Pneumatske sejalice za kukuruz

Jel ima neko komplet bateriju za olt psk ? Kako se krecu cene?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Leka i ja išli da gledamo
Traže 150_170e za komad treba ih radit, paralelogram i ostalo
Nisu bile loše ali član LEKA bi radje nove i još LIVAC da mu budu iste ne pita za cenu

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Da rezimiram u vezi sijačica pneumatskih , moje mišljenje : ko radi konvencionalnu obradu , oranje , priprema i to , nema potrebe tražiti išta bolje od olt -nodet , sve odradi što ni jedna druga bolje neće , e sad za razne redukovane obrade i direktne sjetve , tu treba tražiti nešto bolje (skuplje) , diskosne dabome . Neznam zašto ulagati u skuplje sijačice ko radi oranje , može se samo zeznuti . Inače ja gledam da kupim "Bulu" neku diskosnu 6 ili 8 redi bez "djubra" jer sa njim nema matematike .
 
Da li je neko ko seje sa imt539 pravio napred kutiju za vreće semena? Imam nodetku, i razmišljam da za ovu godinu napravim napred kutiju za seme, koja će mi ujedno služiti i kao teg, jer na brdu nodetka propinje fergusona samo tako.
Ja razmisljao da napravim od frizidera(kucnog),nekog manjeg i da se ofarba da ne bude beo, cisto da moze par vreca semena da se ponese, a leti moze da se nosi ladno pivo
 
Znaci bice samo prepravljen prikljucak na 12V, frizider ostaje u funkciji?

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Da li neka firma radi punktovanje mešača na setvenim pločama za OLT/Nodet? U Plametu su mi rekli da oni ne rade.
 
Sto?Sta je sa tvojima mesacima?
Ne treba da bude svaki mesac prisutan,par komada zavrsavaju posao.
A i kako ih vare,msm koji imaju raspored,blizu rupa,vise prave stete nego koristi.
 
Te mešače sam ja sve zbrusio sa čela na pola baš iz tog razloga da se nekrive i hoće i da se zakrenu pa zapne mešač u kanal pa pokida zupčanik ili strese seme sa ploče a da nepričam da ploče se teže okreću i da oštećuju seme pa još kad se nameste mešači sprem rupe za seme (slučaj kukuruznih ploča sa 22 rupe a 11 mešača) pa se zaglavi seme između mešača i ponešenog semena i poseje 2 bijke zajedno.Sasvim dovoljno 5-7 mešača na ploči.
 
@MOMOSARIC u kom delu nema matematike sa depozitorima?

Ma mislio sam na trenutnu situaciju sa cijenom kukuruza, djubriva , nafte i svega teško je izvući matematiku pa mi je plan zasad srezati troškove maksimalno ako treba i po cijenu prinosa . Povećavam plodored u korist soje (2g pa 1g kukuruz) , naravno nju radim bez djubriva , kod kukuruza isto smanjujem vještačko djubrivo drastično u sijačicu neću zasad samo azotnu prihranu ureom neću smanjiti , a dogovorio sam sa jednom farmom stajnjak od koka nosilja , već sam izvukao 50t čistog .Radni sat isto otišao gore , kako moj tako i radnika ako uzmem .Obradu isto smanjujem , samo kratka tanjirača i ponegdje razrivanje Tako matematika diriguje trenutno . Sa ful agrotehnikom nevidim isplativost pa sad ovako, vidjećemo.
 
Te mešače sam ja sve zbrusio sa čela na pola baš iz tog razloga da se nekrive i hoće i da se zakrenu pa zapne mešač u kanal pa pokida zupčanik ili strese seme sa ploče a da nepričam da ploče se teže okreću i da oštećuju seme pa još kad se nameste mešači sprem rupe za seme (slučaj kukuruznih ploča sa 22 rupe a 11 mešača) pa se zaglavi seme između mešača i ponešenog semena i poseje 2 bijke zajedno.Sasvim dovoljno 5-7 mešača na ploči.
Ja sam morao isto da brusim na plocama za soju.Ploce kupio u Majevici B.Palanka
 
Ima komplet točak ima samo guma ja uzimao ta MF555 u TEHNOCONTROL mislim da se tako zovu, neki momci iz restrade

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh