Pneumatske sejalice za kukuruz

Uh bogami moje prikolice rade samo tako, od prevoza djubriva s proleca pa onda vode za prskanje a kad krene pšenica, suncokret, kukuruz… na kraju na jesen opet djubrivo.
Нисам мислио наравно на све, није све буквално.Ал верујем да и ти такође знаш доста примера које сам ја навео.
Матићу значи ако сијем у 2023 са Мајевицом а ти са неком туркињом ти си у 21 вијеку а ја у 20? А приноси нам исти?
 
@putin Bukvalista si.Razumeš neke stvari ali je nešto jednostavno jače od tebe pa pišeš da bi se pisalo ali o.k svako ima pravo na svoje mišljenje i svako je kovač svoje sudbine.
 
Šta znam, ja ne znam bas puno ljudi tj mozda neki slučaj da je iz prestiža kupio neku mašinu, ja najpre gledam da mi je masina pouzdan a to najčešće dobiješ sa novom mašinom, bilo koja ona bila. Volim kad krenem na njivu i vremenski isplaniram koliko kj mogu da uradim za to vreme da toliko i uradim a ne da prekidam zbog nekog kvara i gubim vreme, eto konkretno i sa sejalicom kupio sam novu Tursku i kad krenem ujutru u setvu do uvece nema razmisljanja i okretanja, ne sejem neke abnormalne kolicine i za šest godina nikad ništa.
 
Meni Nodetka ko milion $.
Mozda u planu mi je da prodam svoju i da kupim drugu istu ali 7-redna (6+1) i to samo kako bi brze odradio posao!
E, sad to je moje vidjenje i misljenje, podmladak vec drugacije misli.
Od kad znam za sebe u jesen je bilo odradjeno zimsko oranje i retko ali bas retko u prolece je bilo nekih komplikacija po pitanju setve radi nedovoljno vlage.
Tako da moje vidjenje je takvo da ukoliko se odradi zimsko oranje ili gruberisanje pa na prolece priprema zemlje za setvu u adekvatnom momentu, ne vidim zasto bi se novac potrosio na nesto nepotrebno kad ima jos toliko toga gde bi se mogao ulagati a da to stvarno ima svoju svrhu!
 
Svake godine diskusija oko brzine setve, od te brzine bitnija je dubina setve ( da to u bilo kojim uslovima bude zadata dubina), iz tog proizilazi jednako nicanje koje je jedan od bitnih faktora koji uticu na prinos, i naravno raspored.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dok ne seješ jedne godine ko ja ove,deo nodet deo visoki setveni aparat sa depozitorima i staneš sam i razmišliš šta je bolje.
I kad sračunam presetvenu pripremu i veštak kod jednog načina i drugog zatim sklop,jednaka dubina setv e i sačuvanu vlagu i vreme rada ina kraju rezultat.
Budeš skroman pa priznaš da je samo 3%bolje na tvoju ili moju površinu brzo izračunaš za koliko se isplati.
 
Управо то,људи се напуцавају механизацијом,дају 15 000е за сијачицу а добију исти ефекат као половна мајевица од 2000е. Да је бар сијачица само па ајд. Приколица 15 000е,употреби се 6х у години,а продају змајевке које су све то одрађивале без пола муке.
Verujem da je i majevica nova sada oko 15000e, sve u svemu preskupo preskupo...
 
Možeš na primer Turkinju koja je full diskosna a ne mešavina raonika i diska gde raonik rije i vadi vlažnu zemlju koja se lepi na disk i pravi njesra u setvi.Meni je to dovoljan razlog, Majevicu imam u klasičnoj izvedbi i za mene je top sprava u odnosu na klasične Nodet-OLT pneumatske sejalice ali opet nije kao diskosna.Gledao sam kako diskosna seje u vlažno bez problema, ja to ne mogu ni u ludilu a tek u tvrdo da ne pišem.
Dosta toga moze raona samo da ne gusi trava i sto sta… ali tvrdocu moze dobrim ulagacem dosta da kompenzuje… naravno njiva je njiva, a put je put.
 
2020-te smo imali nedostatak vlage prilikom setve i prilikom nicanja useva. Komsija i ja smo u isto vreme sejali, on sa diskosnom a ja sa nodet sejalicom, kod njega je nicanje bilo 100% a kod mene 70%. Odmah sam za sledecu sezonu kupio diskosnu sejalicu.
 
@diesel d-60 Samo da ne gusi sto sta xd,drugim recima raonik je sr....diskosne seju u razrivano,gruberisano i gde je samo jednom presao spremac,grabulje ,bez problema,na jednakoj dubini,diskosna ce bez problema presejati usev neki bez potrebe za prethodnom obradom.Raonik se tu u svim tim uslovima user... skroz i dodje ti da razbijes celu sejalicu.Ti spremi leju od parcele pa hvali raonik.
 
Monosem NC raona sejalica je teska taman da moze da poseje gde god. Imao sam diskosnu visoki setveni aparat, sve je to lepo ali sejao sam soju kad je njiva proprnula i pobelila kao kad bi otisao sa raonom normalno da sejem. Posejala je ona, ali kad je soja nicala otvorila je svu zemlju a diskovi napravili V kao u margarinu brazdu i 60%soje se osusilo, naravno vratio sam se na raonu i radim sa njom bez problema. To je moje iskustvo i odluka da sam za raoni ulagac. Prednost visokog setvenog aparata je samo sto su dubinski tockovi odmah pored raonika pa prati finije teren i sto moze u prljavo posejati, medjutim ako se njiva spremi kako bog zapoveda apsurd je za diskonom juriti.
 
Ova sejalica ima neku kilu manje od tone i kad ima semena u kutiji nemogu sam da podignem bateriju.
1d0db425258c8da4fe3399f0a25752d7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao običnu Nodet 15g,bila odlična,pre 2-3 g kupio Nodet Planter 2 za 300 evra više i ne bih se vraćao na običnu Nodet.Nemam ništa loše reći za običnu Nodet ali mi ova daje veću mogućnost izbora setve.Može da se poseje u lepo spremljeno a može i u loše spremljeno.Meni je prvenstveno trebala zato što nemam vremena zbog posla da sejem kada treba nego kada mogu da stignem i ona je za to odlična.A da prodam običan Nodet za 2000 evra i da kupim tursku diskosnu sa visokim setvenim aparatom za xxxx evra mislim da nema neke logike.Al svako ima svoj rezon.
 
Nazad
Vrh