Pneumatske sejalice za kukuruz

Kod nas je jedan covek na strug obradio za izbacivanje semena pa kaze da sada izbacuje po jedno seme!
 
Lepenica I u moje selo 1 biser je nastelovao svoju i kaze da seje kao pneumatska. slaba je to uteha za ciciju koji ima milione i tesi se stime da je nastelovao sejalicu Olt , da ne bi izbrojao 2000e da kupi pneumacku.Mozda taj u tvoje selo covek nema pare pa je bio primoran da tako uradi. Ali siguran sam da i njemu nije to uspelo.
 
Ljudi zna li neko kakve su Nehermann pneumatske sejalice?Dobio sam neku povoljnu ponudu za 6-rednu sa full opremom a pojma nemam ni ko je ni šta je.
 
Imam olt mehanicku sejalicu,pa me interesuje da li mogu da nesto uradim sa njom da izbacuje po jedno zrno?

Druze, sa tom sejalicom mozes sejati samo soju. (bar mi tako radimo)
Stavimo vece ploce, za pasulj i udriii.
Isprobali smo sve kombinacije, prepravke, ali slaba korist od nje.
Navarivali smo ''skidace zrna'', ali nista.
Vise je drobilo nego skidalo zrno.
Isto tako i dubina, jedna strana ide dublje i ne mozes je nikako podesiti.
Sa tim sejalicama se malo ko usrecio.
Pneumatska je neprevazidjena.
 
Cuti ovaj biser u moje selo pustio bubu i svi njegovi prijatelji isli kod njega da je pozajme , a za uzvrat oni su njemu pomagali tokom godine na razne poslove.
 
Zašto?Reče tip da ima neki besni kompjuter na sebi koji radi sve živo a čovek samo sedi u traktoru i ništa više.Mislite da ja ne bi bio kadar da sejem sa takvom nekom besnom sejalicom?Nemam nikakvu sliku.To sam dobio ponudu od nekog tipa koji uvozi polovnu mehanizaciju.
 
Pazite se ima razni likovi koji se nude preko interneta. Ja pozovem jednog naseg u Nemacku , samo da mi sredi utovar za kombajn koji sam sam naso ( mislim da pozove i samo da pregovara sa prodavcem ) on mi trazi 1000e. Ok nisu problem 1000e ali da vidim koliko si sposoban da skidas cenu , jer ja neznam nemacki , a on meni kaze cena ti je ta sto vidis na oglasu gde je kombajn. Samo za telefonski poziv trazi toliko , a koliko ce traziti kad ga sam bude naso , a koliko tek kad on ulozi svoje pare i dotera ga u srtbiju , pa ga preproda.
 
Ma ne bi me prevario jer se znamo jako dugo i pošten je čovek uvek bio.Problem mu je samo što je kako reče nezgodna za transport zbog silne lepetronike na njoj pa se boji da se nešto ne ošteti pa on posle mora plaćati popravke a ko zna pošto je to.
 
Pazite se ima razni likovi koji se nude preko interneta. Ja pozovem jednog naseg u Nemacku , samo da mi sredi utovar za kombajn koji sam sam naso ( mislim da pozove i samo da pregovara sa prodavcem ) on mi trazi 1000e. Ok nisu problem 1000e ali da vidim koliko si sposoban da skidas cenu , jer ja neznam nemacki , a on meni kaze cena ti je ta sto vidis na oglasu gde je kombajn. Samo za telefonski poziv trazi toliko , a koliko ce traziti kad ga sam bude naso , a koliko tek kad on ulozi svoje pare i dotera ga u srtbiju , pa ga preproda.

Opaaa Djurdjo znaci na kraju jadan kupac placa danak loseg trgovca koji ni jezik ne zna,a ni cenkanje i takav se covek naziva trgovcem.
 
Ne brini se ti za mene kpoliko ja znam da pricam. Ovde je francusko govorno podrucje , a za nemacki imam ja ko ce meni da prica. Ovo je bila samo jedna mala provera , jer sam video da je na moj auto i na ostalim oglasima prikacio puno oglasa, pa sam ga ja pozvao da vidik kako dise konkurencija.

---------- Poruka napisana u 22:51 ---------- Prethodna poruka je at 22:47 ----------

pocerina. pricam vise nego odlicno F i razumem Italijanski. U CH svajcarci iz nemackog dela uvek imaju nekog u garazi koji zna F ili ako niko drugi , onda sekretarica je ta koja zna. I nema problema. Ali ovog sam zvao u Nemacku.
 
Namnozilo se prevaranata samo tako.Vecina njih sto uvoze masine i auta sa zapada kao da su izmislili vrucu vodu.Cast izuzecima!!
 
Matiću, jel možeš da slikaš tu sejalicu, ako odeš da se pogađaš za kupovinu?
Ako kupiš, onda treba da častiš.
 
Nazad
Vrh