Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja mislim da moze da se ubaci disk koji sece ispred svakog reda na sejalici i onda je setva biti mnogo bolja. Neznam da li je neko od vas to probao?
 
Najbolje je kad vidim u oglasima za Oltovu ili Nodetku 4-rednu cenu 2500-3000eura,kao da seje zlatna zrna.Bolje kupiti novu Majevicu:ppozdrav:
 
Ocene o kvalitetu sejalice se donose kada se poseje kuk iz iste vrecice u istoj parceli i isti vozac da vozi i to razlicitim brzinama kako sa jednom tako i sa drugom. A rezultat se vidi kada nikne kukuruz.
pa kada ti poseje jedan krug sa Nodet a jedan krug sa Majevicom bacices Nodet jer je Majevica puno,puno bolja imas ujednaceno nicanje sto je najvaznije,seme na istoj dubini dok kod Nodet toga nema
 
O sejalici koju ja zelim da kupim josuvek ne zna moja zena inace ima da poludi kad bude cula. Brat se slaze samnom iako mi imamo tj. on ima samo 5hektara godisnje da seje. Ja ja sad pitam sve vas dali je to stvarno dobra sejalica i sta vi mislite da li ce meni uspeti direkna setva sa tom sejalico. Evo i slika.


y1lzk.jpg
678aa9.jpg
2s93nnn.jpg
 
Koliko kosta takva sejalica?
Evo sta planiram da ubacim ispred diska
1295434162pic-1.jpg
[/IMG]
Lose se vidi ali nisam uspeo da nadjem bolju sliku,tu se nalazi noz i razgurivac grudvi
 
Kao 12 Node polovnih ili 5 novih Majevica.

Odkud zanm kako ce kukuruz da raste u neoranu njivu i da li ce uopste da raste?
 
Uspeće bez obrade.Ako pogledate ispred ide disk koji proseca idu čistači i ide Kinze-ov ulagač stim što ova sejalica unosi i startno djubrivo sa setvom.Tako da se isplati ako imate zadovoljavajuče površine da sejete, a za 5 ha se sigurno ne isplati jedino ako imate da radite usluge.Sejalica je stvarno odlična.
 
Ne zezaj . Ja se razumem u nesto , ali ne mogu u sve. Ona ima i valoviti disk ispred ona 2 ogromna diska koji ulazu seme. i ima 1 disk koji otvara zemlju da vestak udje u zemlju. mene samo brine kako ce kukuruz da se razvije u ne orano.
 
Radicemo usluge zato je i kupujem. Koliki traktor za nju treba. Ona je 4 reda , da li moze bratov Stayer9086 da je nosi?

---------- Poruka napisana u 22:16 ---------- Prethodna poruka je at 22:14 ----------

Panostib koja je uloga onih cistaca ispred diskova?
 
Ima brzo da se isplati na uslugama u Vasem kraju posto je to proverena sejalica i svi su seljaci culi za nju,a i prelazak sa oranja na direktnu setvu se radi preko noci.

---------- Poruka napisana u 22:19 ---------- Prethodna poruka je at 22:18 ----------

Obicno je uloga cistaca da ciste.
 
Nije na tebi da razmišljate.To se radilo kod starih tehnologija kupac je morao da razmišlja.Vi sada sa tom mašinom kupujete i tehnologiju i zato je ona skupa jer sada drugi razmišljaju, a Vi ste ti koji treba da finansirate i koristite.
Uloga čistača je da očiste taj deo gde će se sejati od biljnih ostataka kako bi se posle setve taj deo zemljišta mogao zagrevati od sunca.Poznato je da u neobradjenom zemljištu ostaju biljni ostaci i to zemljište ima nižu temperaturu od zemljišta u klasičnoj obradi i zato ima čistače koji čiste ispred ulagača, a time omogučuje i pravilnije ulaganje semena na zadatu dubinu jer ne smetaju biljni ostaci.
 
Ne zezaj . Ja se razumem u nesto , ali ne mogu u sve. Ona ima i valoviti disk ispred ona 2 ogromna diska koji ulazu seme. i ima 1 disk koji otvara zemlju da vestak udje u zemlju. mene samo brine kako ce kukuruz da se razvije u ne orano.
To zavisi od niza faktora narocito od primenjene agro teh. u prethodnoj sezoni (dali si unistio korove) itd. Kada sam ja studirao na polj. fak . u NS 86g. bila je biljka kuk . iskopana u Rimskim Sancevima sa korenovim sistemom i ociscena od zemlje detaljno (bas me zanima dali je jos tamo )i neces verovati koliko korenove sistem a pogotovo njegov zavrsetak korenove dlacice dospeva u dubinu i sirinu . Samo cu ti reci da se radi o metrima a priznat ces da toliko duboko ne oru ni oni na You tube;gde vuku onaj ogromni plug sa tri traktora...
 
To je bilo u kabinetu prof.Dr.Sevan J.Jevtić dužina 4,10 m ako se dobro sećam.
Sadilicu za kukuruz nema ni dragan82.
 
Nazad
Vrh