Pneumatske sejalice za kukuruz

Da ne skrecem sa teme mnogo, sto se korova tice nemam tu greske mnogo adengo na treci list posle mala korekcija mezotrionom e sad ja nemam mozda velike povrsine u odnosu na vojvodinu ja ima deset do dvanest hektara ali moje bez zakupa i to sto radim necije ne placam a eadim ih dugo tako da rizomske korove i nemam a prinos prosla 2022 od 4600 do 5000 tone dok 2020 kisna godina bilo je oko 6500 mozda malcice jace ja nemam rekorde ali stabilnost imam sa tom setvom na 40cm x 70 sa syngentom mi se nije desilo slabo nicanje je inzvaredno, e sad moja matematika je masine imam parcele ne placam na redjem sklopu ide manje semena bez djubriva i sto se mene tuce imam matematike to kazem za sebe jedino od djubriva na 1 h ode 25 do 30 kg ureje folijarno
To su sasvim dobri prinosi bez djubriva, ja mislim da ta tvoja zemlja ima mnogo veci potencijal i da kad bi to malo posolio mogao bi da ides na preko 10 tona u dobrim godinama.. Ovako je pitanje u kakvom ce stanju biti zemlja za jos 20-30 godina ako nastavis da joj uzimas a da joj nista ne dajes..
 
Све зависи, шта очекујеш од те земље али са тим приносима не може много да науди земљи. Колико изнесе толико и унесе заоравањем жетвених остатака.
 
Све зависи, шта очекујеш од те земље али са тим приносима не може много да науди земљи. Колико изнесе толико и унесе заоравањем жетвених остатака.
E bas tako plus uvek je jecam ili zito predusev tu se djubri normalno 300kg npk 300kg azot a kukuruz folijarno ureja izgura malo i tako da ro meni pije vodu
 
Samo jos nesto da pitam ja nemam onaj kao visak na nodetki kako je stelovati da bude ok ja se ne rarumem koja je serija ali je perfektna mehanički
 
О чему је реч? Ја бих, ипак, рекао да треба да разбацаш вештак и да смањиш размак на 25. Шта ако не никне зрно а посејано на 40? Буде размак 80. Много је то ретко.
Више роди већи број мањих клипова него мањи број већих јер већи нису толико велики да надокнаде разлику у склопу. Конкретно, ако посејеш дупло ређе клип неће бити дупло већи.
 
Kod manjka padavina kukuruz ne daje par stotina kg po hektaru prinosa niti zemlja ne ispuca toliko da moras paziti kako hodas da ne slomis nogu u kraterima.
 
Jedno je proizvodnja kukuruza a drugo je uzgajanje kukuruza. Ljudi nemojmo da se forum pretvori u grupu Dobra zemlja na fejsu.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Treba mi pomoć narucio sam nova creva jer ova stara sam hteo da zamenim ali na bateriju namestim ali na aparat ne mogu kvalitet je slibiji da li da zalepim gde mi je sumnjivo ili sta da radim gde ima dobra creva

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
20230326_135900.jpeg
 
Ja isto imam 4.5 i 5.5.
Sa 4.5 uvek sejem,probao,nekako mi bolje ovako.Ionako mi nodetka ide na zivce,sto su vece rupe,vise rupa,to problem sa vakumom.U soji muku mucim mora veliki obrtaji motora,spora setva,inace po pola metra,metar ne poseje soje u redu ponegde ...Nova creva,tarne ploce,ploce,nzm koji kur... jos da menjam na njoj.
 
Nazad
Vrh