Pneumatske sejalice za kukuruz

Hvala na brzom odgovoru!!To i mene muci,ja nisam cuo da neko ima ove lemind sejalice.Sigurni problem su delovi.Mozda neko zna kako su se pokazale u praksi.
 
Ne znam konkretno ništa o ovoj sejalici. Ali generalno sve mehaničke sejalice traže kalibrisano zrno kukuruza a to danas baš i nije slučaj. U vrećama sa semenom ima primeraka zrna i duplo većih od ostatka i to može da bude problem. Tako da za današnju doradu semena kukuruza samo pneumatske sejalice dolaze u obzir.
 
Kad sam kupovao moju bekericu javio mi se jedan gospodin i nudio razne bekerice kaze da ih prodaje njegov drugar skoro na kilo ali sam zaboravio ko mi se javio.Ako citate ovo molim Vas da mi se ponovo javite ili ako neko od kolega clanova zna gde ima da se kupi jeftino bekerica molio bih da mi kazete posto me komsija napada da kupi moju a necu da prodam pa sam mu obecao naci jednu.
 
Iskreno bas me briga jer mi je vise dosadio tj caletu napada caleta da mu cale proda nasu,ovako sam mu nasao pa nek ide da vidi Divos nam je na 20-30min voznje.
Hvala ti jos jednom.
 
u ovom trenutku im nije sezona ali je bilo lepo videti ove Monosem sejalice

6z0h1w.jpg
 
pomagajte dobri ljudi!!!

jedan poznanik mi nudi mehanicku sijacicu za kukuruz. interesuje me koliko je dobra ta sijacica i dali se isplati uloziti novce u takvu sijacicu. cijena je 400€.

dosada nisam nikada imao sijacicu za kukuruz pa bih molio Vase misljenje u vezi ove sijacice...

hvala unaprijed
 
Retko ko je ima sada ali po recima jednog coveka koji se dosta razume oko masina on kaze da su i mehanicke dobre tj mogu precizno da seju jedino ne mogu brzo da idu cca 4km/h.To je dosta jaka za uslove ovde u Srbiji ali koliko vidim ta sejalica je u BiH gde su masine dosta skuplje,tako da se isplati kupiti je ako ce imati bar 15-20kj da poseje.
 
Ima neki covek koji prepravlja te mehanicke sejalice da seju jos preciznije i brze, stalno nailazim na njegove oglase po novinama, mada me nikad nije interesovalo kako to radi
 
Tako je,sada je pogotovo u dzaku seme svo isto pa nije problem nastelovati mehanicku.Ko radi manje zemlje one su sad idealne a za cene Srbije 400 je plafon cena,mora biti ko nova.


OLT mehanicka nije losa,remont je skoro dzabe ako nesto treba,bitno je da je lepo nastelujes,to jest plocice i gas.Koliko mislis da sejes sa njom?
 
ova sijacica sto mi nude i nije bas na izgled nesto posebno ali da se to prefarbati. na zalost nemam slika pa da vidite kakvog je izgleda.

slika-127804-2011-04-1303683264-velika.jpg

rijec je o ovakoj sijacici!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Hmm moj komsija prodao prosle godine za 100e... Mozda bi se i sad naslo negde za malo para. 400 mislim da je previse.
 
Ako je kao takva nije losa,jednostavna.Takvu je imao moj drugar,prodao i kupio nodetku pneumacku.Njegov matori kupio novu i kazu da nisu nizasta,imali su samo jedan problem a to je sto kad su je imali seme kukuruza u dzaku je bilo svih velicina pa sejanje ispadne katastrofa ali danas svo seme u dzaku je isto,kalibrisano i tih muka vise nema.Platio nodetku 2000 eura a seje maximum 5 hektara godisnje,kad ce da se otplati masina.

Sinisa tako je kod nas ali u bosni su cene malo drugacije.Ali opet realnije bi bilo plafon 300 eura.
 
Nazad
Vrh