Pneumatske sejalice za kukuruz

ima na vašarima košta smešno obična plastika

na mojoj je korak lanca mnogo sitniji kao na biciklu
 
blago vama kada za te pare imate ploce za moju je 100 e komad ,jer je na njoj i mesac i ima dva skidaca, ali sa obzirom kako radi nije ni skupo.
 
Sta mislite kako bi proso kad bi kupio jednu sejalicu JD za kukuruz 4 reda direkna setva? Cena je 15000e
 
2va0g10.jpg
 
Danas sam slikao ovu novu sejalicu. slikao sam je samo zato sto sam primetio da je sejalica ogromna i ima velike i snazne diskove koje seku zemlju . Ali ova sejalica nije za direknu setvu.


2qkuvlw.jpg
 
Ova je prava sejacica za nepripremljenu zemlju. Mozes li mi proveriti kolika je cena tamo kod tebe? pozz
 
Siguran sam da je skuplja nego u Srbiju. Ali pitacu ipak. Rekli mi da je ova sejalica za polupripremljenu zemlju. Ma da ja mislim da sa njom moze da se uradi direkna setva.
 
Znam da trenutno nije sezona kukuruznih sejalica,ali bih trebao da uzmem jednu,pa me interesuje neke stvari:
1.Da li je bolja pneumatska Olt ili Nodet
2.Na sta najvise da obratim paznju prilikom kupovine,jer sam za ovo totalni laik
3.Nasao sam u oglasima da neki covek iz Curuga prodaje remontovane Olt i Nodet,trazi za njih 2000 e,da li mozda neko zna o kome je rec i jel ta cena u redu za tako nesto?sa slika sam samo video da su kompletno ofarbane i kompletne.

---------- Poruka napisana 12-11-11 u 23:12 ---------- Prethodna poruka je 11-11-11 at 19:55 ----------

Jel moguce da niko ne zna odgovor na ova pitanja?bar pod jedan i dva...
 
Da mogu pomogao bih ti medjutim i ja sam za sejacice amater. Odgovorice ti neko samo sto su sad aktuelni jesenje-zimski radovi pa je malo ljudi na forumu. Koliko ja znam lestvica kvaliteta bi bila nodet,olt,agria. Jedna te ista sejalica tj model ali kvalitet materijala je jako razlicit od prve do trece sejalice. Naravno ako sam pogresio ispravice me iskusniji. @ dragan jesi imao problema pri kupovini tj dal je bila kompletna pri preuzimanju? Cena,redova,oprema.... Daj reci nesto vise!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh