Pneumatske sejalice za kukuruz

Pa uglavno bas retko ko, jer bar vecina nas teži da priprema bude prah, pepeo i ravno k’o pista. I kod mene isto, moja diskosna moze u put da seje a priprema bude da mozes prut da vuces i pustas seme
 
Ja sam presao na jedan prohod vec drugu godinu. Uvratine pre pocetka i na kraju jos jednom, razora vise nema, urea ne ide po povrsini, uduplani zadnji tockovi kod pripreme, tako da je drugi prohod kod mene totalno nepotreban.
 
Mislim da nije.Neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da za to što se za te pare daje može mnogo ozbiljnija mašina da se uzme.
 
Možeš na primer Turkinju koja je full diskosna a ne mešavina raonika i diska gde raonik rije i vadi vlažnu zemlju koja se lepi na disk i pravi njesra u setvi.Meni je to dovoljan razlog, Majevicu imam u klasičnoj izvedbi i za mene je top sprava u odnosu na klasične Nodet-OLT pneumatske sejalice ali opet nije kao diskosna.Gledao sam kako diskosna seje u vlažno bez problema, ja to ne mogu ni u ludilu a tek u tvrdo da ne pišem.
 
Samo za secernu repu vidim vise seju niski setveni aparati,tj raonici ,jel to zbog sto preciznijeg rasporeda semena u redu ili ?.
 
Ta Majevicina masina u kombinaciji disk raonik mi se nikako ne svidja. Tacno mozes prepoznati koji kukuruz je ona sejala.
 
Ja imam diskosnu maju i isto bih voleo čisto diskosnu da imam, ali moju za turkinju mislim da nema smisla. Ne smatram ih za ozbiljne
Repu samo Väderstad tempo
 
Ja sam bio zagrejan za kupovinu sejalice do ove godine. Da li je sejala Majevica,Vaderstad,ili Monosem,prinosi isti u kg. Plate ljudi sejalicu 30.000 e i mile po njivi 6 km/h i opet poseje lose...
Управо то,људи се напуцавају механизацијом,дају 15 000е за сијачицу а добију исти ефекат као половна мајевица од 2000е. Да је бар сијачица само па ајд. Приколица 15 000е,употреби се 6х у години,а продају змајевке које су све то одрађивале без пола муке.
 
Управо то,људи се напуцавају механизацијом,дају 15 000е за сијачицу а добију исти ефекат као половна мајевица од 2000е. Да је бар сијачица само па ајд. Приколица 15 000е,употреби се 6х у години,а продају змајевке које су све то одрађивале без пола муке.
Uh bogami moje prikolice rade samo tako, od prevoza djubriva s proleca pa onda vode za prskanje a kad krene pšenica, suncokret, kukuruz… na kraju na jesen opet djubrivo.
 
Nazad
Vrh