Pneumatske sejalice za kukuruz

Pogledaj ovo.

2md1ic3.jpg
23svkue.jpg
 
Gospodine @dragan82,
ajde Vi kao stručnjak za mehanizaciju nam objasnite, naravno stručno šta nije uredu sa ovom sejalicom u tehničom smislu.I zašto je Vaša bolja u odnosu na ovu?
Ovo su raoničasti ulagači i ovo je davno prevazidjeno.Nije ona loša samo je Maja malčice bolja od ove sejalice.
 
Dobar je taj Steyr iza:osmeh:
Na njega mislis?
Ja ne mogu iz iskustva da kazem da nisam pogresio,to cu reci na prolecee kad pocne setva,mogu samo da kazem sta sam video,da ta sejalica seje u "beton"to moze Glavas da potvrdi...
 
Vidi sad ovo.

---------- Poruka napisana u 21:27 ---------- Prethodna poruka je at 21:26 ----------

20prh53.jpg
 
E dobro jesto si postavio opet istu sliku, sad sam ukapirao zasto si je postavio. Hteo si da vidimo kako je poderana, kako je posejala boga oca, kako su joj ulagaci pojedeni...
 
Joj kako je zanimljivo citati postove ovog Dragana,uvek se slatko nasmejem kad vidim na koje sve nacine bi preprodavac da uvali svoju robu...Maja je jedna od boljih sejalica,jednostavna,teska(za crnicu stvorena)laka za rad,sa kutijama velikog kapaciteta,i pritom domace proizvodnje(i jeftinija od stranih)-tako da delovi nisu problem-a i gore pomenuto da je kopija Kuna je tacno,potpuno ista sejalica.nasa je posejala oko 450 lanaca ove godine-jedini "kvar" je bila jedna zica od kontrole setve koje je bila nagnjecena i pravila kontakt,pa je bilo malo muke.i oltova je dobra,ali je mnoooogo finija od maje-svi oni kardancici,a i u tvrdo nece,pa su nekad novi ulagaci i tegovi neophodni.
 
Gospodine @dragan82,
ajde Vi kao stručnjak za mehanizaciju nam objasnite, naravno stručno šta nije uredu sa ovom sejalicom u tehničom smislu.I zašto je Vaša bolja u odnosu na ovu?
Ovo su raoničasti ulagači i ovo je davno prevazidjeno.Nije ona loša samo je Maja malčice bolja od ove sejalice.
Tako je gosp.Panonstib ne da je Maja malko bolja nego puno bolja od ove sa slike od Dragana
 
Panostib . Ti se bar dobro razumes u te masine. Naravno da nece kad sam ja obradjivao zemlju sa R60 2x tanjiraca i 2x drljaca. gornji sloj obradjen , a 2cm ispod tvrdo ko beton. Jos ja necu da stegnem topling nego je teram da bude ravna u vagres. Moj brat koji se malo slabije razume . On steze topling i sejalica pici samo tako . Ulazi u zemlju koliko oces.
 
Mjevicka sejacica je odlicna sa samo jednom manom, losija zavrsna obrada, to jest farba. U Majevici se moze sve dogovoriti pa i to da je sam sklapas i farbas. Teska, precizna i laka za upravljanje. Cenovno povoljnija od stranih istog ranga. Koliko kosta neka polovna iz inostranstva sa diskosnim ulagacima?
 
Ocene o kvalitetu sejalice se donose kada se poseje kuk iz iste vrecice u istoj parceli i isti vozac da vozi i to razlicitim brzinama kako sa jednom tako i sa drugom. A rezultat se vidi kada nikne kukuruz.
 
Gospodine @dragan92,
ako hoćete da napravite bum u Srbiji sa sejalicom onda je to ona John Deere koju ste gledali i postavili u drugoj temi, ali pošto je za istu kulturu može i ovde.Sejalice koje vi nudite nisu liše ali su raoničaste i traže idealnu pripremu da bi sklop bio idealan i posejan na zadatu dubinu.Kod Maje je kopija Kinze ulagača koji svi koriste i koji lakše prodiru i u lošije pripremljenu zemlju.
 
Nazad
Vrh