Pneumatske sejalice za kukuruz

Kakve veze ima broj redi sa brzinom setve?
 
Za preciznost setve je najvazniji ljudski faktor:
1 stanje masine(npr za beker da se postuje radni nadpritisak,znaci ne terati ni na leru ni na iberu nego gledati u manometar)
2 propisana brzina setve
 
MACVA:E vidiš to što kod OLT-a ode osigurac ili zupcenik to kod MAJE nepostoji,kupio sam je 2008 god. i do sad sem podmazivanja apsolutno nista nije dirano.Jedina mana je,sto su je ofarbali rđavu pa sad se malo ljušti,al to je već ljudski faktor i nemarnost.
 
Nema nikave veze broj redi i brzina samo sam primetio da su sporiji u setvi.Sve je ovo tacno sto ste napisali,najvecu ulogu ima ljudski faktir.Nisam ni pokusavao da kudim druge sejalice,ali nepoznajem ih toliko da bih mogao nesto o njima da pricam,samo sam hteo da kazem da sam sa OLT-ovom prezadovoljan.Pa ova MAJA je nova sejalica,2008god,hvala Bogu da sluzi dobro i treba.Ne znam koliko sejes god. ali si miran bar 10god.
 
Pa sa OLT-om i treba da budeš zadovoljan to je odlična mašina samo im ja zameram te plastične štiftove i zupčanike pošto je to očigledno problem kod svih
 
Pa sa OLT-om i treba da budeš zadovoljan to je odlična mašina samo im ja zameram te plastične štiftove i zupčanike pošto je to očigledno problem kod svih

Sedi 1
Sigurnosni stift Se pokida ako setveni aparat IMA VECE OPTERECENJE OD PREDVIDjENOG znaci zaglavi zrna ili neki drugi zastoj , sto replicira Javljanjem Zvona koji se oglasava da se stift polomio .
Stift nije Mana vec VRLINA jer tebi na maji kad se zaglave zrna na podizacu ili na ulagacu ti primetis tek kad zrna pocnu da nicu
 
Preciznost stve zavisi i od kvaliteta setvenih ploca , ako na nekoj No1 sejalici stavite lose ploce isto nece lepo sejati.
PRIMER ploce sto sam dobio uz nodet i na kojima pise NODET GROUP seju skoro u milimetarsku preciznost dok Metaloradove pojedine rupe promasuju i za 2cm
 
Da li je neko upoznat sa ruskim sejalicama Chervona zirka, tip sejalice vesta 6, bila je na sajmu u Novom Sadu.

cena sa kompjuterom je 6500 evra.
 
Preciznost stve zavisi i od kvaliteta setvenih ploca , ako na nekoj No1 sejalici stavite lose ploce isto nece lepo sejati.
PRIMER ploce sto sam dobio uz nodet i na kojima pise NODET GROUP seju skoro u milimetarsku preciznost dok Metaloradove pojedine rupe promasuju i za 2cm
Tacno tako. Pa ti imas NODET to mu dodje isto ko i OLT samo su jos kvalitetniji materijali, i u nekim detaljima se razlikuju.
 
Nodet ili Olt, kako vec hocete, je dosta dobra sejacica, ali je daleko od recimo MaterMaca. Ove godine sam posejao nekih 100 KJ sa Nodetkom(tip-top stanje sa elektronikom) i nekih 190 sa MaterMac (isto exrtra stanje).Prednosti MM su sledece: Jednaka dubina setve bez obzira na pripremu, bolji raspored biljaka, vece kutije za seme, veca radna brzina i jos par nekih sitnica. Po meni MM vredi svaki dinar, dok je OLT za siroke narodne mase i uglavnom radi posao, ali MM to daleko bolje. Razlika u prinosu ce ocito dati i konacnu ocenu o isplativosti ulaganja u skuplju masinu.
 
Мислим да ниси у праву. Скраћивањем опруге се постиже мањи притисак секције на земљиште.

1sm4k2.jpg
Kad sam rekao skracivanje,mislio sam na odsecanje dela opruge,do 10sm,tako da kad bateriju spustas iz transportnog polozaja u setveni bude sto manji pritisak na oprugu.Inace ovo je u redu sto si napisao,ko seje repu i sitno semenje ne moze da odseca oprugu.
 
Sedi 1
Sigurnosni stift Se pokida ako setveni aparat IMA VECE OPTERECENJE OD PREDVIDjENOG znaci zaglavi zrna ili neki drugi zastoj , sto replicira Javljanjem Zvona koji se oglasava da se stift polomio .
Stift nije Mana vec VRLINA jer tebi na maji kad se zaglave zrna na podizacu ili na ulagacu ti primetis tek kad zrna pocnu da nicu
Ej,te priče da plastični štiftovi i plastični zupčanici traju godinama zadržite za sebe jer su to notorne gluposti i neistine! Pa šta sad ovi ljudi kod mene koji imaju OLT-ove mašine su budale zato što neće ni da krenu sejati bez tih delova u rezervi.I zašto je nešto vrlina ako je bespotrebno,taj plastični štift da je toliko potreban imale bih ga sve mašine,evo npr. moja majevica nema taj štift i evo već 4 god.nije bilo ni potrebe za njim! a koliko si ih ti promenio u zadnje 4 god.?A ako se nešto zaglavi i zaustavi setveni aparat,na majevici imaš spojnicu koja je 150 puta jednostavnija i bolja nego zvono na OLT-u i ona će da čegrta i da ti javi kvar,i nema nikakvog pucanja lomljenja i menjanja delova.I još jedna veoma važna stvar,NIKO ali baš niko koga ja poznajem nije prodao MAJU i kupio OLT a dosta njih znam koji su prodali OLT i kupili MAJU ili to kane da urade.Ponavljam;NODET-OLT je ODLIČNA mašina al nevidim razlog da neka rešenja od pre 50 god.koja su čist promašaj neko naziva VRLINA.
 
Za ovo rešenje na majevici nisam znao.Moja MAJA 4 iz 2000 još ima zvono i plastični osiguračali ga do sada na svu sreću nisam čuo.
 
Nazad
Vrh