Pneumatske sejalice za kukuruz

Bratski evo ti repe 6-a klasa, beton zona, i raspored sa najusr*nijim semenom ove godine.

b0542090aa4ac057902aef9f09f2020a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hoces da kazes da 7 proizvodjaca na nasem terenu nije odradilo kako treba, s tim da smo imali idealne uslove za nicanje? Kako nas to nije zadesilo na nekoj drugoj sorti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od kad se raspored vidi na redovima slikanim uz duz i kad biljke vec sklope medjusobno u redu ?
Ono sto se vidi da imas red do reda jedan dosta tanji od drugog,ako je sve isto seme znaci da ima nekih drugih greski.
 
Uf bratski ja zaboravio da ti radis o interesu secerane, nisam bio spreman za ovo, nemam bolju sliku. Al ko hoce da bude objektivan moze da vidi. Evo cele njive sve sa uvratinom.

bb6a21e79e6f0c796f38d9c686dcca2e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo mog 10-o godisnjeg iskustva sa Majevicinom diskosnom: Sejacica je precizna,ne idem brze od 8 km/h. Bez problema useje i u tezu i u losije pripremljenu zemlju...Problem nastaje kada se ranije spremi zemljiste,slegne od kise...onda diskovi prave kanal a nagrtaci zemlje navlace suvlju zemlju a gumeni tocak ne sabije dovoljno zemljiste te dolazi do neujednacenog nicanja. Par godina sam posle setve koristio kembridz valjak i onda tih problema nije bilo.
 
Gresis da vi svaka imala takav sklop i takvu ujednacenost da je sejala u toj parceli zajedno sa repnom.
Od diskosnih u setvi repe su Kuhn/Nodet Planter sa niskim setvenim aparatom fantazija i Matermak stara nekih 10ak godina visoki setveni aparat isto fantazija brazdica i nicanje.
 
Ne gresim, jer nisam sebi nikada dozvolio da krenem u sezonu ili sutra u setvu a da sejalica nije spremna. Ono sto si dobro napisao to je ujednacenost, to ne moze svaka da iznese. Pola ljudi ne zna markire da podesi a mi ovde ulazimo u tajne setvenog aparata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A nove MM nisu na tom nivou?
Ili si video samo tu staru? Ušla mi u uži izbor pa se raspitujem.
Ima je Slavko91 i top mu je bilo sve, mada i sve tako radi ne znam koliko je sejalica sama po sebi zasluzna ali definitivno nine omanula. Od proleca stize jedna nova pa cu je detaljnije ispratiti. Dok ne dodje devojka samo babu gledamo.
.topla preporuka da monosemku disk izbacis iz gledanja.
Jedna ekonomija je imala nju i gaspardo,Monosemka kao krmaca gora od Majevice kako rije, Gaspardo dosta lepse ostavlja iza sebe.
 
Nazad
Vrh