Pneumatske sejalice za kukuruz

Možeš na primer Turkinju koja je full diskosna a ne mešavina raonika i diska gde raonik rije i vadi vlažnu zemlju koja se lepi na disk i pravi njesra u setvi.Meni je to dovoljan razlog, Majevicu imam u klasičnoj izvedbi i za mene je top sprava u odnosu na klasične Nodet-OLT pneumatske sejalice ali opet nije kao diskosna.Gledao sam kako diskosna seje u vlažno bez problema, ja to ne mogu ni u ludilu a tek u tvrdo da ne pišem.
Mozda kod vas...video bi te ovde u Banatu kada bi sa diskosnom usao samo malo u mokrije...3 dana bi sam sebe terao odakle si doso.
 
Da imam sve takve kakve su njemu najteže boleo bi me ćošak.Kada upadneš u slatinu do osovina, pa se zaglaviš u testo pa ulaziš u njivu iz zaleta da ne ostaneš na uvratinama pa pereš točkove na jednom kraju i tako.
 
Šta u ovakvoj zemlji da radiš raonom sejalicom i baterijama kao perce lagane

9d4c0bde69e5bd1e38d1afbbb8094048.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@putin Bukvalista si.Razumeš neke stvari ali je nešto jednostavno jače od tebe pa pišeš da bi se pisalo ali o.k svako ima pravo na svoje mišljenje i svako je kovač svoje sudbine.
Зашто си загуљен ко Сремац :unsure: и увредљив још. По чему ја пишем да би се писало. Комбајн разумем,Трактор такође,комфор,коштање рада итд. Приколицу ко нема па купи ново разумем. Не разумем човјека који има мало земље и прода двије змајевке и задужи се да купи двије туркиње. То не разумем. Сијачица чуда муда тамо вамо сваке године принос као са мајевицом. Ово не причам напамет него из искуства. Јел мислиш да пшенична туркиња боље посеје од твоје сигме? Нисам ја буквалиста,него ти мислиш да сваку машину што замениш и доплатиш да си добио толико пута више са њом. А то ни близу није тачно код већине прикључних машина.
 
Razumem Matića, radim u Šimanovcima, blizu je njega a jako sličan teren, misliš lepo ravno, greota takih njiva nasipati šljunkom i praviti hale i skladišta, a ono, posle manjih kiša, močvara bez obzira na kanale...
Prošlog leta, pljusak, kanali na glavnoj ulici u Šimanovcima puni, kako li je za normalnih godina ?:unsure:
 
Šta u ovakvoj zemlji da radiš raonom sejalicom i baterijama kao perce lagane

9d4c0bde69e5bd1e38d1afbbb8094048.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
У таквој земљи пре сијачице треба да имаш још две прикључне машине које могу да обрађују такву земљу.Сијачица ти је ту задња. Такву земљу радимо са рото дрљачом или евентуално тешком дрљачом после прохода тањираче.
 
Е јеби га сад ко Радослав ово је једна од тежих земљишта за орање....јбг довољно је

Šta u ovakvoj zemlji da radiš raonom sejalicom i baterijama kao perce lagane

9d4c0bde69e5bd1e38d1afbbb8094048.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
U takvoj i goroj sejali sa olt godinama...dobar raonik,spremi se kad i kako valja i nema greske.najbolje je sto pojedinci sada rade-uzoru na trke 4 prsta,spreme na prolece 2 prsta i poseju na silu sa diskosnom(koja je stvarno odlicna i mocna masina)...a posle kukaju kako su lose motike za spartac,krive se i pucaju i kako je tesko u njivi.
sve njive u ataru tako radjene su ove godine u susi imale katastrofalan izgled,a ono najvaznije i glavno-ocajan rod.
 
U takvoj i goroj sejali sa olt godinama...dobar raonik,spremi se kad i kako valja i nema greske.najbolje je sto pojedinci sada rade-uzoru na trke 4 prsta,spreme na prolece 2 prsta i poseju na silu sa diskosnom(koja je stvarno odlicna i mocna masina)...a posle kukaju kako su lose motike za spartac,krive se i pucaju i kako je tesko u njivi.
sve njive u ataru tako radjene su ove godine u susi imale katastrofalan izgled,a ono najvaznije i glavno-ocajan rod.
Srdjo, poseje, znam, sejao sam sa Olt 4reda novi raonici, ali je sklop daleko losiji nego sa diskom. Ovo spremam samo sa drljačom, spremaču pucaju opruge kao ništa, da koliko toliko idealno bude posejano jedino predsetveno roto-drljača.

Stvarno ne zelim nikog da udbedjujem kako je nesto sto ja imam vrh a drugi sto imaju je smeće, nego vam pricam moja iskustva koja sam imao
 
To je kao da neko vozi novog mercedesa a neko vozi punta i onda ovaj sa puntom ubedjuje da su oboje stigli na isto mesto.. Tako i ubedjivanje za sejalice.. Kad se punto proda bice sve jasno..
 
To je kao da neko vozi novog mercedesa a neko vozi punta i onda ovaj sa puntom ubedjuje da su oboje stigli na isto mesto.. Tako i ubedjivanje za sejalice.. Kad se punto proda bice sve jasno..
Zemljace sejem kombinacija rd+amazone koja kosta nov yto. I na kraju prinos isti kao kad sam sejao sa imt 23reda. Ista njiva ista priprema. Te price mercedes punto zajebi. Bič puca na kraju i kad se svede na olovku.
 
I ja sejao ove godine kukuruz sa puntom pa imao tonu po jutru, isto kao i neki sa mercedesima. Kod nas je retko ko prebacio tonu po jutru, sem onih koji su navodnjavali..
 
Nazad
Vrh