Pneumatske sejalice za kukuruz

Po meni bi dobra ultrazvučna zujalica rešila problem. Možda se i pozabavim ovim pitanjem kad završim tekuće projekte.

Ako misliš za uređaj koji otkriva da li ima semena na ploči tako nešto već postoji samo što daje svetlosni signal ako nema semena na ploči.
 
Ma gde moze . Svako pipanje od strane mehanicara na zapadu se debelo placa. Kupujes tako kako vidis , ako ne onda poljubi i ostavi . Tako se ovde to kupuje. Niti se proba niti bilosta. Ne ce oni uopstae da gube vreme sa strancima.
 
Miševi se naviknu na jednolični ultrazvučni ton. To funkcioniše dobro, ali ton mora biti promenljiv (i po frekvenciji i po intezitetu). Imam ja jedan takav rasterivač miševa i dobro obavlja posao. Stoji u jednoj prostoriji gde držim seme (pšenica, soja, u proleće kukuruz), koncentrate i sl., i nema ih od kad je taj uređaj tamo. Postavljao sam već slike na forum.

Što se tiče sejalice, verovatno može da radi i bez elektronike, tako da je to možda manji problem. Možda bi veći problem bio nabavka setvenih ploča, onih plastičnih prstenova za dihtovanje u setvenom aparatu i sl.
 
Evo pre neki dan sam uslikao ovu sejalicu za kukuruz. Marka mi je skroz nepoznata , ali sejalica je ekstra uradjena.





2j3mv4x.jpg
24lim9l.jpg
35i9d9w.jpg
335gy29.jpg
9lk5rn.jpg
210kga0.jpg
 
Tvoj zadnji post te svrstava u onih 90% koje si spominjao. Schmotzer jer stara i kvalitetna Njemačka marka. Proizvode kultivatore, sijačice i prskalice, a njihovih rabljenih (i novih) proizvoda se da nać na tržištu (i vani i kod nas).
 
Ova marka je neverovatno redka u CH , nema cak ni delova ovde da se naruce. Aznam da je Nemacka marka rekli mi odma u garazu.

---------- Poruka napisana u 11:19 ---------- Prethodna poruka je at 11:10 ----------

Nije problem neznati neku redku marku na trzistu. Ja pricam za najcesce malke kao sto su Kverneland , Lemken , ViN , Nodet , Kuhn itd. Mislio sam na te marke , ane na neke ruske i ceske kao i poljske kopije. Tesko je edukovati onog koji je zatupljen.

Posle ovog mog posta ima da se jave bar 5 bisera koji ima da mi pametuju. Ja ovo pisem za vas , a meni je sve ravno dali je Kverneland ili Ott. Meni na kraj meseca plata legne na racun u balku. Ovaj Forum je da se okrepljujemo znanjem , a ne da se prepucavamo koji je od koga bolji.
 
kakve su IMT mehaničke sijačice? jel netko probao sijati grah, jer u jednom sam prospektu vidio da može, al zanima me ako je netko probao i kako funkcionira?
 
Nikola drage bolje bi da ti pomognem , ali ovde u CH nema puno sejalica za kukuruz. Godisnje jedva uspem da kupim 2-3 sejalice. Dok za zitarice ima ih na svaki korak.
 
Nazad
Vrh