тј живе....
To je fabriciki tako,ne treba tu nista dirati...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Treba da kupim ploce za Majevicu.Jel idu za nju iste kao i za Olt/nodet ili se razlikuje gabaritno? Mislim na spoljni precnik ,otvor za osovinu, mesace,ne na raspored rupa.
 
Mislim da su iste. A koje ti trebaju za majevicu i za koliko redi? Imam 6 novih za suncokret, dobio sa sejalicom, ali nikad ih nisam koristio niti ću koristiti.
 
Treba mi 4 za suncukret.Koliko rupa,i koji fi rupe?
I nikad ne reci nikad, i ja sam do pre par dana mislio nikad suncukret...ovo ce biti na mojim parcelama prvi put.
Negde sam nasao preporuku 18 rupa 2mm.
 
Poslednja izmena:
Ako nekom treba imam 12 ploca 27 rupa za kukuruz od nodetke. uradile 150 lanaca. Ne bi bile skupe.
 
Proletos u setvi sa nodetkom mi se desavalo da jedna baterija od jednom pocne da ispusta seme sa tanjira, tj svo seme sa tanjira ispadne na jednu gomilu, pa krene posle normalno da seje, to sam video posle kad je nikako kukuruz. Creva su uglavnom dobra, nova skoro
Jel zna neko sta li moze biti?
 
Svašta, da zapinje prenos, kriva ploča, pvc dihtung prsten na vratima, usmerivač semena,

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Eh ja bih da prodam svih 6 ploča. Šta ću posle sa 2?
Ma neće suncokret ići u naše njive sigurno! Imali smo i heder za suncokret pa smo ga prodali.
-----------------------------
Zektore, može 6, kolko para i koje su rupe? Naravno ako pasuju na Maju....
 
Eto uzeo bi i ja 4 ploce za kukuruz od zektora,ali javim se sutra za

Kupio bi 4, ako bude i drugih zainteresovanih da nam podelis

Sve moze... imam tu jos neki delova novih sto mi je ostalo od sejalice pa ako nekom bude trebalo nesto mogu da slikam i posaljem na viber.
 
Šta treba da se skine na Nodet sejalici da bi se potpuno otvorio poklopac setvene ploče radi zamene plasičnog prstena i stožera (osovina setvene ploče)?
 
Skineš crevo sa vrata, i izvadiš osovinicu (šarku) pa skineš cela vrata. Dalje će ti se sve reći samo...
 
Nazad
Vrh