Pneumatske sejalice za kukuruz

Petar 84 ima ja sve sto te zanima , bezobzira da li je sezona ili ne. Trgovci imaju robu samo sezonski na vasarima.

Nodet je sam vrh medju sejalicama i dalje necemo da idemo. Sta treba da gledas na Nodeta . Po meni prvo da nije ofarban, pa sve ostalo.
 
Jedno glupo pitanje,sto je toliko strasno ako je farbana?
I Dragane kolko se krecu te sejalice kod tebe?moze na pm
I trece opet,jel postoji neka velika razlika izmedju Nodeta i Olt-a?
 
Niko od trgovca ne farba sejalicu ako je ona vec bila u dobrom stanju. Ja nikada ne farbam nista , jer ne nabavljam toliko lose masine , da bi ih farbao.

olt je isto dobra sejalica , ali ne kao Nodet. Kad vec kupujes polovnu kupi Nodet. Zato sto razlika izmedju ovih sejalica u ceni kad su nove je ogromna , a kao polovne razlika je mozda samo 100e . Ima dosta trgovcs koji kazu za Olt da je Nodet dobro pazi da te ne predju.
 
Dragane po cemu je Nodet toliko bolji od Olta ?
Sto se tice trgovca tu je opet relativna stvar da li ce da kupi i remontuje pa tako vise zaradi ili je samo preproda i to svako radi kako mu volja.
 
1 nije tema o plugovima
drugo nisi mi odgovorio na pitanje i trece ako je neko toliki mentol da nasedne na trgovacku pricu i ne pregleda dobro onda nek ga i osisaju kad je ovca.
 
Ja sam radio i sa Nodet i Olt. U to vreme mozda ni sam znao da gledam razliku u setvu. Ali kvalitetnija je Nodet , to se vidi i sa drugog kraja njive.

---------- Poruka napisana u 00:58 ---------- Prethodna poruka je at 00:57 ----------

Ni sam imao tako staru sejalicu , pa sam stavio sliku ovog starog pluga.
 
Evo koja slika sejalice:osmeh:
dscn1186.jpg


dscn1187.jpg
dscn1185.jpg
 
Svati tri kako oces mogo si da sa jednom sejalicom sejes , a druga i jos pola da ti viri iz dzepa.
 
Ja sam hteo novu sejalicu sa diskosnim ulagacem,a video sam kod clana Glavas kako seje(i meni je sejao)i siguran sam da je dobra posto ne bi oni imali 2 takve sejalice(6 redi)da ne valjaju!
 
Nazad
Vrh