Pneumatske sejalice za kukuruz

Sijem na C3 21 cm .To znaci prema knjigi da cu posijati 69000 biljaka na 1ha.Sad ako baci i 1000vise nije problem.Ali znam da cu sa toliko i toliko vrecica kukuruza posijati ha.Ne moze puno fulati.A imam i kontrolu sjetve tako da im imam neku sigurnost.
 
Za prolećnu setvu 2022 stigla mi je HMS PINADISC 6F sejalica koju ću isprobati narednih dana. U ovom videu videćete kako sam rešio zakačivanje iste za traktor MTZ Belorus 892 i da li je on u stanju da je nosi... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Još par sitnih detalja i pun gas. Prepravka grede na izvlačenje ,sa 4 na 6 redova
7db86ab6e4400b6ef8776a08714f03d6.jpg
216dfdbff11b2f75b57c03f6671c5be4.jpg
db470010a038766fac0ef4574516a7c9.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Da li neko ima iskustva sa depozitorima gnojiva na Majevica Lara sijačici? Trebala bi mi pomoć. Unaprijed hvala.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Posijan kukuruz juce prije kise.E sad treba rku prebaciti na 50 za soju.Od kud se to krece kad se mijenja jel moze neko pomoci sa savjetom?Znaci sijacica olt pneum.sa dugackom gredom.Traktor ima gume sirine 38 cm i od sredine gume do sredine gume je 140cm.Prvi mi je put..
 
Немаш разлог??? Први разлог не ебаваш се са прештелавањем сејалице на 50цм,други користиш исти шпартач који користиш и у кукурузу, трећи не премонтираваш точкове на трактору, четврти никаква разлика у приносу.
 
Немаш разлог??? Први разлог не ебаваш се са прештелавањем сејалице на 50цм,други користиш исти шпартач који користиш и у кукурузу, трећи не премонтираваш точкове на трактору, четврти никаква разлика у приносу.
Točkove kada namesti na 150cm ne dira više ulazi na 50 i 70

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Treba mi mala pomic.
Mislio sam kupiti sejalicu ak sam skroz u dilemi🤔
Radi se o sejalici od 4 reda.
Kupiti Olt sredjenu ?
Ili Agriju isto sredjenu?
Agrrija ima gumene nagazne tockove.
Ostalo je tu i tamo isto.
Citao sam temu al ne nadjoh nista na ovo moje pitanje.
Unapred hvala.
 
Prvo to sređeno uzmi sa rezervom. Kad sam kupovao moju sejalicu, polovnu takođe, prvo sam se pogađao sa ljudima koji remontuju sejalice da od njih kupim sređenu, tj. koju su oni kupili i potom remontovali. Kad sam pitao šta remontuju - kažu sve. Pitam jel menjate ovo, kažu to ne treba, pitam za drugo - ni to ne treba. Na kraju zaključim da je nameste da tera ploče, a sad koliko će terati to više nije njihov problem. Po mom shvatanju to nije remont nego popravka očiglednih kvarova.
U to vreme sam kupio traktor pa me prethodni vlasnik traktora uputi na jednu sejalicu kojoj ne treba ništa raditi, sipaš seme i seješ. I ja tu sejalicu kupim prvenstveno zbog povoljne cene. I stvarno je bilo da joj ništa ne fali dok stoji u dvorištu, kako je izašla na setvu tako je pokazala da joj ipak treba nešto raditi (odmah je otišao zupčanik u setvenom aparatu), kad je otvorena videlo se da to nešto ipak znači skoro sve, i onda smo je uradili kako treba i do sad sa njom nikakvih problema.

Znači, to sređeno zanemari i računaj da ćeš je ti opet sređivati, sad u kojoj meri to se vidi tek kad se počne raditi.

Što se tiče Agrija ili OLT, po meni je OLT kvalitetniji (kvalitetniji je materijal), Agrija ima samo jednu prednost a to su nagazni točkovi na ležajeve a ne na one puškice koje ima OLT. E sad ako je Agija neka novija a OLT neko groblje onda ovo poređenje baš i nema veze jer je to ista konstrukcija.

edit: sad vidim da si napisao gumeni točkovi na Agriji, ne znam, neko ih hvali neko kudi, ja ih nemam pa tu ne mogu da sudim
 
Zasto ne gledate masine od domacina ili iz uvoza nesto, tu nema mnogo mudrosti.
Sta je lose zameni se i vatra.
Ti sto remontuju ja verujem da vole samo lepo ofarbati.
Lice prodaje pice.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
https://m.kupujemprodajem.com/poljo...-kpl-remont/oglas/34417449#mhs0-1649613952423
molio bih misljenje o ovoj firmi iz padine,da li rade pravi remont ili kao iz Dukejovog posta? Hvala svima unapred,mozete i na pp da pisete.
To ti je sve šminka remont,nema tu neki avion to je toliko prosta mašina da ne treba neka posebna pamet za remont. Ja sam sad skoro prodao remontovanu 7 redi nodet imam još jednu 6 redi agriu samo da prođe setva ide i ona,ne seje ove sezone plaćam uslugu samo je tu za ne daj bože ako majstor omane zbig nekog razlog .
 
Pa nzm ,bio sam kod njih pre desetak dana ,oni remontuju kako ti trazis ,neke sejalice su rasklopljenje do zadnjeg srafa,ni ne prepoznas da je nodetka u pitanju sem grede i kutija koje leze po betonu ispred radionice.
 
To ti je sve šminka remont,nema tu neki avion to je toliko prosta mašina da ne treba neka posebna pamet za remont. Ja sam sad skoro prodao remontovanu 7 redi nodet imam još jednu 6 redi agriu samo da prođe setva ide i ona,ne seje ove sezone plaćam uslugu samo je tu za ne daj bože ako majstor omane zbig nekog razlog .
Kad završavaš setvu? 😁😅
 
Nazad
Vrh